Üheks näiteks on Sidepataljoni ülem, VR I/3 kavaler, kolonelleitnant Friedrich Kapsi, kes ostis väeosale kaupa Harju tänava elektriärist, kus oli minuteada ka ise osanik. Seetõttu lahkus kaitseväeteenistusest 1933.a. algul.


Vatt peaks olema ikka vatt. Ka tänapäeval ei tähista vatt siiski vatti tunni kohta, vaid ikkagi ühes sekundis tarbitavat energiahulka.divine kirjutas:Mul selline võhiklik küsimus, et kas tol ajal tähistas ühik vatt/W midagi muud, kui vatti tunni kohta? Ehk et kuidas mõista tänapäevasel skaalal 1/2W ja 1W lambi (nagu reklaamlehel näha) võimsust?
Asi oli selles, et mingist hetkest alates hakati lampe täitma inertgaasiga vaakumi asemel ja siis oli võimalik saada sama valgustugevust poolega endisest võimsusest - võrdlevaks ühikuks oli küünal, mis saadi ühe vatiga vaakumlambi puhul, kuid inertgaasiga saadi üks küünal juba poole vatiga, sealt tuli käibele termin "half-watt" lamp. Tegelikult olid lampide võimsused suuremad. Ehk siis see 1w või 1/2w oli võimsus, et saada üks küünal valgustugevust. Siin ühe tollaaegse philips "half-watt" lambi parameetrid.divine kirjutas:Mul selline võhiklik küsimus, et kas tol ajal tähistas ühik vatt/W midagi muud, kui vatti tunni kohta? Ehk et kuidas mõista tänapäevasel skaalal 1/2W ja 1W lambi (nagu reklaamlehel näha) võimsust?