nagu igal õigel eesti mehel on "oma" saksa lennuk/tank kuskil rabas peidus siis ei saa ka mina teistest kehvem olla (ikkagi "m" täht passis sees) ... igastahes jutt selline - 1943. aastal lendas sakslasest lendur venemaale ja tagasi - tagasiteel prantsatas oma focke wulf'iga eestis (tallinna lähedal) alla - peale allakukkumist korjati sõjaväelaste poolt ära kohe lennuki tiivad aga lennuk ise kadus auku - 1965. aastal koukis inimene, kes seda mulle kõike rääkis august välja lennuki mootori, propelleri, kere detaile, nahast mapi koos dokumentide ja konservidega, langevarju jne. ... täna nägin oma kahe silmaga umbes 1,5 meetri pikkust lennuki kere detaili ja sain omale lenduri langevarju - ta ütles, et tema arvates peaks seal augus olema veel umbes 3/4 kerest + veel ilma sääreluudeta lendur (sääreluud sai ta 1965. aastal kätte) ... järgmisel nädalal lähen temaga augu äärele ja näen siis täpse koha ära - augus on u. 2 meetrit vett ja palju muda ja lennuki jäänused
kui keegi
tõsine huviline selle augu vastu huvi tunneb siis ehk saaksin paari nädala pärast meetri täpsusega koordinaadid anda vms. ehk õnnestub auk tühjaks pumbata ja midagi sealt veel välja õngitseda!
muideks see koukija, kes seal 1965. aastal sonkis leidis mapi vahelt sõduri nime, aadressi, paki kirjasid pruudilt ja lennumarsruudi jms. - nii, et sõduri nimi on ka teada isegi.