Sattus pihku seltsimees Lembit Pjärna (mitte segi ajada karikaturist Priit Pärnaga) raamat. Ja loen sealt sähenst juttu:
Siiani on ju üldteada eestimaalastest punakorpuse suurtükiväe osalus Narva lahingutes, nüüd siis selline üllatus!
See nüüd tõesti uudis ja ennekuulmatu operatsioon . Monumentaalteoses "Vabastamislahingutes" ( Kapp, V. Kiljanko, D. Tallinn: Eesti Raamat, 1966 ) pidanuks ju selline leitnant Horm leidma kindlasti äramärkimist aga mida pole, seda pole ...
Viimati muutis Kriuks, P Apr 22, 2007 11:13 pm, muudetud 1 kord kokku.
2. löögiarmee suurtükiväe juhataja Konstantin Kazakovi raamatus "Kanonaad" (Tln: ER, 1982) on ka peatükk "Nõukogude Eesti eest" (lk 145-176) ja selles ka lk 159, et kui "Emake-kodumaa sai tagasi veel ühe oma linna" (punaarmeelase Anohhini sõnad), võttis lahingutest Narva linnas osa ka Eesti laskurkorpuse ründerood. "Eesti sõjamehed võtsid vangi 20 fashisti. Eriti vapralt tegutsesid reamehed U. Sepp ja A. Kruuse." Praegu muud ei otsekohe ei meenu.
Selles kapsas oli ka lugeda, et 25. juuli hommikul jõge forsseerides "summutasid selle lahingusümfoonia üle kogu lahingutandri kõlavad NSV Liidu hümni suursugused helid, millele järgnesid Aleksandrovi laulu "Püha sõda" karmid sõnad." (Lk 154.)
Lappan siia mõned kaadrid Narva lahingu osaliste ja paikadega.
Kroonikamees püüdnud filmida teraspunkri sisu, kahjuks pole halva kvaliteedi tõttu midagi näha.
Positsioonid meiepoolsel jõekaldal.
Kindlasti on nende meeste hulgas ka eestlasi.
Siin eespool väideldud ka silla teemal. Kunagi netist leitud pilt, kus lähedalt näha pisut ajutise silla detaile. Pakun, et foto tehtud 43-44 talvel ...
Narva lahingute aastapäevaks ja mälestamaks neid kangeid mehi, kes selles osalesid, sai juhtivate Eesti militaarkollektsionääride eeskujul väike voldik kokku miksitud.