Kuidas ja mis seisus kogutud nodi hoida

Midagi virtuaalmuuseumi sarnast ...
Vasta
Kasutaja avatar
siss
Huviline
Postitusi: 316
Liitunud: P Aug 21, 2005 12:49 pm

Kuidas ja mis seisus kogutud nodi hoida

Postitus Postitas siss »

mida arvab kallis foorumirahvas,kas saadud asjad tuleks ilusasti puhtas nühkida või jätta sellise imemõnusa tolmu alla nagu asjad saadud/leitud ?
Ise siiani just sellise puhastamise teed läinud -kuigi asi puhtam ja vähema rooste all, samas on selline ,,hea,, tunne kadunud.
jrgen20
Huviline
Postitusi: 576
Liitunud: E Nov 14, 2005 2:33 pm
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas jrgen20 »

Ise tegelen rohkem relvastusega ja kuna need asjad üldiselt ikka paksu sita ja rooste all siis puhastan. Tavakraami pole seni üritanud puhastada ega hakka puhastamagi
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2548
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Postitus Postitas Raudrist »

Sõltub asjast. Igale asjale peab individuaalselt lähenema.
Võimalusel tuleks säilitada asi nii, nagu ta on leitud. Paraku ei saa seda teha maa seest leitud asjade korral või mujalt agressiivselt kahjustavast keskkonnast pärit asjade puhul.
Paljudel juhtudel on oskamatu puhastamine tekitanud korvamatut kahju ja teistel juhtudel on omakorda konserveerimata jätmine sama palju pahandust teinud.

Tihti on just ajaga kaasnevad kerged kahjustused ja oksüdatsioon eset vääristavad, kuna näitavad eseme autentsust ja annavad niiöelda "hinge".
Näiteks pronksesemetel esinevat oksiidi loetakse eset kaunistavaks ja ühtlasi ka edasise oksüdatsiooni eest kaitsvaks ja ka rahaliselt hinnatakse kaunilt paatiniseerunud eset rohkem, kui viltkäiaga läikima löödut.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
RVO
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: T Aug 15, 2006 10:54 pm
Asukoht: Pärnumaa

Postitus Postitas RVO »

Tolmu, saepuru ja teised võõrkehad võib küll ilma südametunnistuse piinadeta eemaldada, ehk siis ka kergelt pindmist roostet aga sellist paanilist rooste hirmu endal kallal küll ei ole. Loomulikult kulunud ja roostetamistunnustega esemetel kindlasti rohkem seda eelmainitud "hinge" sees. Samas jälle näiteks roostetanud kiivrikestade oskuslik puhastamine on üsna tulemusrikkalt lõpenud (Siinkohal ei räägi enda kogemustest).
Kasutaja avatar
siss
Huviline
Postitusi: 316
Liitunud: P Aug 21, 2005 12:49 pm

Postitus Postitas siss »

täna sain siis mõned sellised ,, küüni,, konditsioonis asjad. pannes kõrvuti eelmised õlitatud torbikud ja selle tolmuse, siis muutus see tolmune hetkega lemmikuks :)
Kasutaja avatar
hugo1
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: P Sept 25, 2005 9:00 pm

Postitus Postitas hugo1 »

Sõrmused (eriti need hinnalised Saksa omad, II maailmasõjast)
on kindlasti asjad mida ei tohiks puhastada.
Tihti valmistati neid ise, või tehti eritellimuse peale.
See tähendab seda, et eseme originaalsust saab hinnata just nimelt oksüdatsiooni järgi
Kasutaja avatar
Frundsberg
Huviline
Postitusi: 755
Liitunud: P Juul 23, 2006 6:40 pm

Postitus Postitas Frundsberg »

Oleneb tõesti esemest. Ise eelistan ikka õigel esemel seda ajaloolist "hõngu", puhastan bvaid kergelt sooja vee ja seebiga (näiteks einevad kastid). Samas mõne julmalt roostes kiivri olen ikka lasknud happel päris korralikult ära puhastada.

Nii et eks igaüks ise vaatab. Väga suur puhastamine ja mis veel hullem - poleerimine või asja "ilusaks" tegemine võib aga kogu loo üldse ära rikkuda.
robi6
Kasutaja
Postitusi: 72
Liitunud: P Mär 11, 2007 8:46 pm

Postitus Postitas robi6 »

Mida arvate kortikute puhastamisest ja poleerimisest.Mina läksin seda teed et puhastasin teral olnud roosteplekid ja pärast poleerisin vildi ja peenpastaga.Käepide sai aga puhastatud fairi ja hambaharjaga.Tulemusega võis täitsa rahule jääda.Olen vaadanud välismaiseid kortikute müügilehti.Seal kõik korralikult puhastatud.Plaanis veel paar tükki juurde muretseda,seepärast tahakski teada kuidas oleks õige toimida.
Vasta

Mine “Kollektsioonid/Collections”