Viimane metsavend?

Teemad, mis puudutavad metsavendade tegevust peale saksa vägede lahkumist Eestist ...
Vasta
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 637
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Viimane metsavend?

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Teises foorumis siis tekkinud arutlus Sabbe teemal. Keegi "vennas" pajatab seal,kuidas tema isa kohtus ühe kauaaegse varjajaga Intsu rabas. Et ei tekiks järjekordset legendi räägiksin ka ,mida mina asjast tean.
Metsavend "Peka Juku" kandis kodanikunime Jakob Pekk. Pärines ta Võisiku vallast Peka talust. Oli Omakaitses ja oli käinud isegi paar korda valves. Hakkas ennast varjama. Ilmselt seepärast,et OK nimekirjas oli. Varjas ennast kodust ca.0,5 km kaugusel Uibo talu kõrval asunud majakeses lesknaise Saareotsa Manni juures. Inimesi tõesti kartis. Omal kriibib natukene hinge,et tatikast peast,kui Jakobit Manni maja juures nägime ajasime teda taga. Alati jooksis metsa ( minu vanaisa elas kohe seal kõrval). Kõik muidugi teadsid,et ta ennast varjab aga kaebama keegi ei läinud.
Siis kolis Mann Sanglasse ja Jakob legaliseerus. Midagi temaga ei tehtud,sest veresüüd ei olnud. Ja siis läks mees Intsu rappa elama. Keegi ei teadnud kuhu ja miks.
See võis olla kusagil aastal 76 või hiljem ,kui nägin seda meest uuesti. Oli selline lühikest kasvu,karva kasvanud halliks läinud. Käis sügiseti Emajõe suudmesse oma väikese paadiga. Keegi mees tartust,kes käis invaliidi autoga võttis tema jõhvikad ja tõi kottidega toitu vastu. Nägin seda meest kordi ja kordi ,mitmel sügisel. Istus alati kohaliku kaluri Lahe Ilmari õues lauahunnikul ja näris leivapätsi.
Hiljem kadus ära. Mis temast sai ei tea.
Mõned aastad tagasi leidsin Palupõhja tagant punkri,mille lagi on arvatavalt veel siiani sisse varisemata (Laeva peenar) .Oli selge ,et seal on elatud 70-ndatel. Laual oli pott ,kulp sees ja mingi lõga-ilmselt kunagi supp olnud. Nurgas roostetanud kaheraudne. Peremeest sees ei olnud.
Kui Peka talus kolhoosi ajal remonti tehti leiti lae vahelt meeletu kogus püstoleid ,mille esimees omale koju vedas. Küsisin esimehe järeltulijatelt,et mis asjadest sai? Need olid ka näinud,et terve suur kast oli asju aga ,kuhu vana pani ei tea keegi. Kui talu lõplikult kokku lükati tuli aida alt veel üks Sturm koos laskemoonaga ja üks Nagaan. Arvati,et selle kraami vedas sinna kokku teine perepoeg,kes oli olnud lendur ja välismaale minema saanud.
Kui nüüd keegi tahab asja edasi uurida siis see on päris raske. Nimi Jakob Pekk on siin väga levinud.
Selline jutt siis.

svahi
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: N Jaan 01, 2015 1:54 am

Re: Viimane metsavend?

Postitus Postitas svahi »

Kaheraudsest andsid ikka võimudele teada või? :lol:

Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 637
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Viimane metsavend?

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Ei andnud. Ei tasunud võime tülitada. Asi oli olematuks mädanenud. Puit oli lahkunud ja kõik muu nii roostes,et sellega enam riiki ei kukuta. Ka on veidi imelik kaheraudsega looduskaitse alal ringi jaluta. Aga riik võib selle sealt ära tuua,kui on oht,et see ront riigi julgeolekut ohustab. Ma isegi võtaksin vaevaks teejuhiks olla.

viiking
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: L Aug 09, 2008 12:14 am

Re: Viimane metsavend?

Postitus Postitas viiking »

Tuleks kah giidile õpilaseks :lol: Respect!

Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 637
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Viimane metsavend?

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Metsas jalutamiseks pole vast giidi teenuseid vaja. Pealegi ei ole ma mitte giid. See matk võtab terve pika suvise päeva. Aga see ,selleks.
Sai tehtud ka mõned pildid . Paraku on need arvutis,mille emaplaat saba andis. Õnneks on kõvaketas terve. Kui kunagi aega saan siis lasen kõvaketta info ümber laadida. Ehk kannatab siis siiagi midagi üles riputada.

Vasta

Mine “Teise Nõukogude Okupatsiooni Ajal/During the Second Russian Occupation”