1. leht 1-st

Tõsisemate "torude" deaktiveerimisest ...

Postitatud: K Mai 19, 2010 9:10 am
Postitas uscha
Eestis tuleb käsirelvadel torud läbi puurida, lukud kinni keevitada ja mustmiljon imet veel teha, et pahandusi ei tekiks.
Aga mida tuleb teha raskemate torudega? Võtame näiteks Sedunovi T34 - kas ta pidi kahuril toru läbi puurima ja seejärel kinni keevitama? Või näiteks 2 cm FLAK'i rauad? Põhimõtteliselt on see ka vintraud ja seaduse järgi kuulub läbipuurimisele aga mõned aastad tagasi Saaremaal käies vedeles kohaliku külapoe ees neid vist päris mitu eksemplari ja olid väga heas seisus. Kindlasti olid need ka läbipuurimata!

Kuidas näiteks tuleks deaktiveerida miinipildujaid, tankitõrjekahureid, lennuki pardakahureid ja nii edasi?
Laskemoona enamikele nendest relvadest ei toodeta nagunii juba aastakümneid ja reaalselt ohtu nendest kellelegi ei ole.

Küsin seda, sest lihtsalt hakkasin mõtlema, et kuidas seadus nende asjade peale vaatab - st. mul ei ole tagaaias Tiger tanki ja katusel kahetorulist FLAK'i.

Re: Tõsisemate "torude" deaktiveerimisest ...

Postitatud: K Mai 19, 2010 9:44 am
Postitas ruusserg
Nii Uscha nüüd rääkisid end sisse . Muidugi ei saa Sul olla kahetorulist FLAK`i , on aga hoopis ühe või nelja rauaga FLAK . Seaduse mitte tundmine ei vähenda vastutust - nii vist öeldakse . Miinipildujal tuleb mingi raudpulk torust risti labi pista , lööknõel eemaldada . Kahuril on vaja tõkestada laskeraua tagasijooks ja veel hulka pisividinaid eemaldada .

Re: Tõsisemate "torude" deaktiveerimisest ...

Postitatud: K Mai 19, 2010 12:27 pm
Postitas speedsta
Kas tõsisemate torude korral kehtib samuti kollektsioneerimisluba? Ehk et siis poleks vaja hakata väärt asju kohitsema?

Re: Tõsisemate "torude" deaktiveerimisest ...

Postitatud: K Mai 19, 2010 6:17 pm
Postitas ruusserg
Ikka iga töökorras toru tuleb politseis kollektsioneerimisloa peale kanda . Ega pole mõtekas korras asju lõhkuda , kui neid kollektsioneerid .