1. leht 1-st

Nõutakse punasamba kõrvaldamist Raadi mõisapargist

Postitatud: T Apr 20, 2010 9:55 pm
Postitas funker

Re: Nõutakse punasamba kõrvaldamist Raadi mõisapargist

Postitatud: K Apr 21, 2010 6:13 pm
Postitas divine
Keegi seda NKVD poolt hukatute haua (ja saksa soldatite haua) juttu oskab lähemalt kommenteerida?

Re: Nõutakse punasamba kõrvaldamist Raadi mõisapargist

Postitatud: N Apr 22, 2010 8:26 pm
Postitas Estoloog
Rahvuslased loobusid Tartus meeleavalduse korraldamisest

22.04.2010 20:16

Täna sai Tartu linnavalitsus avalduse, milles 9. mail Raadi
memoriaalkompleksi juures avalikku koosoleku kavandaja loobub ürituse korraldamisest.

Tartu linnavalitsus registreeris 20. aprillil avaliku koosoleku teatise, milles Raadi järve äärse nõukogude sõdurite memoriaali juures kavandasid meeleavaldust Eesti Leegioni Sõprade Klubi, Eesti Rahvuslik Liikumine ja Eesti Iseseisvuspartei. Umbes poolesaja osalejaga avalik koosolek pidi algama kell 16 ja kestma kella 19.

Täna laekus linnavalitsusele ürituse registreerinult avaldus, milles ta loobub ürituse korraldamisest.

Allikas: Postimees

Re: Nõutakse punasamba kõrvaldamist Raadi mõisapargist

Postitatud: R Apr 23, 2010 12:18 am
Postitas desert eagle
Väga hea et loobusid muidu oleks veel ennast seal lolliks teinud.Väited et sinna pole maetud ühtegi punaarmees sõdinut ei pea sugugi paika.Lisaks langenud punaarmeelastele on sinna maetud ka kahe erineva okupatsiooni tsiviil kodanikest ohvrid.Pärast sõja aegsete ümbermatmiste kohta sinna parki on säilinud arhiivis mõned fotod.

Re: Nõutakse punasamba kõrvaldamist Raadi mõisapargist

Postitatud: R Apr 23, 2010 9:10 pm
Postitas Estoloog
22. aprilli õhtul saatis Eesti Leegioni Sõprade klubi SI-le järgmise teadaande:

22. aprillil ilmus Sõltumatu Infokeskuse kodulehel artikkel ”Rahvuslased korraldavad ”Tartu pronkssõduri” eemaldamiseks 9. mail meeleavalduse”, mis baseerus väidetavalt Terve Mõistuse Sündikaadi infolehel avaldatud teabel, milles nimetatakse üheks selle peakorraldajaks Eesti Leegioni Sõprade Klubi. Käesolevaga teatame, et tegemist on kahetsusväärse eksitusega, kuna Eesti Leegioni Sõprade Klubi pole mingilgi moel ega kombel seotud Raadi mälestusmärgi vastu suunatud meeleavalduse organiseerimise ja korraldamisega. Lisaks ei vasta tõele ka sama artikli lõpuosas toodud väide, nagu oleks Eesti Leegioni Sõprade Klubi esitanud 19. aprillil 2010 Tartu linnavalitsusele ja linnavolikogule memoriaali teisaldamist nõudva pöördumise. Tegemist on eraisiku poolse pöördumisega, millele Eesti Leegioni Sõprade Klubi koos mõne muu organisatsiooniga moraalset toetust avaldas.
Eesti Leegioni Sõprade Klubi juhatus: 22. 04.2010.
Andri Ollema, Tauno Rahnu, Mauri Kiudsoo

Allikas: Postimehe kommentaarid

Re: Nõutakse punasamba kõrvaldamist Raadi mõisapargist

Postitatud: L Apr 24, 2010 6:52 am
Postitas wessel
Peale sõda, 1949 aastal vahetult enne oktoobripühi vabastaja pronkskuju õhku laskmist Raadil saab vaadata siit, alates 12min.

Re: Nõutakse punasamba kõrvaldamist Raadi mõisapargist

Postitatud: L Apr 24, 2010 8:47 am
Postitas Kriuks
SI kodulehelt leiab huviline ka Raadi saaga "järjejutu" ...

http://si.kongress.ee/