1. leht 1-st

Poolik sinel

Postitatud: E Mai 26, 2008 11:42 pm
Postitas nemps
Tervist, olen siin foorumis uus ja militaar spetsialist ei ole. Sai pühapäeval ühest lakast kuub leitud, mis sõjaajal ilmselt saksmannidele kuulunud on. Kahjuks on keegi hoolas perenaine omale kuue alumisest osast midagi tarvilikumat meisterdanud aga ülemine osa on väga korralik, koiauke ega midagi ei ole. Vooder on ka sees suht siidine olnud ja töö tundub väga korralik, nii et äkki asi isegi mõnel ohvitseril seljas olnud. Mida targemad arvavad millega tegu ja kes sellist kuube kandsid ?

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Postitatud: T Mai 27, 2008 1:03 am
Postitas ivalO
Saksa oma see küll ei ole.
Lõpuste järgi pigem mingi venelane.

Postitatud: T Mai 27, 2008 6:29 am
Postitas Raudrist
Töö kvaliteet EW-lik. Mingi ametkondlik sinel ehk? Punased lõkmed võisid siis ka olla.

Postitatud: T Mai 27, 2008 8:27 am
Postitas ruusserg
Vene ohvitseri sinel .

Postitatud: T Mai 27, 2008 12:44 pm
Postitas Üksik Hunt
See meenutab mulle küll rohkem vene miilitsa sinelit, neil olid ka punased lõkmed.

...

Postitatud: T Mai 27, 2008 4:21 pm
Postitas kortik
Tegu NL sineliga. Värv tõesti meenutab miilitsasinelit, kuid ilmselt tegu ikka sõjaväe paraadsineliga. Miilitsa sinelil polnud varrukal sellist õmblust, nagu pildil kujutatul, vaid oli nn varruka lõhik ja kolm nööpi.

Kindlasti kandis seda sinelit ohvitser, või üleajateenija, sest paraadsinelid õmmeldi ühest ja samast kalevist. Miilitsas oli sineliriie erinev- ohvitseridel ja kursantidel nn "sile/tugev" kalev, rea ja seersantkoosseisul sinelid kergelt karvasest ja pehmemast kalevist. Mis puudutab töö kvaliteeti, siis olid nõuka sinelid kõik väga hästi ja korralikult õmmeldud, eriti paraadsinelid. Peale selle lasid paljud sinelid/vormid õmmelda rätsepa juures, et asi oleks veel "šikim". Nõuka ajal oli praktiliselt igas linnas, kus asusid suuremad väeosad nn "Vojentorgi" õmblusateljeed, kus vorme õmmeldi. Ja ateljees õmmeldud asjad erinesid oma kvaliteedi poolest oluliselt tehase toodangust.