1. leht 1-st
Metsavend Hjalmar Koovik
Postitatud: K Okt 24, 2007 11:38 pm
Postitas Bigboss
Hjalmar Koovik tahaks sellise metsavenna kohta informatsiooni temast kus tegutses jne.(ei ole päris kindel kas eesnimi on õige).
Postitatud: K Okt 24, 2007 11:42 pm
Postitas nigga
Ei ole kuulnudki. Mida sa temast siis tead? Estoloog oskab kindlasti vastata.
Postitatud: K Okt 24, 2007 11:54 pm
Postitas Bigboss
tean nii palju et tegutses Koorastes ja oli isegi juttude järgi Tartu vanglast ära põgenenud ja paljajalu koorastesse põgenenud ja see oli veel talvel aga see on ainult jutt mis mina tast kuulnud olen nii et kes temast kuulnud on või teab midagi rääkida andke teada.
Postitatud: N Okt 25, 2007 12:07 am
Postitas nigga
Kui juhtus nii, et kommunistid said ta elusalt kätte, on Tallinnas Tõnismäe 17 tema kohta toimik.
Postitatud: N Okt 25, 2007 10:45 am
Postitas Hall Kardinal
Peaks olema Haljand Koovik.
Postitatud: N Okt 25, 2007 1:13 pm
Postitas Wolfenstein
Peaks tõesti olema Haljand Koovik.
Postitatud: N Okt 25, 2007 2:48 pm
Postitas Estoloog
Keeruline tegelane ja keeruline asju tõelähedaselt paika panna, nagu paljude metsavendade puhul.
Seni vist kõige pikem katse
http://luup.postimees.ee/luup/99/22/elu1.shtm
Postitatud: N Okt 25, 2007 4:05 pm
Postitas nigga
Kui Haljand mitte Hjalmar, siis muidugi.
Postitatud: N Okt 25, 2007 4:43 pm
Postitas Bigboss
ilmselt jah siis ta nimi Haljand koovik.
Postitatud: T Jaan 01, 2008 7:19 pm
Postitas hirco
Haljand Koovikust rääkis mulle vanaema. Ta tegutses Kooraste Ja Kaagvere kandis, oli väga kardetud vend olnud oma julmuse külma närvi pärast. Ise oli olnud suht väikest kasvu mees. Talu kus ta elas oli Kaagvere külas(põlvamaa), sinna tehti jutu järgi talle ka haarang ja lasti maha, elusalt teda kätte minuteada ei saadud. See kõik oli kuidagi väga õnnetult juhtunud, et just siis ta seal oli, muidu ta rändas ringi.
Vangla kohta ei tea ma midagi aga Tartu all Laeva kandis oli teda taga küll aetud. Mart Laar nimetab teda oma raamatus unustatud sõda teda rohelise kindralina.Vanaema ka väga palju ei teadnud temast, ega tahtnudki, tollel ajal oleks see võinud palju häda kaela tuua. Küüditamisi seal kandis ka ei olnud kuna olla kardetud Koovikut ja tema mehi. Vennad Hallapid olid vist ka sinna punti kuulunud. Nimesid ei mäleta aga isa nimi oli Konrad, kes julgeoleku piinamiste tagajärjel ennast üles poos.
Postitatud: L Mai 24, 2008 10:29 pm
Postitas sturman
küüditamise koha pealt on see täpselt nii.minu kodukohas ei küüditatud ka kedagi-nii kõvasti kardeti metsavendi.
Postitatud: N Juun 19, 2008 9:42 pm
Postitas metssiga
[quote="hirco"]Haljand Koovikust rääkis mulle vanaema. Ta tegutses Kooraste Ja Kaagvere kandis, oli väga kardetud vend olnud oma julmuse külma närvi pärast. Ise oli olnud suht väikest kasvu mees. Talu kus ta elas oli Kaagvere külas(põlvamaa), sinna tehti jutu järgi talle ka haarang ja lasti maha, elusalt teda kätte minuteada ei saadud. See kõik oli kuidagi väga õnnetult juhtunud, et just siis ta seal oli, muidu ta rändas ringi.
Vangla kohta ei tea ma midagi aga Tartu all Laeva kandis oli teda taga küll aetud. Mart Laar nimetab teda oma raamatus [b]unustatud sõda[/b] teda [b]rohelise kindralina.[/b]Vanaema ka väga palju ei teadnud temast, ega tahtnudki, tollel ajal oleks see võinud palju häda kaela tuua. Küüditamisi seal kandis ka ei olnud kuna olla kardetud Koovikut ja tema mehi. Vennad Hallapid olid vist ka sinna punti kuulunud. Nimesid ei mäleta aga isa nimi oli Konrad, kes julgeoleku piinamiste tagajärjel ennast üles poos.[/quote]
Üks mees, kes temaga oli, oli Kalju Hani. Tore mees igatepidi, aga langes haarangus ...
Postitatud: T Juul 29, 2008 6:31 pm
Postitas saksakoguja
ausalt öeldes ei usu ma küll sellist juttu, et metsavendade hirmu pärast jäeti keegi küüditamata.
Postitatud: E Sept 22, 2008 11:47 am
Postitas metssiga
[quote="saksakoguja"]ausalt öeldes ei usu ma küll sellist juttu, et metsavendade hirmu pärast jäeti keegi küüditamata.[/quote]
Nii arvas ENSV riikliku julgeoleku minister Boris Kumm, kelle sõnul bandiitide tegutsemispiirkondades oli küüditatute arv keskmises väiksem.