1. leht 2-st

seni tundmatu seljakott ?

Postitatud: T Mai 22, 2007 9:41 pm
Postitas andres35
äkki on keegi sellist seljakotti näinud ? Olemuselt on igivana ja ei tahaks hästi uskuda, et sellist kasutas ainult rumal talupoeg :)
äkki on midagi esimese vabariigi aegset sõjaväest ...
LINK http://nagi.ee/photos/tweek/sets/18156/962772/

Postitatud: K Mai 23, 2007 12:02 am
Postitas andres35
tuhnisin vähe oma piltides ja leidsin ühe sarnase, panin lingile selle vana foto juurde... kott on pildil all paremas nurgas... ahh mis arvate ?

Postitatud: N Mai 24, 2007 12:03 am
Postitas RVO
Koti koha pealt olen loll nagu labidavars :idea: :lol: ...aga küsiks hoopis kust Sindi tee pilt pärit, olemas fotona või kuskilt netist?

Postitatud: R Mai 25, 2007 12:11 am
Postitas ictta
see tal pildina olemas. olen ise näinud ja käes hoidnud

Postitatud: R Mai 25, 2007 11:25 am
Postitas andres35
pildil on minu vanaisa kes tol ajal sõjaväes teenis nii lihtne see ongi
üritan oma esivanemate pärandust hoida :D

Postitatud: R Mai 25, 2007 5:24 pm
Postitas RVO
Selge, tänud :) Egas rohkem Sindi kandis võetud kaadreid pole?

Postitatud: R Mai 25, 2007 8:28 pm
Postitas andres35
ega pole jah see ainuke pilt kus oli midagi taha kirjutatud... kahjuks :(

Postitatud: N Mai 31, 2007 10:25 am
Postitas andres35
aga kallid sõjanduseksperdid ärgake äkki ikka keegi teab mis seljakott see on :?

Postitatud: N Mai 31, 2007 11:10 am
Postitas ivalO
Siin naa saksa värgi vennad koos, mis muusse puutub on hobivärk! :wink:

Postitatud: N Mai 31, 2007 12:46 pm
Postitas Raudrist
Eks ta militaarne ikka on. Otsi hoolsalt markeeringuid nahk- ja presentdetailide pealt.

Postitatud: N Okt 04, 2007 12:08 pm
Postitas Invaliid
Suure tõenäosusega on tegemist siis vene imperaatorliku armee seljakotiga grenaderüksuste ja jalaväe alamväelastele (käskkiri 175. 24/03/1909). Panen paar linki ka juurde, kes venet mõistab, saab aru.

http://www.bergenschild.narod.ru/Recons ... c_1909.htm

http://www.bergenschild.narod.ru/Recons ... /ranec.htm

Postitatud: R Okt 05, 2007 1:05 pm
Postitas andres35
tore ...otsin mõõdulindi välja ja vaatan üle kuigi silmajärgi tundub vene seljakott suurem olevat ...
äkki on tegu mõne inglaste varustuses oleva asjaga :?:

Postitatud: R Okt 05, 2007 1:32 pm
Postitas Invaliid
Inglastel oli teist tüüpi- nendel käis ranits rakmete külge ja kõik oli üks suur kandesüsteem. http://www.grantsmilitaria.com/militari ... asp?key=16

http://www.grantsmilitaria.com/militari ... asp?key=11

Venelastel aga kõik asjad eraldi ja träni oli märksa vähem. Mis aga konkreetsesse pauna puutub, siis seda toodeti vaid kaardiväe tarbeks ja suht lühikest aega- I MS jooksul oli tööstusel lihtsam neid "siidoreid- sibulakotte" treida kui suht keerukaid ranitsaid. Ilmselt sattus antud paun kas sõjasaagina või lihtsalt sõjaväest kaasa võetuna meie kanti. Üldiselt tsaarivene reenactorid paistavad antud asja üsnagi kõrgelt hindavat.
Lisaks veel niipalju, et erilist mõtet millimeetriga asju paika ajada pole vast ajada, venelased on elupõliselt kõike suhteliselt lambist kokku õmmelnud.
Pluss veel niipalju, et need sinu koti külgedel olevad rihmad on sellele vene ranitsale iseloomulikud, nimelt sai teda ka üleõlakotina kanda.

Postitatud: L Okt 06, 2007 1:27 pm
Postitas andres35
kas on selle venelaste seljakotti väärtusest ka midagi teada ?

Postitatud: L Okt 06, 2007 11:22 pm
Postitas Invaliid
Vigur niisugune, et ei tea. Lihtsalt mõnes venekeelses foorumis on juttu tehtud ja ülistatud, aga hindadeni ei jõutud. Või sebisid PS ga. Selles "bergenschildi" pundis üks Klõtsovi nimeline sell tegi koopiaid, minumeelest maksis midagi nii 700 rbl. ringis.