Grammofon.

Sõjaajalooga seotud teemad, mis muude kategooriate alla ei sobi ...
Vasta
Kasutaja avatar
kennu10
Kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: N Aug 31, 2023 8:45 pm

Grammofon.

Postitus Postitas kennu10 »

Terv

Pajataks ühe loo vanast grammofonist,mille kunagi venelased peale sõda puruks peksid,kuna kuulati saksa plaate.
Kunagine jutlustus siis vanaisalt minu isale ja edasi minule.Nimelt olid meil Otepääl talus kunagi sakslased sees,tublid poisid olid olnud,tegid talutöid:heina,parandusi jne
jõuludel olid küsinud,kas võivad ühe sea veristada,eks praadi ikka taheti :D
Igatahes jutuga grammofoni juurde tagasi,peale Sakslasi tulid venelased kes kammisid talusid läbi,eks otsiti ka peidus olevaid Sakslasi,rüüstati jne,grammofoni peal ja juures oli olnud saksa plaate,kogu talu oli lõhutud,õnneks ei süüdatud põlema.
Minu isa väiksena mängis sama grammofoni pasunaga lakas,eks seal heina all vedelesid ka teised osad.Vanemaks sai,vaatas et tore asi ja taastas nii palju ära,et oleks mängitav jälle.Hetke seisuga on järg minu käes,ilus ese mul aastaid nurka kaunistamas ja jätkuvalt tegelen,et leida viimased puuduvad osad.
Lisaks Eesti ja välismaa plaatidele,olen ka saanud paar Saksa ww2 armee plaate,mida siis vahest olen ka huvilistele mängima pannud,eks Erika ole ikka põhiline! :wink:
Omab ja kasutab keegi veel vanaaekset grammarit?


Screenshot 2024-04-20 at 23.17.34.png
Screenshot 2024-04-20 at 23.18.31.png
IMG_9648.jpeg
Screenshot 2024-04-20 at 23.19.44.png
"Pilt on illustratiivne"
a-soldier-listens-to-music-on-a-phonograph-on-the-eastern-front-21-D9TKCA.jpg
Vasta

Mine “Kasarmu Ees Tänaval/Varia”