
Ega niimoodi 2 pildi järgi pole eriti kerge mehi tuvastada, otsisin just hiljuti ka ühte VR II/3 ohvitseri sealt ramatust taga, no ei haagi kuidagi, kuigi suhteliselt normaalne pilt tuvastatava kohta olemas.
Kirjutasin ju, et Pihlak tuvastas mehe!ivalO kirjutas:Omal pildid olemas ja mees teada, aga tuleb siia rahvast hullutama!
Kuskilt on nagu meelde jäänud, et "Kapten Irw" nime sai rong kuu aega peale A.I. langemist - äkki siis 27.05.1919?ivalO kirjutas:Uuriks veel niipalju, millal nimetati soomusrong Kapten Irveks? Kas vahetult peale Irve langemist või üldse peale Vabadussõda?
2. järgu rist. Nii et nööpaugus kandmine teatud määral põhjendatud. Kas saksa mood? Paljude riikide k.a. tsaari-vene sõjaväelased kandsid nööpaugus ordenilinte.Ben kirjutas:vana asja soojendamiseks - polkovnik Pinding kandis linti nööpaugus lausa saksa moe järgi. Foto teenistuskirjast:
Raudrist kirjutas:2. järgu rist. Nii et nööpaugus kandmine teatud määral põhjendatud. Kas saksa mood? Paljude riikide k.a. tsaari-vene sõjaväelased kandsid nööpaugus ordenilinte.Ben kirjutas:vana asja soojendamiseks - polkovnik Pinding kandis linti nööpaugus lausa saksa moe järgi. Foto teenistuskirjast:
Kas see üks lisakupp (kusjuures ohvitseri oma), mis krae peal veltveebli kolme tähekest täiendab on ka normaalne või?Tänud Jaak Pihlakule, kes suure tõenäosusega tuvastas selle kummaliste lindilõigetega mehe - paistab olema Priidik Selter.
Jääb muidugi küsimus, et miks tal neid linte kaks tükki on?
See episood on mul täitsa märkamata jäänud. Kaua seda praktiseeriti?Ben kirjutas:veltveebel sai oma neljanda tärni siis, kui sinised pagunid ära kadusid ehk siis VS lõpus/järel. Enne seda võis ühetärnimees olla nii kapral kui nooremallohvitser, vahet tehti paguni järgi. Kui see võimalus ära kadus, sai veltveebel neljanda täni juurde.
Nii et vastus on jah, on küll normaalne.