Tere!
Kas lugupeetavatel militaarajaloo huvilistel võib kellelgi leiduda kasti sõjaaegsele kantavale (militaar ?) raadiole VEF SUPER KB-416, 1942?
Lisan paar linki, milline see kast välja võiks näha:
http://www.antik-war.lv/viewtopic.php?f=60&t=254031;
http://www.rkk-museum.ru/vitr_all/exhibits/619_e.shtml;
Lisan ka mõned fotod selle raadio (säilinud) sisust, ehk pakub kellelegi huvi.
Raadio on komplekteeritud originaallampidega Valvo DK21, Tungsram DF22, DBC21, lõpulambi tüüp ei ole loetav, küll võib sellel aimata kirjet „Wehrmacht eige …“ Skaalapirnid VEF 2,5/0,2. Šassii-alune on kõik originaalne, "susserdatud" ei ole. Kõlar on küll õnnetu. Võidakse öelda, et see raadio ei tarvitse olla militaarse otstarbega. Tõsi, neid tehti nii tsiviilotstarbeks kui ka sõjaliseks. Väikeseks viiteks militaarse versiooni kasuks on, et kõlari lahendus ei sobi raadio šasii külge kinnitamiseks, nagu tsiviilotstarbelistel kombeks oli. Aga võib-olla ma lihtsalt tahan nii mõelda.
Otsin puitkasti kantavale militaar-raadiole VEF SUPER KB 416
Re: Otsin puitkasti kantavale militaar-raadiole VEF SUPER KB
= Wehrmacht eigentummuks kirjutas:küll võib sellel aimata kirjet „Wehrmacht eige …“
Re: Otsin puitkasti kantavale militaar-raadiole VEF SUPER KB
Jah, seda ei saa nii üksüheselt võtta. Asi selles, et algselt tarniti riia tehasesse valjukate magneteid inglismaalt, kuid sõja puhkedes ei saanud otse loomulikult enam vaenlaselt toorainet. Valjukad ise koostati riia tehases. Hiljem, sõja käigus tarniti juba valjukaid saksamaalt, Telefunkeni ja Hegra (Hermann Grau) tehastest. Raadio ise oli mõeldud tsiviilkasutuseks, kuid sõja käigus kasutati militaarotstarbeks kõike, mis vähegi sobis.muks kirjutas:...et kõlari lahendus ei sobi raadio šasii külge kinnitamiseks, nagu tsiviilotstarbelistel kombeks oli. Aga võib-olla ma lihtsalt tahan nii mõelda.
Näita valjuka markeeringuid täpsemalt?
Re: Otsin puitkasti kantavale militaar-raadiole VEF SUPER KB
Tere!funker kirjutas:Jah, seda ei saa nii üksüheselt võtta. Asi selles, et algselt tarniti riia tehasesse valjukate magneteid inglismaalt, kuid sõja puhkedes ei saanud otse loomulikult enam vaenlaselt toorainet. Valjukad ise koostati riia tehases. Hiljem, sõja käigus tarniti juba valjukaid saksamaalt, Telefunkeni ja Hegra (Hermann Grau) tehastest. Raadio ise oli mõeldud tsiviilkasutuseks, kuid sõja käigus kasutati militaarotstarbeks kõike, mis vähegi sobis.muks kirjutas:...et kõlari lahendus ei sobi raadio šasii külge kinnitamiseks, nagu tsiviilotstarbelistel kombeks oli. Aga võib-olla ma lihtsalt tahan nii mõelda.
Näita valjuka markeeringuid täpsemalt?
Hästi ei viitsi selle pildistamisega jahmerdama hakata. Aga - nii magnetahela tagumisele plaadile (vt. hoolikalt kõlari olemasolevat pilti) kui ka membraani tugiraami plekile on stantsitud ovaal ja selle sisse tähed VEF. Mina julgeks siit järeldada, et need detailid vähemalt on Riia tehases tehtud.Kas ka silindrikujuline magnet ise, ei tea.
Re: Otsin puitkasti kantavale militaar-raadiole VEF SUPER KB
See valjukas on VEF-i tehases kokku pandud - inglise magnet + muu VEF toodang.muks kirjutas: Hästi ei viitsi selle pildistamisega jahmerdama hakata. Aga - nii magnetahela tagumisele plaadile (vt. hoolikalt kõlari olemasolevat pilti) kui ka membraani tugiraami plekile on valtsitud ovaal ja selle sisse tähed VEF.
Lõpulamp peab sul olema DLL21. Võrdle selle pildiga.
http://radioreinhard.de/Roehren/Verstae ... DLL21.html
Re: Otsin puitkasti kantavale militaar-raadiole VEF SUPER KB
Jah, see ta on, nii pildi kui skeemi järgi: http://www.rkk-museum.ru/vitr_all/exhibits/s619_e.shtmlfunker kirjutas:See valjukas on VEF-i tehases kokku pandud - inglise magnet + muu VEF toodang.muks kirjutas: Hästi ei viitsi selle pildistamisega jahmerdama hakata. Aga - nii magnetahela tagumisele plaadile (vt. hoolikalt kõlari olemasolevat pilti) kui ka membraani tugiraami plekile on valtsitud ovaal ja selle sisse tähed VEF.
Lõpulamp peab sul olema DLL21. Võrdle selle pildiga.
http://radioreinhard.de/Roehren/Verstae ... DLL21.html