Kes?

Teemad, mis seotud eestlaste teenimisega Vene Keisririigi sõjaväes - üksused, isikud, fotod, varustus, aumärgid jne.
Vasta
Kasutaja avatar
Venepoeg
Huviline
Postitusi: 607
Liitunud: E Veebr 04, 2013 1:11 am

Re: Kes?

Postitus Postitas Venepoeg »

Pakkun Ivangorodi kindlus, mis oli Poolas.
Olen Venelane, pole Nõukogude.
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Re: Kes?

Postitus Postitas labidamees »

Tänan!
Lepatriinu
Kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: L Aug 21, 2021 11:53 am

Re: Kes?

Postitus Postitas Lepatriinu »

Kui pakub huvi, siis Dagestanski polgu lipnik Richard Pales oli minu vanavanaisa, tema tütar Lydia aga minu vanaema. Kas tema kohta on veel mingeid andmeid?
Lepatriinu
Kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: L Aug 21, 2021 11:53 am

Re: Kes?

Postitus Postitas Lepatriinu »

Venepoeg kirjutas: R Okt 13, 2017 1:21 am 82. jalaväe Dagestanski polgu lipnik Richard Pales. Mingi info?
Ikka tore oma vanavanaisa pilti siin kohata! Richard on esivanemate poolt läti päritoluga /vist Ruijenast/, vanemad elasid hiljem mingil ajal Dorpatis/Tartumaal Kambjas, siis Pärnus/Pernavas ja siis Tallinnas. Richardi elukäik viis Moskvasse, kus lõi pere ja sealt jõudis teenistuse kaudu Tallinna. Abikaasa koos tütrega/ehk minu vanaemaga/ tuli talle järele, aga riigikorra muutuste tõttu nad tagasi pöörduda ei saanud ja nii need elud läksid.
Richard ja minu vanavanema on maetud Kopli kalmistule, kus teatavasti hauaplatse enam ei leia...
Kasutaja avatar
Venepoeg
Huviline
Postitusi: 607
Liitunud: E Veebr 04, 2013 1:11 am

Re: Kes?

Postitus Postitas Venepoeg »

Lepatriinu kirjutas: N Aug 26, 2021 8:49 pm
Venepoeg kirjutas: R Okt 13, 2017 1:21 am 82. jalaväe Dagestanski polgu lipnik Richard Pales. Mingi info?
Ikka tore oma vanavanaisa pilti siin kohata! Richard on esivanemate poolt läti päritoluga /vist Ruijenast/, vanemad elasid hiljem mingil ajal Dorpatis/Tartumaal Kambjas, siis Pärnus/Pernavas ja siis Tallinnas. Richardi elukäik viis Moskvasse, kus lõi pere ja sealt jõudis teenistuse kaudu Tallinna. Abikaasa koos tütrega/ehk minu vanaemaga/ tuli talle järele, aga riigikorra muutuste tõttu nad tagasi pöörduda ei saanud ja nii need elud läksid.
Richard ja minu vanavanema on maetud Kopli kalmistule, kus teatavasti hauaplatse enam ei leia...
Tere!
Suur tänu info eest!
Olen Venelane, pole Nõukogude.
Vasta

Mine “Eestlased Vene Keisririigi Sõjaväes/Estonians in the Imperial Russian Army”