Lui Kask

Tuntud ja tundmata Eesti sõjamehed ...
oliver
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: K Okt 05, 2011 2:54 pm

Re: Lui Kask

Postitus Postitas oliver »

Pudru ja kapsad, mees pärit Orajõelt, langes Emajõel, maeti ja siis maeti ümber Kuremäele? Kes seda tegi ja miks, loogiline et omaksed prooviksid poissi kodukanti sängitada?
Välgu Mihkel
Huviline
Postitusi: 105
Liitunud: R Juun 22, 2007 12:02 am

Re: Lui Kask

Postitus Postitas Välgu Mihkel »

Tere Ivar,
Mina olen Indrek Avarand, sinu täditütre Marikka poeg. Ma mäletan sind küll :). Sinu tädi Linda oli siis minu vanaema. Mis infot sul veel Lui onust olemas on? Kindlasti ei surnud ta Sinimägedes. Artur Kartauga rääkisin ma ise telefoni teel, kes temaga koos lahingus oli. Ütles selge sõnaga, et ta oli minu kõrval Emajõe lahingus, et esimese venelaste rünnaku nad lõid tagasi aga siis teisega kadus ta ära. Hiljem olevat olnud palju laipu vankril, kus olevat olnud ka pataljoni ülem, et samas lahingus ta surma sai. Nüüd ma ei mäleta neid koha nimesid enam aga ilmselt see on Arturi raamatus kirjas. Tema ütles, et osad maeti seal kuskil mingi silla juures. Kuremäele matmisest rääkis vanaema, et on olemas hauad, kus on ka nimi kirjas aga ma arvan, et see võis olla ka mingi soovunelm sest mina kedagi konkreetselt ei tea, et keegi oleks seda hauda leidnud. Küll aga keegi nagu käis seda otsimas. Pabistasid ju kõik igasugu asjade pärast ja üritasid mitte sellest rääkida ja kui ma selle üles võtsin siis oli juba suhteliselt hilja. Kirjade koopiad on minu käes ja paar pilti kah. Mina ei saa millegipärast siin keskkonnas neid pilte enam lahti aga kui sa soovid siis saada mulle oma meil ja ma saadan sulle.

Tervitades
Indrek
avarand@hot.ee
On rahvas rahvale ulatanud käe.
Kasutaja avatar
freiwilliger
Huviline
Postitusi: 605
Liitunud: E Sept 11, 2006 5:55 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Lui Kask

Postitus Postitas freiwilliger »

Kärevere lahingus langenud maeti mõisa juures asunud kalmistule, august-sept.44 kokku 20. Enamik 38.polpatist aga osad ka 37.polpatist ja Harju- Lääne OK rügemendist.
https://et.wikipedia.org/wiki/Fail:K%C3 ... lmistu.jpg
Välgu Mihkel
Huviline
Postitusi: 105
Liitunud: R Juun 22, 2007 12:02 am

Re: Lui Kask

Postitus Postitas Välgu Mihkel »

See lahing pidi olema Õvi küla juures ja seal surmakuulutuse juures on ka Boris Hiis ja Johannes Suviste, kumbagi selles matmiskohas kahjuks märgitud ei ole. Niiet ei tea siis.
On rahvas rahvale ulatanud käe.
Kasutaja avatar
freiwilliger
Huviline
Postitusi: 605
Liitunud: E Sept 11, 2006 5:55 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Lui Kask

Postitus Postitas freiwilliger »

Osa mehi kaevasid omakesed välja ja viisid minema.
Vasta

Mine “Isikud/People”