Kas sõjaaegne kiiver? #2

Teemad, mis puudutavad Punaarmee riietust ja sõdurite varustust ...
Vasta
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Kas sõjaaegne kiiver? #2

Postitus Postitas uscha »

Kiivril on kaks või isegi kolm kihti värvi ja otsa ees on aimata veel viisnurka.
Tinditemplid, juhul kui need on seal olnud on jäänud hilisemate värvikihtide alla.
Kusagilt on nagu meelde jäänud, et viisnurk kiivril oli pigem enne sõda ja sõja alguses ning hiljem seda enam ei tehtud. Kui nii siis võiks kiiver kindlasti sõjaaega jääda? Mida arvata sellest helerohelisest camo värvist?
Manused
ämber_1.jpg
ämber_2.jpg
ämber_3.JPG
ämber_4.jpg
ämber_5.JPG
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
Plönn
Huviline
Postitusi: 720
Liitunud: E Dets 31, 2007 3:11 pm

Re: Kas sõjaaegne kiiver? #2

Postitus Postitas Plönn »

Asi tundub ehe..... kuid.... :(
Mina ei tea kedagi kes oleks leiidnud Eestist SSH 40 poti, millel punane saatanamärk ees ( küsida võiks veel Jõgevamaa Nempsi käest :wink: , foorumlane siingi )
Seda et SSH39 viisnurki omas, on mõistetav, aga SSH40 puhul on see väga kaheldav, neid ilmselt ka 40-41 siinmail polnudki, ja juba sõjaajal neid pilkupüüdvaid tähekesi sinna ette ka ei tehtud enam....
Ja jällegi, .... võiks noka alust piisiviisnurga shtampi vaadelda , see ehk kinnitaks vähemalt dateeringut , before/past war :D
מוצר מדבקה חבר שעובד בחברה שמיבאים את המסך הנ'ל ממליץ בחום רב לא לגעת ?
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Kas sõjaaegne kiiver? #2

Postitus Postitas uscha »

Plönn kirjutas: T Sept 20, 2022 8:45 pm Mina ei tea kedagi kes oleks leiidnud Eestist SSH 40 poti, millel punane saatanamärk ees.
Kasutaja tossom postitas 2016. aastal foorumisse PILDID ühest ilmselt Hiiumaalt leitud SSh-40 kiivrist, millel on samuti viisnurk ette maalitud.
Manused
IMG_0640.JPG
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
Plönn
Huviline
Postitusi: 720
Liitunud: E Dets 31, 2007 3:11 pm

Re: Kas sõjaaegne kiiver? #2

Postitus Postitas Plönn »

Jaaa, kõik on võimalik, nii võidi ka veel 50-ndatel dekodeerida neid kui näidiseid sõjaväeosades .
Aga argumendiks dateerimisel on siiski see minu väljahõigatud 5-nurk noka sisepoolel ning templid kui need säilinud on.
Seda pole ju raske kontrollida `? :wink:
Ka Tossomi kiivripoti värv pole iseloomulik tolleaegsetele, toonivalikus nii sügavrohelist lihtsalt polnud... Mul ju on ometi millega võrrelda :lol:

TEisalt.... tundub et korpusel on see saatanamärk ees :D , mis muidugi ei taga veel tooni ega kuraditähe originaalsust :)
Pilt
מוצר מדבקה חבר שעובד בחברה שמיבאים את המסך הנ'ל ממליץ בחום רב לא לגעת ?
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Kas sõjaaegne kiiver? #2

Postitus Postitas uscha »

Plönn kirjutas: L Sept 24, 2022 8:57 pm Aga argumendiks dateerimisel on siiski see minu väljahõigatud 5-nurk noka sisepoolel ning templid kui need säilinud on.
Seda pole ju raske kontrollida? :wink:
Kui oleks säilinud aastanumbriga tempel siis ei oleks ma seda teemat siia teinud.
Sisselöödud viisnurka on just raske kontrollida, sest kogu pott on mingil hetkel helerohelise värviga üle mäkerdatud.
foorum.rindeleht.ee
nemps
Huviline
Postitusi: 240
Liitunud: E Mai 26, 2008 11:03 pm

Re: Kas sõjaaegne kiiver? #2

Postitus Postitas nemps »

Plönn kirjutas: T Sept 20, 2022 8:45 pm Asi tundub ehe..... kuid.... :(
Mina ei tea kedagi kes oleks leiidnud Eestist SSH 40 poti, millel punane saatanamärk ees ( küsida võiks veel Jõgevamaa Nempsi käest :wink: , foorumlane siingi )
Seda et SSH39 viisnurki omas, on mõistetav, aga SSH40 puhul on see väga kaheldav, neid ilmselt ka 40-41 siinmail polnudki, ja juba sõjaajal neid pilkupüüdvaid tähekesi sinna ette ka ei tehtud enam....
Ja jällegi, .... võiks noka alust piisiviisnurga shtampi vaadelda , see ehk kinnitaks vähemalt dateeringut , before/past war :D
Jõgevamaal olid 41 aastal mõlemad tüübid läbisegi, siis vast võisid saatanamärgid olla ka otsaette maalitud. Panen ühe pildi ebay pildi tõmmise Palamuse ümbruses tehtud, need originaal pildid ostsin ära sõbrale aga ta ei lubanud neid levitada, vesimärgiga ebay koopia vast ei ole suur patt loodan et ta ei pane pahaks
Orig-Foto-61ID-Soldaten-m-russische-Gefangene-PALAMUSE.jpg
Kasutaja avatar
Plönn
Huviline
Postitusi: 720
Liitunud: E Dets 31, 2007 3:11 pm

Re: Kas sõjaaegne kiiver? #2

Postitus Postitas Plönn »

Jaa, seda küll :D , enne sõjaalgust nad maalitult seal olidki, kuid juba lahinguloudes al 41 sealt eemaldati.

Kas sel pildil on mõnd saatanatähte ees ka näha, kui hea resoga originaalpilti vaadelda said ?
מוצר מדבקה חבר שעובד בחברה שמיבאים את המסך הנ'ל ממליץ בחום רב לא לגעת ?
Vasta

Mine “Riietus & Varustus/Clothing & Equipment”