1926. aasta allohvitseride õlakud ...

Sõjaväe & Kaitseliidu teenetemärgid ning embleemid
Vasta
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

1926. aasta allohvitseride õlakud ...

Postitus Postitas uscha »

Tekkis küsimus pealkirjas nimetatud õlakute kohta. 1926. aasta vormikirjeldusest ja hiljuti ilmunud EW vormiriietuse raamatust loen välja / saan aru, et ümber serva õmmeldud paelaga õlakud on Allohvitseride Kooli õppepataljoni kasvandiku omad ja ilma selle paelata on üleajateenija allohvitser? Ehk siis see pael peaks tähendama Allohvitseride Kooli?

Lisan ka ühe pildi - ülemises grupis on paelaga õlakud ja all kaks ilma paelteta õlakut.
Manused
õlakud.JPG
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: 1926. aasta allohvitseride õlakud ...

Postitus Postitas uscha »

Lisatud pildil on üks vormikuub, mis tekitab mulle küsimusi. Aastaid KVA Muuseumis eksponeeritud kuub oli seal kirjeldatud kui "Allohvitseride Kooli õppepataljoni kasvandiku kuub, 1926. aasta vormi õlakutega" aga ma arvan, et see ei pea paika. Oletan, et see on 1926. aasta allohvitseri vormikuub, millel on peale õmmeldud miinimum komplekt embleeme, mis pidid ühel allohvitseril olema ja kuub ise on jäänud välja jagamata. Õlakutelt on puudu metallist tärnid ja kraelt väeliigivärvi vinkel ja üksuse trafaretid (pole ka jälgi, et need seal oleks olnud) ning need ma arvan oleks allohvitser vastavalt oma väeliigile ja üksusele ise pidanud lisama. Vajadusel ka 1-2 vinklit õlakutele kui tema aukraad oleks olnud midagi enamat kui noorem-allohvitser.

Foorumis on mitmeid EW vormiriiete ja eraldusmärkide spetsialiste, kes kindlasti oskavad asja selgust tuua.
Võib-olla ongi kõik nii nagu muuseumis oli kirjutatud ja ma ise lihtsalt ei suuda sellest aru saada aga siis ehk osatakse mulle ära seletada, miks see just nimelt nii on. Tänan!
Manused
1.jpg
2.jpg
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: 1926. aasta allohvitseride õlakud ...

Postitus Postitas ivalO »

Pagun ju täpselt nagu vormikirjelduses.
Mis Sulle selle juures ei meeldi?
fot.jpg
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: 1926. aasta allohvitseride õlakud ...

Postitus Postitas uscha »

Ei meeldi see, et kui seda uskuda siis on 90% fotodele jäänud allohvitseridest AK õppekompanii kasvandikud ja see on täiesti ebaloogiline. Selline õlak võis tõesti mingi aeg 1926. aasta paiku tähendada kasvandikku aga arvan, et üsna kiiresti seda muudeti ja suurema osa 1926-1936 perioodist oli selline kant lihtsalt AK lõpetanud allohvitseri tunnuseks ning need allohvitserid, kes polnud Allohvitseride Koolist läbi käinud kandsid õlakutel lihtsalt tärni ja vinkleid ilma selle lindita õlaku servas.
foorum.rindeleht.ee
Vasta

Mine “Autasud & Eraldusmärgid/Awards & Insignias”