Kus asub/asus see hoone?

Siin võib arutada teemadel, mis ei puutu üldse sõdade valdkonda ...
pren.ska
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: L Juun 19, 2010 5:43 pm
Asukoht: Põhja-Liivimaa, Abja

Re: Kus asub/asus see hoone?

Postitus Postitas pren.ska »

Peale sõda tegid vangid? tööroodu sõdurid? ajutise raudtee Paldiski sadamast Tallinna , et ümbertegemisele viia seal seisnud saksa (euroopa rööpalaiusega) vedurid. Võeti hiljem üles. Vast see tee juhtus paistma?
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8188
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: Kus asub/asus see hoone?

Postitus Postitas ivalO »

Selle raudteeharu ehitusaega ei tea, viis see minu mäletamist mööda üldse Rahumäe surnuaia taga asuvasse kütuselattu. Mingi haru oli sama tee peal veel.
Samas mäletan, et oleksid justkui kitsarööpmelised vagunid seal jaamast edasi seisnud!?
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Kus asub/asus see hoone?

Postitus Postitas divine »

ivalO kirjutas:Selle raudteeharu ehitusaega ei tea, viis see minu mäletamist mööda üldse Rahumäe surnuaia taga asuvasse kütuselattu. Mingi haru oli sama tee peal veel.
Samas mäletan, et oleksid justkui kitsarööpmelised vagunid seal jaamast edasi seisnud!?
Peale alajaama paremale pööranud raudteeharu on praegu jälgitav Järve haigla vastas asuva lillepoeni, kütuselaod asusidki seal?
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Kus asub/asus see hoone?

Postitus Postitas divine »

Leidsin Elektriraudtee lehelt veel sellise infokillu:

1939/1940 – alustati moodsa elavhõbealalditega alajaama rajamist Järvele (väljastatava voolu pinge 1400-1500 volti)

Muidugi on mulle teadmata, kas esimesel pildil nähtav suur hoone ehitati spetsiaalselt alajaama tarbeks või võeti varem olemasolev tundmatu koloss sädemeeste poolt üle.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Vasta

Mine “Kõrts/Pub”