9. märts 1944 ...

Eestiga ja Eesti üksustega seotud lahingud ...
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Muide Kuuskemaa kirjutab Päevalehes , et Tallinna pommirünnakust osavõtnud pommitajaist 2 allatulistatud masinat sadasid Maardu järve , kus peaks siiani sees olema ?! Kuuskemaa pakub neid Harju tänavat ehtima.
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

lennumasinad

Postitus Postitas kortik »

On Maardu järves üldse mingeid tõsiseid otsinguid kellegi poolt teostatud??? On keegi kamraadidest kursis???
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Maardu järve lennukitest sain teada alles Kuuskemaa jutu põhjal. Muidu ei mäleta küll .et sealtkandist miskit otsitud oleks? Kunagi leidsin sealt lähedalt põllult katkise saksa kiivri , rohkem minul andmeid pole.
õpetaja
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: N Sept 08, 2005 2:56 pm
Asukoht: EW

Postitus Postitas õpetaja »

Niederland esitas konkreetsel moel äärmiselt provotseeriva nõudmise:
Kui aga Õpetajal või mõnel muul foorumlasel on tõendeid, et Tallinna pommitamine oli õigustatud, siis võiks ta lahkesti oma arvamust jagada ja seda ka põhjendada.
Kuidas saaks üks eestlane lugeda Tallinna pommitamist õigustatuks ? Mina ei tea seda, tuleb küsida sellelt kes peab õigustatuks.

Kui aga Õpetajal või mõnel muul foorumlasel on tõendeid ...
Ei, mul ei ole ühtegi tõendit antud küsimuses.


Näib, et pean oma mõtteid selgitama.
Mulle tundub, et eestlased ei teadnud ei 1944 aastal ega ka täna - miks Tallinnat pommitati.
Millegipärast on esialgse psühholoogilis-emotsionaalse aimduse tasemele jäädudki: meid tahetakse/taheti terroriseerida - selle eest et Narva all vastu hakkasime. Punkt. Arutelu lõpp.
Mõistus otsas.








Tükk tühja maad.



Kuna aastakümnete vältel keegi Eestis toimunud lahinguid teaduslikult ei analüüsinud, siis on ka tänased arutelud just samal tasemel.


Aeg on nagu edasi minna.

Vaadake teisi paralleelseid teemasid:
Sinimäed 44 lahingud jne jne - kõiki neid on edasi arendatud. Kui suurte sammudena on iseküsimus - kuid on edasi mindud.
Tallinna jt linnade pommitamise teemal püsitakse aga ikka veel samal kohal.
Miks ?
Jätke see terrori teema lihtsalt kõrvale seisma (mitte ärge lükake nö töölaualt prügikasti) ja otsige ise põhjusi.
Sõjalisi põhjusi, vettpidavaid. Kasvõi näiliselt.

Lihtsalt jauramine a la see mees kirjutas siis seda jne ei vii edasi.

tervitades
õ
Kasutaja avatar
Niederland
Veteran
Postitusi: 1957
Liitunud: P Dets 11, 2005 6:25 pm
Asukoht: Armee-Abteilung Narwa 1944

Postitus Postitas Niederland »

Tere

Tallinna pommitamine oleks õigustatud siis, kui oleks rünnatud eeskätt tööstus- ja sõjandusehitisi. Aga mida kosta selle peale, kui pommitati elamukvartaleid, kus ei paiknenud ühtegi sõjalise tähtsusega objekti? Vene sõjavange (N-Liidu mõistes küll reeturid) hukkus rohkem kui Saksa soldateid.

Kõlab ju loogiliselt, et peale veebruari kuu ebaedu, mil nende sillapead Narva jõel likvideeriti, oldi viha täis ja otsustati kättemaksuks mõned pommirünnakud teha.
Kasutaja avatar
hugo1
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: P Sept 25, 2005 9:00 pm

Postitus Postitas hugo1 »

Tallinna pommitamine oleks õigustatud siis, kui oleks rünnatud eeskätt tööstus- ja sõjandusehitisi. Aga mida kosta selle peale, kui pommitati elamukvartaleid, kus ei paiknenud ühtegi sõjalise tähtsusega objekti?
Paari km-ne mööda pommitamine ei olnud tol ajal eriti suur eksimus.
Art
Huviline
Postitusi: 331
Liitunud: E Aug 08, 2005 2:04 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Art »

Näiteks Tallinna terroripommitamine on siinses foorumis ju ümber lükatud.

Minu jaoks see küll tõsiselt võetav argument ei ole.

Tsiviilelanikkonna vastu toimus mõlemal poolel kuritegusid ja ma ei tähtsustaks Tallinna pommitamist üle, sest see mis N-Liidu pommilennukid Idas tegid oli hale kiviga viskamine võrreldes sellega, mida suutsid igasugu superkindlused Läänes.

Ja Õpetajal on õigus, kui ütleb, et Tallinna pommitamist on eestlasel väga raske või isegi võimatu õigustada. Seega tahan väita, et ma ei õigusta pommitamist, aga igasuguseid ebamääraseid argumente ka ei usu :wink:


A.
Kasutaja avatar
Niederland
Veteran
Postitusi: 1957
Liitunud: P Dets 11, 2005 6:25 pm
Asukoht: Armee-Abteilung Narwa 1944

Postitus Postitas Niederland »

Tere

Siia teemase sobib kui rusikas silmaauku järgmine artikkel:
http://www.ekspress.ee/viewdoc/DA177367 ... 000056D733

Olen kindel, et rõhuv enamus foorumlastest on seda artiklit lugenud, kuid ega väikene meeldetuletus paha tee.
Kasutaja avatar
Tõnis
Huviline
Postitusi: 485
Liitunud: E Jaan 23, 2006 4:38 pm

Postitus Postitas Tõnis »

Mina usun ,et iga pommitamine mis Eesti pihta tehti pole õigustatud.
Vaevalt saab õigustada seda kui sinu enda sugulased või pereliikmed surnuks pommitatakse.
Veel vähem lepin sellega ,et need kuradima kommunistid ja riigireeturid rahulikult ringi marsivad. (Igaks juhuks ütlen veel kui keegi ei mõista siis riigireeturid minu mõttes on need kes vabatahtlikult punaste poolele läksid ja Eesti rahvast hävitasid) :!:
Tegelen mudelite ja mootorratastega.
http://www.album.ee/user/30009339
Vasta

Mine “Üksused & Lahingud/Units & Battles”