tuvastada kortik

Kardad, et on koopia? Postita siia!
Otsid kinnitust eseme originaalsuse kohta? Postita samuti siia!
Kasutaja avatar
rauast
Kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: L Mai 10, 2014 10:14 pm
Asukoht: eesti
Kontakt:

Re: tuvastada kortik

Postitus Postitas rauast »

oliver kirjutas: E Mär 30, 2020 9:00 pm Maakeeli sitt on see, viska minema.
Ok läheb raua hunniku
Olen alles algaja :)
Kasutaja avatar
Wirbelwind
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: P Veebr 04, 2018 1:11 pm

Re: tuvastada kortik

Postitus Postitas Wirbelwind »

Milleks kohe minema visata? :roll:
Fake on see küll kindlasti, head raha selle eest ei saa, aga köögis vorsti lõikamiseks väga šeff asi. Mul on omal pooled lauanõud 3. Reichi kana ja hakenkreuziga, ning mulle alati meeldib, kui lähen mõne sõbra juurde väikest tiribitskit tegema ja sealihakonserv avatakse saksa täägiga :wink:

Krt, igasugu mälestused tulid meelde praegu.. O Tannenbaum :cry:

https://www.youtube.com/watch?v=vpL_cR4re68
Kasutaja avatar
rauast
Kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: L Mai 10, 2014 10:14 pm
Asukoht: eesti
Kontakt:

Re: tuvastada kortik

Postitus Postitas rauast »

Wirbelwind kirjutas: E Mär 30, 2020 9:22 pm Milleks kohe minema visata? :roll:
Fake on see küll kindlasti, head raha selle eest ei saa, aga köögis vorsti lõikamiseks väga šeff asi. Mul on omal pooled lauanõud 3. Reichi kana ja hakenkreuziga, ning mulle alati meeldib, kui lähen mõne sõbra juurde väikest tiribitskit tegema ja sealihakonserv avatakse saksa täägiga :wink:

Krt, igasugu mälestused tulid meelde praegu.. O Tannenbaum :cry:

https://www.youtube.com/watch?v=vpL_cR4re68
Ütlen ausalt et rauda kohekindlasti ei lähe aga mis võib ta väärtus olla ?
Olen alles algaja :)
Kasutaja avatar
Wirbelwind
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: P Veebr 04, 2018 1:11 pm

Re: tuvastada kortik

Postitus Postitas Wirbelwind »

Kui osta.ee oksjonile paneksid (ja muidugi ausalt juurde kirjutaksid, et tegemist ei ole originaaliga), siis ehk mõnikümmend eurot pakutakse. Praegu rasked ajad ka, inimestel ei ole raha ülearu.
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1633
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: tuvastada kortik

Postitus Postitas Borja »

Õigus oli sellel, kes kirjutas siin teemas, et talle ei meeldi see linnu märk :wink:

Mulle endale meeldis too märk küll, kuid mai saand ka s_ttagi aru, mix peaks ühe mereväekortiku peal politseikotkas olema :D

Aga raffakunstimeistrid on kõvasti tööd teinud - pane okidoki-sse ja paku seal vantidele 99.- raha eest 8)
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
Kasutaja avatar
rauast
Kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: L Mai 10, 2014 10:14 pm
Asukoht: eesti
Kontakt:

Re: tuvastada kortik

Postitus Postitas rauast »

Borja kirjutas: T Mär 31, 2020 9:00 pm Õigus oli sellel, kes kirjutas siin teemas, et talle ei meeldi see linnu märk :wink:

Mulle endale meeldis too märk küll, kuid mai saand ka s_ttagi aru, mix peaks ühe mereväekortiku peal politseikotkas olema :D

Aga raffakunstimeistrid on kõvasti tööd teinud - pane okidoki-sse ja paku seal vantidele 99.- raha eest 8)
Tere borja aga kas tõesti sügaval veneajal juba tehti neid kortikuid ümber ? aga kas tera on vale ja muud osad originaalid ?
Olen alles algaja :)
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: tuvastada kortik

Postitus Postitas ppp »

rauast kirjutas: K Apr 01, 2020 9:38 am

Tere borja aga kas tõesti sügaval veneajal juba tehti neid kortikuid ümber ? aga kas tera on vale ja muud osad originaalid ?
Niikaua, kui Tõukre mehed tulevad, teen ka oma väikese postituse, kuigi pole ikka veel selle ala asjatundjaks saanud.
Ei, sügaval "veneajal" neid kortikuid veel ümber ei tehtud, eriti neid, mis kõrgemad saksa sõjaväelased eest naiste kätte hoiule jätsid. Võimalik, et see saksa fašist tegi ise pahatahtlikusest selle kortiku ümber, see selgitaks ka antud terariista ühe eesti naise kätte jätmist.
Kuna Sa Tõukre kandi meestest midagi ei tea, siis kahtlustan, et Sa ei tea ka seda fakti, et "ühel naisel oli kott virtsu jäänud"?

Aga mis on õige, mis vale...nagu mainisin, selleks peab asja tundma ja kogemust olema või peab asi ikka "päris vale" olema, et lihtsalt huviline palja silmaga ähmase üldpildi järgi saab asja "saastaks" ja mis need hinnagud olidki, tunnistada. Nagu Saabel tera söövitustehnoloogia kohta oskas kohe öelda, et pole tolleaegne tehnika.
Paremate võltsingute paljastamiseks tehakse detailidest korralikud, teravad ja suured pildid, ese katsutakse lahti monteerida, sest varjatud kohtadest võib leida paljastavaid jälgi. Vaadatakse pronksosade säilinud kullatist, käepideme puitu, nahka jms. Mina saksa kortikutest midagi ei tea, siin mainiti, et mereväe kortikul peab olema valge käepide jne. Minu arusaamise järgi on siis püütud kujutada ikkagi konkreetset olemasolnud "veekaitse politsei" (kuidas täpselt tõlikda, ei tea, aga on väja konkreetne tollane struktuur, lihtsalt veepolitsei vms pole korrektne, neil oli seal sada politseiliiki erinevat), sellel peaks aga käepide olema kaetud tumesinise nahaga, pildilt pole seda märgata, vb on naised sinise värvi maha hõõrunud. Kaepidemel paistab olevat kainud metallist märk, mingi rikutud koht on olemas, neil "veekaitsepolitsei" omadel võis seal asetseda politseikotka kujutis, vb naised kiskusid selle ära või mängisid lapsed või kadus see juba kõrgemal saksa sõjaväelasel ära ja seepärast jättiski asja eesti naise kätte? Üldjuhul vist on ka omaniku nime graveerimine terale kahtlane (jällegi, mina teemat ei valda absoluutselt), kuigi neid terasid sai firmast individuaalselt tellida. Siis on veel segane asi kortiku tupesse fikseerimise mehanismiga, või õigemini selle puudumisega, samas käekaitsel on tagaküljel keskel mingi ava- moodi koht, kuhu võiks või peaks käima fiksaatori nupp.
Kui viitysid, võiksid teha detailsemaid pilte ja võid proovida asja ettevaatlikult lahti võtta, käepideme nupp peaks keermega kinni olema, kui see lahti keerata, peaks asi tükkidekd tulema. Kui midagi puruks läheb, siis mina ei vastuta!!!
Kui asi huvitab, võid ka ise internetist otsida infot. Korralikku võltsingut on raske tuvastada, siin aga on tegu vististi mingi lihtsalt imeliku ja kahtlase asjaga, samas, nagu eelnevalt oleteti, võib olla kasutatud originaaleseme detaile, mis sel juhul on küllaltki rumal tegu olnud, juhul kui "sellele surnud eestinaise mittesurnud esindajale" just eriti rammusat nutsu ei makstud selle eseme eest.
See kõik oli lihtsalt teemast huvitatud inimese arvamus, mitte asja tundva isiku tõene hinnang.
Kasutaja avatar
Wirbelwind
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: P Veebr 04, 2018 1:11 pm

Re: tuvastada kortik

Postitus Postitas Wirbelwind »

ppp kirjutas: K Apr 01, 2020 3:30 pm Üldjuhul vist on ka omaniku nime graveerimine terale kahtlane
Eriti veel antud juhul, nagu ka juba mainiti.

https://et.wikipedia.org/wiki/Hjalmar_Schacht

Küllap see nimi valiti terale graveerimiseks seetõttu, et lihtsalt kõlab piisavalt "vassistlikult" :lol:
sabel
Kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: N Nov 20, 2014 3:13 pm

Re: tuvastada kortik

Postitus Postitas sabel »

Panen ühe saidi,kus müüakse koopia asju ka osadena,näiteks mereväe kortiku damaskuse terasest terasi ja palju muud.reddickmilitaria.com.Sarnasei saite on leegion.Kuna kõik jupid on tehtud tehases korralike masinatega,siis on raske öelda,kunas nad täpselt tehti.Schachti nimi teral võiks olla juhul,kui see oleks laeva nimi,kus meremees teenis.Ühesänaga raffakunst,eriti alcoso ja politsei kalkun teral.
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: tuvastada kortik

Postitus Postitas ppp »

Wirbelwind kirjutas: K Apr 01, 2020 6:20 pm
ppp kirjutas: K Apr 01, 2020 3:30 pm Üldjuhul vist on ka omaniku nime graveerimine terale kahtlane
Eriti veel antud juhul, nagu ka juba mainiti.

https://et.wikipedia.org/wiki/Hjalmar_Schacht

Küllap see nimi valiti terale graveerimiseks seetõttu, et lihtsalt kõlab piisavalt "vassistlikult" :lol:
Jällegi, lihtsalt jutu jätkuks, ilma et see antud esemesse puutuks - saksakeelses ruumis on piisavalt igasuguseid samanimelisi isikuid ja kõik ei ole Wikipedias kirjas. Nagu meie Toomas Tammed ja Ants Ilvesed.
Kasutaja avatar
Wirbelwind
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: P Veebr 04, 2018 1:11 pm

Re: tuvastada kortik

Postitus Postitas Wirbelwind »

Loomulikult võib nimekaime leiduda, see ei ole välistatud. Kuid selliste pool- või päriskahtlaste ajalooliste esemete peale kirjutatud või graveeritud tuntud isiku nimi on üks indikaator, et asi võib olla mäda. Nt mingi suvaline katelok, kuhu on noaotsaga põhja alla kraabitud "SS" ruunid ja "Friedrich Kurg". Siin tuleb appi juba teadmine, et ehkki võimalikest nimekaimudest kõige tuntum Friedrich Kurg oli tõesti SS-ohvitser, ei sallinud ta sakslasi ega nende kremplit silmaotsaski, ei kandnud SS-i sümboolikat ja kindlasti ei oleks ise neid ruune oma kateloki alla kraapinud.
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: tuvastada kortik

Postitus Postitas ppp »

Wirbelwind - kõik õige, nagu mainisin ei puudutanud see minu nimekaimujutt antud eset konkreetselt.
Vaatasin Sabeli poolt viidatud lehte, sealt saaks isegi puuduva politseikotka märgi (väga koleda) käepidemele 8.- raha eest
https://www.reddickmilitaria.com/german ... lice-gold/
samas terad
https://www.reddickmilitaria.com/nazi-a ... ine-blade/
on kallid, 150.- $ (see küll fiksaatoriga, millest eelnevalt rääkisin, ilma peaks olema tüki odavam?)
Plastik?käepide 55.- $
https://www.reddickmilitaria.com/german ... rip-white/
käepideme fittingud ka 125.- $
https://www.reddickmilitaria.com/german ... rip-parts/

Liidame kokku ja saame juba 300.-, lisaks viisakas tupp, tuleb kopsakas summa. Kui seal peaks veel originaalosi olema, siis summa kasvab veelgi.
Samas komplektse mereväe kortiku laadse toote saab 160.- $ kätte, mõistlik oleks see osta, osadeks võtta ja osad eraldi edasi müüa, tera 150.- ga jne :P
https://www.reddickmilitaria.com/german ... -scabbard/
Ma muidugi saan aru, et need müügihinnad seal firma lehel ei tähenda, et need detailid nii palju ka "tegelikult" maksavad, kusagil Hiinas või Poolas on ilmselt teised numbrid, aga ikkagi...
Kasutaja avatar
Wirbelwind
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: P Veebr 04, 2018 1:11 pm

Re: tuvastada kortik

Postitus Postitas Wirbelwind »

Tubli uurimus, nauding lugeda kohe!
Eestis saab selle asja eest 300 raha heal juhul siis, kui paned selle originaali pähe oksjonile, ignoreerid ja blokeerid asjatundjate arvamusi (osta.ee´s on kõiglile näha ainult need kommentaarid ning küsimused, millele oksjoni korraldaja võtab vaevaks vastata) ning mõni "natsiasjadest" huvitatud, kuid väheste teadmistega rahajõmm hasarti läheb.
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1633
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: tuvastada kortik

Postitus Postitas Borja »

Avastasin (mitte)juhuslikult, et wasserschutzpolizei asjapulga kortiku pilt on õkva ühe mu raamatu esikaanel.

Raamatu textist lähtub, et mainit kortik kopeerib täiega kriegsmarine oma ning erinevuseks on vaid tumesinine kuldtraadiga kinnitet nahk, milline katab tolle "veepolitsei" kortiku puitkäepidet.

Selle posti tegija piltidelt on näha, et tema kortiku teral pole originaaliga midagi ühist - tera peab olema nagu kriegsmarine kortikul kahe kitsa paraleelse soonega. Samuti tundub erinevat pommel(-s.t käepideme otsak).
Manused
SDC15280.JPG
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: tuvastada kortik

Postitus Postitas ppp »

Siin on teema kortikuga sarnase käepideme detailidega ese, oletetav /ilmne koopia
https://static.disput.az/uploads/monthl ... 679278.jpg
Vasta

Mine “Originaal & Koopia/Authentic & Fake”