Unterscharführer Hans Savisik'u mälestused ...

Jutud, mida on rääkinud Saksa poolel võidelnud isad, vanaisad, vanaonud jne ...
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: Unterscharführer Hans Savisik'u mälestused ...

Postitus Postitas ivalO »

Paraku nõukogude tööliste hellad käed talle takunöörist lipsu kaela ei sidunud!
Perioodile kohaselt on tolleaegsed "süüdistused" enamast jaost lambist imetud.
Kindlasti võis ta aga mõnele punaaktivistile näkku sülitada või pioneeriräti teetolmu tallata.

Õige mees, võttis kohe relva ja läks katku rookima.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Unterscharführer Hans Savisik'u mälestused ...

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Nu,jah! Eks need ajad olid keerulised ka. Põhiliselt aeti siin mulla alla neid punaseid lätlasi. Need olid selle ka vägagi ära teeninud. Hiljem hakkas see Laari ja OK ülem Vaheri punt maha laskma neid keda nemad õigeks pidasid. Ja sealt need hädad Hansule tulid. Vaher sai oma meestelt kuuli ühe haarangu käigus. Laar varjas ennast kaua. Kui kätte saadi näitas näpuga kõigile. Ja sealt tulid hädad. Ka Hansule. Aga nagu juba öeldud peetakse temast siin siiani lugu. Väga hästi sai ta läbi ka nende inimestega kelle lähedased Laari korraldusel maha lasti. Seda tõendab Hansu kirjavahetus nende inimestega,mis minu valduses on. Ju siis oli üks õige mees.
Heino Taska keda ta oma mälestustes mainib oli minu naabrimees. Oli TT kahuri peal Auvere all,kus sai ka haavata. Oli ka mõnus mees. Selle mehega olen vene ajal päris palju praskat oma saunas joodavaks ajanud ja selle käigus sõjajutte kuulanud. Olid ajad :wink:
Vasta

Mine “Memuaarid/Memoirs”