Mis on see monument on?

Teemad, mis seotud Eesti territoriaal- ja laskurkorpuse allüksuste ja lahingutega ...
Vasta
Kasutaja avatar
Aleksander
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: L Apr 12, 2014 12:05 am

Mis on see monument on?

Postitus Postitas Aleksander »

Tere Eesti vennad!

Minu nimi on Aleksander ja ma olen pärit Soomest, nii kahju halb eesti keele oskus. Mul on vaja kasutada Google translate lehel.

Olin suvel 2010 saare riigi suvila ja see monument oli tee kõrval. Ta ütles midagi Punaarmee sõdurid uppusid lähedal rannas, Saaremaa lahinguid aega. Kas sa tead, mis see on täpselt monument oleks mind kiinostaa sündmus?

Ühendage see mälestusmärk foto, mis ma leidsin Google Maps.
Manused
Screenshot 2014-04-12 00.02.jpg
Screenshot 2014-04-12 00.02.jpg (54.81 KiB) Vaadatud 17381 korda
Kasutaja avatar
wanaloll
Kasutaja
Postitusi: 50
Liitunud: P Sept 23, 2007 6:13 pm
Asukoht: Rapla

Re: Mis on see monument on?

Postitus Postitas wanaloll »

Sõrves?
Vintri dessant 1944 12.10.
Kasutaja avatar
Aleksander
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: L Apr 12, 2014 12:05 am

Re: Mis on see monument on?

Postitus Postitas Aleksander »

Jah, see oli Sõrves ja tänu palju informatsiooni! Leidsin wikipedia artikkel teemal :). Kas siin on keegi, kes võiks tõlkida artikkel inglise või soome? Et isa oleks suur abi!
Kasutaja avatar
wanaloll
Kasutaja
Postitusi: 50
Liitunud: P Sept 23, 2007 6:13 pm
Asukoht: Rapla

Re: Mis on see monument on?

Postitus Postitas wanaloll »

In October 1944 Sõrve was the last base and fortress of German Wehrmacht in Estonia.
Red Army Estonian troops tried two times to make a "Normandy"- landing operation from sea. First was in coast of Kaugatoma 11.10 with amphibians, but it was not successful.
12.10 they tried again and started moving from Kuressaare (port of Roomassaare) with navy vessels. About 745 soldiers and officers, commander of operation was polkovnik (colonel) Ilmar Paul. He was former Estonian officer, who betrayed his homeland and started career in Red Army 1940.
In early morning first soldiers jumped from vessels to cold water and tried to walk to beach of Vintri, but they did not know that close the coast sea is going deeper again. As well German soldiers started heavy machine gun fire immediately. It is possible, that Germans had information about this operation and they moved some extra forces to Vintri.
So, many of soldiers drowned or got killed in first half hour. Some navy vessels even turned around because of heavy fire with soldiers and went back to Kuressaare.
About 200 soldiers and officers get killed, 215 had a luck to walk to the beach with hands up and get imprisoned. Political officer made suicide in sea.

Shortly it`s all.
Kasutaja avatar
Aleksander
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: L Apr 12, 2014 12:05 am

Re: Mis on see monument on?

Postitus Postitas Aleksander »

Tänan teid väga!
Vasta

Mine “Üksused & Lahingud/Units & Battles”