Huvitavaid fakte

Siin võib arutada teemadel, mis ei puutu üldse sõdade valdkonda ...
Kasutaja avatar
tipptund3
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Dets 31, 2013 3:09 am

Re: Huvitavaid fakte

Postitus Postitas tipptund3 »

Paluks mitte reostada venelaste täpsusteooriaga. See on mõeldud faktide kirjutamiseks :idea:
Väike rahvas nagu Eesti peab tundma oma ajalugu ja oma sangareid, sest need riigid kes ei tunne oma ajalugu on hävingu äärel.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Huvitavaid fakte

Postitus Postitas funker »

tipptund3 kirjutas:Paluks mitte reostada venelaste täpsusteooriaga. See on mõeldud faktide kirjutamiseks :idea:
Faktid ei oska kirjutada. Faktid lasid jalga.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Huvitavaid fakte

Postitus Postitas funker »

See viki artikkel on ikka kuldaväärt faktiallikas!

Kood: Vali kõik

Esimest korda kuulsid eestlased seal sakslaste uue relva MG42 (elektrikuulipilduja) tööd.
Nüüd on siis lõpuks teada, miks Rebase mehed seljakotis pidevalt pikendusjuhet kaasas tassisid! Fakt!
VAKDRPK
Huviline
Postitusi: 126
Liitunud: P Apr 12, 2009 10:53 am
Asukoht: Tallinn

Re: Huvitavaid fakte

Postitus Postitas VAKDRPK »

Allkiri sinisega:
Manused
AR allk_Page_1.jpg
AR allk_Page_1.jpg (28.31 KiB) Vaadatud 10520 korda
Est, ut dixi.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Huvitavaid fakte

Postitus Postitas Kriuks »

Nende roheliste allkirjadega on lugu tegelikult selline, et vanas preisi ohvitserikorpuses oli pataljoni ülemast ja/või majorist (võis ka olla rügement ja kolonelleitnant - ei mäleta enam täpselt ...) alates tõesti komme viseerida dokumente rohelise tindiga. Usutavalt viljelesid seda ka Aadu aegsed tegelased ja eks Rebanegi võis püüda võimalusel samast traditsioonist joonduda ...
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Re: Huvitavaid fakte

Postitus Postitas labidamees »

Vabandan aga kas ainult mulle tundub,et pookstav on kirjutet sinise pliiatsiga?
nublu
Huviline
Postitusi: 269
Liitunud: T Juun 12, 2007 7:07 pm

Re: Huvitavaid fakte

Postitus Postitas nublu »

"Green ink" on brittide ajakirjanike seas levinud kui "haige" kirjasaatja nimetus.
http://rationalwiki.org/wiki/Green_ink

Kuigi - sama artikli järgi allkirjastasid MI6 bossid oma dokumendid alati rohelise tindiga.

Noh, neil polnud vaja ka tindipotti taskus kaasas kanda...
VAKDRPK
Huviline
Postitusi: 126
Liitunud: P Apr 12, 2009 10:53 am
Asukoht: Tallinn

Re: Huvitavaid fakte

Postitus Postitas VAKDRPK »

labidamees kirjutas:Vabandan aga kas ainult mulle tundub,et pookstav on kirjutet sinise pliiatsiga?
Sinisega neh, sestap ma selle siia postitasingi. Nüüd tahaks vähemalt ühte rohelist ka näha.
Est, ut dixi.
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Huvitavaid fakte

Postitus Postitas Raudrist »

Mul on rohelise pliiatsiga kirjutatud allkiri.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Huvitavaid fakte

Postitus Postitas Raudrist »

metssiga kirjutas:Nii nagu juba traditsiooniks on, läheb jutt nüüd aiast aiaaugule või siis vastupidi. Olen ka mina midagi nende täide ja WH kohta lugenud, venelastelt lausa nii, et punaväelased olid kõik ilma täideta ja landserid kõrvuni teisi täis. Igatahes otse sisse Reichi täid enne Punaarmeed ei pääsenud, seal olid täitaplad raudteejaamades. Aga olid siis WH landserid tõesti täitanud? Mingid mälestused eesti meestelt Narva rindelt on küll, et mingil ajal nad tulid ... aga üldist täitamist?? On keegi lugenud hiljuti eesti keeli ilmunud Guy Sajerit, mida tema täidest räägib? Päris huvitav, pole ise sellist loomakest üldse näinud :D
Mis sõjaajast rääkida, kui 1982 olime NL sõjaväes täisid täis (Viiburi piirkond 129. moto-laskurpolk).
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1104
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Huvitavaid fakte

Postitus Postitas tonu »

Kui vaadata teema pealkirja siis huvitav fakt seegi, et olime Raudristiga samas kohas sõjaväes ja võimalik, et lühike aeg ka koos kuid lihtsalt ei kohtunud aga sama suguvõsa täisi oleme talunud küll. Need täid olid seal tühiasi, seal mehed ei teadnud kuhu õppuste ajal märkki lasta ja laipu oli ka minu ajal hulga. Siin artiklis kirjeldatu juhtus ka 81 aastal samas kohas kuid laipu oli tookord neli. http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=30328011
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1104
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Huvitavaid fakte

Postitus Postitas tonu »

Eks mehed olid vaenlase poole üle läinud :lol:
Vasta

Mine “Kõrts/Pub”