Ralf Ramot

Tuntud ja tundmata Eesti sõjamehed ...
Vasta
Ober marschall
Kasutaja
Postitusi: 50
Liitunud: T Dets 25, 2007 1:29 am
Asukoht: estland

Ralf Ramot

Postitus Postitas Ober marschall »

kas kellegil on infot. või mis iganes materjali. ta oli rebaste juht. ja sugulaste juttude järgi oli ta sturmführer või haubtsturm führer. oli ka olnud klooga hävituslaagri asedirektor. olen igasuguse informatsiooni eest tänulik. nii tema kui ka rebaste liikumise kohta. aitäh. aidake avastada
mhm
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

....

Postitus Postitas kortik »

Mitte haubt...., vaid hauptsturm....

Kui ma ei eksi, siis Klooga polnud hävituslaager, vaid töölaager. Niipalju, kui olen erinevaid raamatuid sirvinud, siis pole sellist nime küll näinud. Minu mäletamist mööda, moodustasid laagri juhtkonna saksa päritoluga (vähemalt nime järgi) ss-allohved.
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Ober marschall
Kasutaja
Postitusi: 50
Liitunud: T Dets 25, 2007 1:29 am
Asukoht: estland

Postitus Postitas Ober marschall »

ja ei ole ise ka leidnud seda nime kuid ta mu pool venna esi isa ja ta sugulased nii räägivad. kuid kas on teile ka teada need eestlased kes kloogal tapeti. nende nimesid ei ole ma ka kuskilt avastanud.
ja kust ma leiaksin rohkesti teavet ja nimesid ja pilte rebaste kohta
aitäh
mhm
Estoloog
Huviline
Postitusi: 412
Liitunud: N Mär 09, 2006 12:32 pm

Postitus Postitas Estoloog »

Klooga "asedirektor" on üsna müstika, kui viisakalt väljenduda.

Lähemad sugulased kui "natsionalistid" saadeti 1940. a-te lõpul välja Eks lisainfo on ERAFi toimikus.

ERAF.3-N.1.4816
RAMOT, Aime Ralfi t. 1943 Järvamaa.
RAMOT, Leida Gustavi t. 1922 Järvamaa.
RAMOT, Lidia Ralfi t. 1941 Järvamaa.
RAMOT, Marie Otto t. 1891 Järvamaa.
RAMOT, Rein Ralfi p. 1944 Järvamaa

*

RAMOT, Leida, Gustav s. 1922, eluk. Järvamaa Kareda v., asum. erin. 12.10.49; Krasnojarski krai Krasnoturanski raj., vab. 12.11.56. Abikaasa Ramot, Ralf, Jüri sünd. 1917. Kuulduste põhjal olnud sõjavangilaagris Karjala-Soomes, surnud seal märtsis 1945 (Leida Ramoti avaldus 06.04.89). [5067N]

Ramot, Lidia, Ralf, tütar, s. 1941; Krasnoturanski raj.

Ramot, Aime, Ralf, tütar, s. 1943; Krasnoturanski raj.

Ramot, Rein, Ralf, poeg, s. 1944; Krasnoturanski raj.

Ramot, Maria, Otto, abikaasa ema, s. 1891; Kras-noturanski raj., vab. 07.12.57.

*

Järvamaalt on veel ka

RAMOT, Osvald, Jüri s. 1914 Järvamaa Kareda v. Õle k., eluk. sama, arr. 13.03.45, trib. 27.07.45 §58-1a, 58-11, 20+5; Komi ANSV Vorkuta, vab. 1955, 1956 Eestisse. [ük]
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Esimese hooga meenus tegelaskuju linateosest "Elu tsitadellis". Sealne Ralf ( pildil paremal ) peitis küll kuskil öökapis kuldhambaid jms :shock: ...

Pilt
Ober marschall
Kasutaja
Postitusi: 50
Liitunud: T Dets 25, 2007 1:29 am
Asukoht: estland

Postitus Postitas Ober marschall »

jah ega isegi uskunud aga nende lähedase rääkisid. kas oskab keegi öelda kust saab klooga töölaagris hukkunud eesti osaliste nimesid?
mhm
Estoloog
Huviline
Postitusi: 412
Liitunud: N Mär 09, 2006 12:32 pm

Postitus Postitas Estoloog »

Klooga laager loodi vist 1943. a. sept. Kuni laagri laiendamiseni valvas seda 30-liikmeline 287. politseipataljoni rühm. Sama pataljoni 3. kompanii tulnud Kiviõlist Kloogale valvama 1944. a veebruaris, koosseisus 110 meest, kolm või kaks rühma. Valvurite ülesanne oli "takistada kinnipeetavate põgenemist, nende tööle ja tagasi konvoeerimine, samuti vangide valvamine töökohal. ... Valvurid vangidega suhelda ei tohtinud, vangidele võis läheneda vaid kuue sammu kaugusele". 19. IX 1944 pidas 3. kompanii "tugevdatud valvet", puuduvad igasugused andmed nende osalemisest mahalaskmisel. Seejärel taandus pataljon Pärnu kaudu Danzigi, olles seal lähedal Schöwarlingis politseipataljonide tagavaraüksuseks. 287. pp. likvideeriti 29. X 1944, 842 meest viidi üle 20. diviisi.

*

Siin on küsija öelnud, et väidetavalt oli valvur Kloogal:
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 185#120185 , mis tähendaks 658. idapataljon -> 287. pp-s Klooga valvur.
Ober marschall
Kasutaja
Postitusi: 50
Liitunud: T Dets 25, 2007 1:29 am
Asukoht: estland

Postitus Postitas Ober marschall »

ma piisavalt tark küll ei ole selle asjas. aga mis tähenda.

mis tähendaks 658. idapataljon -> 287. pp-s Klooga valvur. (kas need pataljonid üks ja seesama)

kus sellest juttu on tahaks targemaka saada politsei ja idapataljonist(sinu jutu järhi lugesin mina loll välja et need üks ja sama).
ja infot selle kohta kes viidiüle 20 diviisi. akas on mingi hea raamat või kellgil muid andmeid selle kohta
mhm
Estoloog
Huviline
Postitusi: 412
Liitunud: N Mär 09, 2006 12:32 pm

Postitus Postitas Estoloog »

Ei, muidugi pole 658. idapataljon ja 287. politseipataljon üks ja seesama, vaid täiesti erinevad asjad. Klooga jt laagrite valvamisel olid tegevad 287. pp rühmad ja 3. kompanii. 658. idapataljon kattis 1944. a jaanuari lõpul-veebruari algul hoopis sakslaste taganemist Novgorodi-Pihkva suunal ja märtsi alguseks toodi Eestisse.

Sissejuhatuseks ehk lugeda võiks:

Eesti idapataljonid Idarindel 1941–1944. Teine, täiendatud ja parandatud trükk. Eesti Idapataljonide Võitlejate Klubi, Tallinn, 2004

Eesti vabadusvõitlejad Teises maailmasõjas. Koostaja August Jurs. Sihtasutus “Võitleja” Raamatu Toimkond, Oma Press, [Toronto], [1987], 2. trükk Tallinna Raamatutrükikoda, [Tallinn], 1995

Eesti mehed sõjatules / koostanud Mart Tamberg ; [toimetanud Evi Johandi] Saku : M. Tamberg, 1999

ja muidugi see, kus leiab ka vastava kirjanduse loetelu:

Estonia 1940-1945 : reports of the Estonian International Commission for the Investigation of Crimes Against Humanity / Estonian International Commission for the Investigation of Crimes Against Humanity ; [compiled by Toomas Hiio ... et al. ; translated by Aet Varik-Ringborg ... et al. ; edited by Toomas Hiio, Meelis Maripuu and Indrek Paavle ; foreword: Lennart Meri]
Tallinn : Inimsusevastaste Kuritegude Uurimise Eesti Sihtasutus, 2006
Ober marschall
Kasutaja
Postitusi: 50
Liitunud: T Dets 25, 2007 1:29 am
Asukoht: estland

Postitus Postitas Ober marschall »

no jah sellest on suur abi ja võibolla mitte midegi. aga algus vähemalt. tast on ka mundris pilt olemas kui ma sellele ligi pääsen saan kõvasti targemaks kindlasti. kuid sinna on aega kui ma ligi pääsen
aitäh momendiks. nii palju tean ka et see karjala vangilaagris hukkumine ei pidanud tõele vastama ehk ta taandus koos sakslastega saksamaale. aga ma ei spekuleeri ennem kui ma teile pilti näidata saan.
sugulased võibolla tahavad tast märtrit teha ja on põlvkondade vältel legendiks saanud:) järgmisena ei tea mis juttudega tullaks aga hoian kursis
mhm
Ober marschall
Kasutaja
Postitusi: 50
Liitunud: T Dets 25, 2007 1:29 am
Asukoht: estland

Postitus Postitas Ober marschall »

selgus et ralf ramot oli ka olnud ratsaväe ohvitser. kas kellegil nüüd ehk aimu või on pilte eesti ratsaväest
oleks teabe eest tänulik
mhm
Ober marschall
Kasutaja
Postitusi: 50
Liitunud: T Dets 25, 2007 1:29 am
Asukoht: estland

nüüd siis pildiga ralf ramot

Postitus Postitas Ober marschall »

eelmine kord polnud kellegil aimu ja mu küla pealt kuuldud juttudele ei osanud keegi naljagagi vastata, aga nüüd pilt ja kas on keegi kes oskavad infot anda. kas või viiteid. tean seda et oli kuulunud rebaste hulka! aga ei ole leidnud mitte midagi ehk teie targad oskate midagi vastata.et meelde tuletuseks vanast teemast et ta hukkus karjala soomes sõjavangi laagris ja ta ülejäänud pere saadeti asumisele siberisse.
ta täis nimi RALF EDGAR RAMOT

Pilt
mhm
ramot
Kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: L Juul 24, 2010 10:37 am

Re: nüüd siis pildiga ralf ramot

Postitus Postitas ramot »

on minu vanaisa. minu isa nimi on rein on ka vähe andmeid. tädipoeg raido teab rohkem. vanaema viis enamus andmeid hauda kaasa. kust said pildi?
Estoloog
Huviline
Postitusi: 412
Liitunud: N Mär 09, 2006 12:32 pm

Re: nüüd siis pildiga ralf ramot

Postitus Postitas Estoloog »

Seda teemat on ikka ka kasulik meenutada

http://www.wehrmacht.pri.ee/foorum/phpB ... hp?p=32868

*

Madara tn arhiivi lugemissaalis saab ka küsida nn suure isikukartoteegi andmeid Ralf Ramoti ja Ralf Raamoti kohta (osa on selle teise nime all):

fond R-891, n 1, s 48, lk 32, 33: Ramot, Ralf - 6.4.1917

fond R-165, n 1, s 95a, lk 39; n 1, s 12, lk 60 - Ramot, Ralf - 6.4.1917

fond Paide valla 1. rajooni politseikonstaabel, n 1, s 7, lk 83: 1944, otsimiskiri - Raamot Ralf 6.4.1917

fond R-89 Türi jaoskonna politseikomissar; Raamot, Ralf - 6.4.1917

Neid asju saavad näha tõestatud sugulased ilmselt.
Vasta

Mine “Isikud/People”