Märk bandiitide vastu võitlejaile.

Autasud + kraenurgad, pagunid, käiselindid, varrukaembleemid jms.
Vasta
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Märk bandiitide vastu võitlejaile.

Postitus Postitas ivalO »

Pilt

Võttes arvesse venelaste aktiivsust 1944. aastal langevarjurite loopimisel, tekkis küsimus, kas eestlastele ka sellist märki annetati?
Reaalne ju oleks!
Estoloog
Huviline
Postitusi: 412
Liitunud: N Mär 09, 2006 12:32 pm

Postitus Postitas Estoloog »

Lisaks Bandenkampf-Abzeichen, vt

http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Orden/ss-bka.html

http://www.ww2awards.com/award/102

ja googlesse Bandenkampf-Abzeichen
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Postitus Postitas Raudrist »

Jah, väidetavalt anti. Minu arust on ühes tolleaegses ajalehe artiklis juttu sellest.
Lisaks on väidetavalt teada mees, keda sellega vääristatud ja koht Peipsi rannas, kuhu ta selle koos teiste märkidega viskas.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
devoteekas
Kasutaja
Postitusi: 61
Liitunud: N Nov 30, 2006 6:43 pm

Postitus Postitas devoteekas »

Pronksile, hõbedale, kullale lisaks kuldne koos briljantidega...
Seda viimast ei ole teadaolevalt kellelegi välja antud.

Pilt
Kui isa joob maha hobuse, joob poeg vankri takkajärgi.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

Raudrist kirjutas:Jah, väidetavalt anti. Minu arust on ühes tolleaegses ajalehe artiklis juttu sellest.
Lisaks on väidetavalt teada mees, keda sellega vääristatud ja koht Peipsi rannas, kuhu ta selle koos teiste märkidega viskas.
Ikka Pihkva järve :wink: :lol: Mina kuulsin niimoodi seda. Legendid, legendid, legendid. Palju sellest ikka alles veel on?
Kasutaja avatar
ormsö
Huviline
Postitusi: 444
Liitunud: K Veebr 14, 2007 10:22 pm
Asukoht: Stockholm-Tallinn-Ormsö

Re:

Postitus Postitas ormsö »

Raudrist kirjutas:Jah, väidetavalt anti. Minu arust on ühes tolleaegses ajalehe artiklis juttu sellest.
Lisaks on väidetavalt teada mees, keda sellega vääristatud ja koht Peipsi rannas, kuhu ta selle koos teiste märkidega viskas.
Tohoh! Kas on ka teada, kes väidetavalt oli see mees? Kui siis ilmselt pronksivääriline?
Maakaardid,dokumendid, tuletornid, meri ja laevandus.
Kasutaja avatar
Baldhur88
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: L Dets 12, 2009 1:50 pm
Asukoht: Pernau

Re: Märk bandiitide vastu võitlejaile.

Postitus Postitas Baldhur88 »

Väga ilus märk, nagu kõik teisedki saksa autasud.Maod pidada tähendama alatuid ja kavalaid rahvatasujaid.Maase torgatud mõõk lahingute lõppu.Üks vähestest märkitest millel puudub Saksa kotkas.Mul üks teatmik väidab selle põhjal, et olla olnud SS-i siseseks autasustamiseks.Kas wehrmachti võitlejatele siis ei antud seda märki või kuidas see värk on?
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Märk bandiitide vastu võitlejaile.

Postitus Postitas Kriuks »

Baldhur88 kirjutas:Mul üks teatmik väidab selle põhjal, et olla olnud SS-i siseseks autasustamiseks.Kas wehrmachti võitlejatele siis ei antud seda märki või kuidas see värk on?
Siit peaksid vastuse leidma: http://www.wehrmacht-awards.com/war_bad ... _badge.htm
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1633
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: Märk bandiitide vastu võitlejaile.

Postitus Postitas Borja »

Kriuks kirjutas:
Baldhur88 kirjutas:Mul üks teatmik väidab selle põhjal, et olla olnud SS-i siseseks autasustamiseks.Kas wehrmachti võitlejatele siis ei antud seda märki või kuidas see värk on?
Siit peaksid vastuse leidma: http://www.wehrmacht-awards.com/war_bad ... _badge.htm
Viimane link annab teada, et kindlasti ei olnud see ainult SS-sisene aumärk. Lihtsalt kuna SS-juhtkond vastutas kogu partisanivastase võitluse eest 3.Reichis, vastutas ta ka selle märgiga autasustamise // kriteeriumide täitmise arvestamise eest 8)
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
Vasta

Mine “Autasud & Embleemid/Awards & Insignias”