Käelindid

Autasud + kraenurgad, pagunid, käiselindid, varrukaembleemid jms.
Vasta
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Käelindid

Postitus Postitas kortik »

Täna toodi kaks käelinti.

Üks neist- valge, suurus 9 korda 43 cm, äärtel helesinised triibud.Lindi keskel nähtav (kuid mitte loetav) pitsati/templi jälg.Lindi siseküljel pitsatiga löödud number 072.Mingeid linte-paelu ei ole.Asi ka väliselt tundub vana.Ilmselt on tegu omaaegse KL käelindiga.

Teine aga punane, keskel valge ring haakristiga,haakrist valgele ringile värvitud (ilmselt trafaretiga), lindi suurus 24 korda 12 cm.Valge ring haakristiga on nii välis. kui ka sisepoolel.Töö tundub päris robustne ja säilivus kahtlaselt hea.Linte-paelu ei ole.Inimene, kellelt sain on seniajani toonud ainult õigeid ja korralikke asju, pole mingi ärikas, seda enam võltsija-järgitegija.Ta väidab, et sai selle tublit paarkümmend aastat tagasi ühe oma tuttava käest.Ühesõnaga täpset päritolu ei tea.

On kellegil pilte, kuidas üks korralik Saksa side välja nägi, või kas oli ka selliseid sidemeid, mida koha peal valmistati.
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8156
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

ma arvan, et see haakristiga on pigem laualipp (kui ta kahepoolne on nagu Sa kirjeldad) - käiselindil oleks ainult ühel pool ju valge ring ja haakrist ... ja mul täpselt samasuguse tehnoloogiaga laualipp - valge ring õmmeldud ja haakrist valgele ringile värvitud - kas Sul ka lipul üks ots "karvane" nagu mul pildil paistab?

Pilt
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Lint

Postitus Postitas kortik »

Paraku mõlemad pooled läbi õmmeldud.Kuid ühe poole läbiõmblemisel ongi arvestatud sellega, et saaks laualipuna kasutada (jäetud ruumi nöörikese läbiajamiseks), teine ots pole küll karvane, kuid läbiõmmeldud otse servast.
Kunagi peab sulle näitama, et saaks selgust, kas asi on õige, või tegu hilisema tööga.
Häirib, et asi on liiga ilus ja korras.Olen juba selline skeptik.
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8156
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

esimese pildi keskel on kamraad kortiku poolt kirjeldatud käiselint ning üleval on võrdluseks pandud tavaline kaitseliidu harju maleva käiselint - on näha, et nii lintide materjalis on erinevus kui ka siniste triipude toonis - keskmisel lindil ei ole olnud ka kunagi midagi peale tikitud! on ainult 2 templit, millest üks on väga hägune ja teine on lihtsalt number "072" - kõige alumine lint on omakaitse käiselint, millel on selged templid ja samuti mingi ebamäärane number "70" - kas keegi oskab öelda, mida need numbrid seal lintide peal tähendada võiksid?
ma ise arvan, et see keskmine lint ei ole kunagi olnudki kaitseliidu poolt kasutuses vaid on tehtud saksa okupatsiooni ajal ja olnud hoopis omakaitse meeste varrukal - või oskab keegi midagi kindlat väita?

Pilt

Pilt
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Käelint???

Postitus Postitas kortik »

Kas käelindi kohta on ka mingit infot laekunud? Sellist, milline pole veel foorumisse jõudnud.Kui oleks positiivset, peaksin võtma pudeli peenikest napsi ja oma mehele tänutäheks täiendavalt viima.Tulevase koostöö nimel...
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Vasta

Mine “Autasud & Embleemid/Awards & Insignias”