Kanistrid- vaadid

Masinad, millega Eesti mehed sõitsid, lendasid või ujusid ...
Vasta
Kasutaja avatar
Kriegsmarine
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: P Jaan 20, 2008 4:16 pm
Asukoht: Mohn / Öesel

Postitus Postitas Kriegsmarine »

sellel kankul nagu oleks miskit puudu - Wehrmacht'i kirja ei näe...? Pilt
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

tavaline tsiviilkanister ju. ei peagi kõigel olema wh kirju peal :wink:
mul ka siuke aga vist paar aastat vanem kui õieti mäletan :?

ja OTTO peaks tähendama bensiinimootorite põletisainet ma usun.
Kasutaja avatar
Kriegsmarine
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: P Jaan 20, 2008 4:16 pm
Asukoht: Mohn / Öesel

Postitus Postitas Kriegsmarine »

Ma ei ole varem kohanud sõjaaegset kanistrit tsiviilotstarbeks, oli siis saksmannidel veel aega 1944 a aega neid rahva tarbeks toota, ju neil ikka sel ajal päris tuli takus oli.
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Kõikidele ei löödud veermahti peale. Kusagil vanas teemas oli kanistrite leht ka. Kus erinevaid tootjaid ja väljanägemisi.
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas faust »

Neid saksa kanistreid on jah erinevaid variante. Mõnel puuduvad küljel üldse kirjad. Mõnel puudub all sõna Wehrmacht ja mõnel koos sellega ka allosa number. Sellest hoolimata on kanistrid ikkagi Wehrmachti oma.
Siin üks leht saksa kanistrite kohta, kus on ära toodud erinevad kanistri tüübid:
http://www.miljeep.com/modules/news/art ... storyid=64

Veel üks leht kanistritest.
http://sdkfz7.free.fr/
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

a millised siis tsiviilotstarbelised olid?
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas faust »

Võib olla loll küsimus minu poolt aga, kas oli üldse tsiviilotstarbelisi?? Et kas selliseid kanistreid kasutati tsiviilis, sest tegu oli ju üldises mõttes suhteliselt uue asjaga. Töötati välja ju sõjaväe jaoks ja kandis saksa keelset nimegi---wehrmachtskanister. Tsiviilis võisid olla need neljakandilised ja kolmnurksed kanistrid, ehk vanemat tüüpi kanistrid.
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

ega jah ma ka tea täpselt kas oli eraldi tsiviilikaid :oops: lihtsalt mõtlesin, et need ilma wh-kirjadeta nagu sobiks sinna (olen neid aint ühte näinud ka enda käes, teisi on ikka kümnetega läbi käind ja ka mõned pidama jäänd - seepärast arutlesingi endmisi, et vähemlevinud võiks olla mitte militaarne). enda ilma wh kirjata kanku, tuletasin siin meelde, oli vist 1939 või 38 aasta. isegi vist 38.
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas faust »

Vat siin üks leht ka, kus näidatud, millised olid enne sõjaaegsed tsiviilkanistrid.
http://sdkfz7.free.fr/eancetre.htm
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

tänud! kas ma tõlkisin enda jaoks õieti, et too parempoolsem puha plahvatuskindel??
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Postitus Postitas plekkpea »

Pigem plahvatusohtlik.
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas faust »

Selline natuke teemaväline küsimus, et kas keegi teab, millal venelased hakkasid oma, sakslaste pealt maha kopeeritud kanistreid tootma??? Kas juba sõja ajal või alles peale sõda.
(inglased hakkasid oma koopiad juba sõjaajal tootma)
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

a sicher on ju kindel? explosions peaks olema plahvatus? ei tea, pole sõnaraamatut ka käepärast.
mis puudutab venkude kankusid. siis ei oska aimata. hästi popid olid vist need traadist sangaga nõud peale sõda. ühe põletatud metsavenna punkri lähistelt leidin ka sellise 10 toobise plekivuura nagu need olid selle traatsangaga, sügavalt samblast - samas see ei ole näitaja.. igastahes vanim vene kanister on mul päris perekonnareliikvia, vanaisa ostis 1958 aastal koos tsikliga. alumiiniumist tehtud. Tehas Metallist, gorod Gatšina, 1958. sellest vanemat ma ei tea. a see pole päris sama mall ka nagu kui saksa kanister. :?
Kasutaja avatar
Kriegsmarine
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: P Jaan 20, 2008 4:16 pm
Asukoht: Mohn / Öesel

Postitus Postitas Kriegsmarine »

Minu teada peale sõda ja vanka lihtsalt ärastas saksmannide tehase ja kukkus neid samade vormidega edasi vorpima, algul olevat isegi saksa kirjad peal olnud. Ega siis vanka omaenda mõistusega üht kanistrit valmis saa. Ise kogun ka ahjuuksi ja nendega sama lugu-kõige tavalisem veneaegne *Tartu, Võit* vorm on tegelikult I EW ajal Peetsi poolt aretatud, mul mõni selline ka olemas, *J. Peets* kirjadega.
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas faust »

See see värk jah, et saksa ja pealesõja aegne vene kanister pea identne. Kui kuskil kanistrit näha siis peab alati kirju hakkama otsima, et saaks vahet teha.
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
Vasta

Mine “Tehnika/Technics”