Waffen-Standartenfuhrer A. Sobolev

Saksa relvajõududes teeninud eestlastest ohvitserid
freiwillige
Kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: N Nov 02, 2006 11:32 pm
Kontakt:

re

PostitusPostitas freiwillige » P Jaan 13, 2008 10:48 pm

Dear Kamraden!
I search his second name. In his SS-file it is not mentioned :(

Alexander ........................? Sobolev.

Please, help me.

Regards from Russia

Shiim
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: P Mär 04, 2007 2:27 pm

Re: re

PostitusPostitas Shiim » E Jaan 14, 2008 12:15 am

freiwillige kirjutas:Thanx!
Do you have any info about other Russians in the Estonian units?
I know few prorably etnic Russins:
Fedor Paal
Vladimir Prehing
Nikolai Razumov
Boris Kilumets
Valentin Pankov
Leonti Rull
Arkady Sarapik
Vladimir Viljak

My source Eesti Idapataljonid idarindel 1941-1944. 2004


It is quite likely that Boris Kilumets, Leonti Rull, Arkadi Sarapik and Vladimir Viljak weren't ethnic Russians.

In battalion "Narva" ("Narwa", div. Wiking) served (and are likely to be ethnic Russians):

Bashkevitsh (first name unknown), (born in Vasknarva)
Ivan Dolgushev (born in Tallinn, Kopli)
Gennadi Gorshkov (born in Viljandi)
Georg Ivanov
Eduard Yerkovitsh
Konstantin Yudanov
Sergei Koshevnikov
Arkadi Kozlov
Nikolai Kozlov (born in Tallinn)
Georg Lopuhhin
Nikolai Nazarov (got wounded during the battles in Irdyn (Ukraine), then captured by the soviets who murdered him brutally (he was stabbed with bayonets))
Andrei Nikitin
Pasharev (first name unknown)
Aleksander Petrovyhh
Petrusenko (first name unknown) (born in Tartu or Tartu county)
Nikolai Razeyev (born in Viljandi county)
Eugen Shiskov (born in Tallinn, Kopli)

Source: "Minu au on truudus", Pataljon "Narva" ajalugu (second print)

freiwillige
Kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: N Nov 02, 2006 11:32 pm
Kontakt:

re T

PostitusPostitas freiwillige » E Jaan 14, 2008 12:36 am

Thanks!!!!!!!!!!!!!!

Kasutaja avatar
Venepoeg
Huviline
Postitusi: 465
Liitunud: E Veebr 04, 2013 1:11 am

Re: re

PostitusPostitas Venepoeg » T Dets 29, 2015 9:19 am

freiwillige kirjutas:Nikolai Razumov

http://russianestonia.eu/index.php?titl ... 0%B8%D1%87
Olen Venelane, pole Nõukogude.

Kasutaja avatar
otofoto
Veteran
Postitusi: 1777
Liitunud: R Sept 23, 2005 11:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Waffen-Standartenfuhrer A. Sobolev

PostitusPostitas otofoto » T Dets 29, 2015 12:10 pm

Aleksander Sobolev
Manused
adsasd.jpg
Fotod eestlastest II maailmasõjas, kõik pakkumised teretulnud!
http://www.facebook.com/pages/Otofoto/181613758550485?sk=info

Kasutaja avatar
Venepoeg
Huviline
Postitusi: 465
Liitunud: E Veebr 04, 2013 1:11 am

Re: Waffen-Standartenfuhrer A. Sobolev

PostitusPostitas Venepoeg » T Dets 29, 2015 12:58 pm

Kes on Soboleviga koos? Kui ma ei eksi ta on venelane ka.
Manused
Александр_Соболев_(слева)_во_время_службы_в_39-м_шуцманшафт-батальоне_«Оберпален».jpg
Olen Venelane, pole Nõukogude.

Kasutaja avatar
freiwilliger
Huviline
Postitusi: 491
Liitunud: E Sept 11, 2006 5:55 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Waffen-Standartenfuhrer A. Sobolev

PostitusPostitas freiwilliger » T Dets 29, 2015 3:06 pm

Sobolevi adjutant ltn.Kivastik, foto meeste teenistusajast 39.politseipataljonis.

Kasutaja avatar
Venepoeg
Huviline
Postitusi: 465
Liitunud: E Veebr 04, 2013 1:11 am

Re: Waffen-Standartenfuhrer A. Sobolev

PostitusPostitas Venepoeg » T Dets 29, 2015 3:13 pm

freiwilliger kirjutas:Sobolevi adjutant ltn.Kivastik, foto meeste teenistusajast 39.politseipataljonis.

Tänan!
Olen Venelane, pole Nõukogude.

Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 7671
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Re: Waffen-Standartenfuhrer A. Sobolev

PostitusPostitas ivalO » T Dets 29, 2015 6:59 pm

Ühe kalendripäeva sees Kloogale saabunud:

28. juuni 1944.

O.Gren -Dimitri Jakimov (Võrust) 13.02.1909.
O.Gren. - Pavel Garnev (Petserist) 07.02.1905.
O.Gren Stepan Gladischev (Petserist) 08.05.1905.
O.Gren – Aleksei Kamentski (Võrust) 16.10.1913.
O.Gren. - Vassili Klemtsov (Rakverest) 05.03.1905.
O.Gren. Ivan Muratov (Rakverest) 11.01.1913.
O.Gren. - Georg Ventschikov (Petserist) 14.901.1910.


Mine “Ohvitserid/Officers”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist