Näitus-kompilatsioon kuusepalkidest...

Teemad, mis seotud muuseumite ja näitustega ning militaarteemaliste üritustega nii Eestis kui ka mujal maailmas ...
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Näitus-kompilatsioon kuusepalkidest...

Postitus Postitas gruppen »

....on avatud Okupatsioonide Muuseumis, Toompea 8, Tallinn.
Stiililt on kuusepalkidest kujundatud Põrgupõhja punkri... eeee.... seinad. Maitseks lisatud metsavendluse või konkreetsete metsavendadega seotud esemeid ja ümberringi laotatud mõned vitriinkapid, milles sees Sabbe püstol, Nõmmiku kirjad, RVL-i embleemid jms. manti. Näitus kuusepalkide installatsioonist punkrikujuliselt, jääb üles oktoobrikuuni (kas lõpuni, alguseni või keskpaigani ei ole veel täpselt mulle teada). Lisaks võimalus vaadata non-stop kordusena 20 minutilist kommenteeritud slaidfilmi metsavendade elust-olust igapäevases mõttes. Sissepääs muuseumipiletiga (2 euri soodus, 4 euri tava. Iga kuu teine pühapäev on tasuta sissepääs nagu ka rahvusvahelisel muuseumipäeval (18. mai).
Patsu tuleb toetuse eest lüüa RMK-le; Kultuurkapitalile ja ka siinsetele foorumlastele ja kõigile teistele, kes on toetust avaldanud materiaalsel või muul viisil. Ilmselt võiks ennast ka õlale patsutada :roll:
Ilmselt on ka varsti ehk muuseumi kodukalt infi leida, praegu ei olnud - just vaatasin.
Maitseks üks pilt. Või kui viitsin, siis kaks.

Ahjaa, muuseumi raamatuletil paistis olema erinevaid teemat käsitlevaid raamatuid - m.h. ka Pihlapuude võitluseid, mida mujalt vist enam leida ei ole. Seal paistis natuke ikka jaguvat. Hind tundus ka võiku olema enamvähem :roll:
Manused
IMG_1917.JPG
IMG_1921.JPG
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: Näitus-kompilatsioon kuusepalkidest...

Postitus Postitas speedsta »

Kui kilulinna satuks viskaks isegi pilgu peale. Loodetavasti riivavad harvesteri jäljed palkidel ainult minu silma :)
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8179
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: Näitus-kompilatsioon kuusepalkidest...

Postitus Postitas ivalO »

Tore, et tehakse!


Kreeni kisuvad RMK haltuura ja hõbesurfar!
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Re: Näitus-kompilatsioon kuusepalkidest...

Postitus Postitas gruppen »

Haltuuraga on nii, et... seda ei ole. Piiramatuid vahendeid kasutada ei olnud - tuli teha sellega mida (kindlalt!) sai. 100 km raadiuses Tallinnast ei olnud selles liinis saemeeste puitu saada ja nende puhul oleks palgad pluss puidu hind juurde tulnud. Lisaks sellele transport, mis ei ole just odav. Mis ei olnud selle kogusegi juures just eriti väike. Ma siiski tahan uskuda, et kui on valida kas kapa-plaadile trükitud puiduimitatsioon põhiplaani kujuliselt üles riputatud, või see - siis see on parem. Inimesed saavad vähemalt ehk aru, mida sõna metsavend tähendab ja kui suures ruumis nad elama pidid. Kui arvate, et seda siinmail enamus teavad, siis te eksite väga rängalt. Väga :? :roll:

Näitusel ei ole iga detail sada protsenti omast ajast sel lihtsalt põhjusel, et neid lihtsalt ei ole võimalik leida. Või neid ei anta.
Igaljuhul see on minu elu viimane metsavenna teemaline näitus, milles ma osalen - see on fakt :lol:

Hõbesurfar?
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Näitus-kompilatsioon kuusepalkidest...

Postitus Postitas Kriuks »

gruppen kirjutas:Igaljuhul see on minu elu viimane metsavenna teemaline näitus, milles ma osalen - see on fakt
Ära iial ütle iial :wink: ...
gruppen kirjutas:Hõbesurfar?
Silmas on peetud muuseumi mannekeeni.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Re: Näitus-kompilatsioon kuusepalkidest...

Postitus Postitas gruppen »

Sai tükk aega mõelda, et kas hankida mingisuguse suvalise näoga mannekeen või siis see ja justnimelt näotu, kuid enamvähem õigetes riietes mannekeen istuma panna. Tegelikult läks asi lukku sellel hetkel, kui pooleliolevat seinastiku tuli üks Põrgupõhjaga seotud olnud proua vaatama. Tema sõnad olid uksest sisse astudes: Näed ja meie naerupall (tõlge: Jaan Roosi) istub seal juba. Mulle tundus see ka sellel hetkel piisav.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Näitus-kompilatsioon kuusepalkidest...

Postitus Postitas Kriuks »

Aktuaalne kutse ikka ka ...
MV.jpg
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8179
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: Näitus-kompilatsioon kuusepalkidest...

Postitus Postitas ivalO »

Haltuura ja surfijuttu paluks mitte tõsiselt võtta, kindlasti külastan väljapanekut! :)
Kasutaja avatar
wessel
Huviline
Postitusi: 414
Liitunud: L Sept 05, 2009 10:16 am
Asukoht: Estland

Re: Näitus-kompilatsioon kuusepalkidest...

Postitus Postitas wessel »

Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Näitus-kompilatsioon kuusepalkidest...

Postitus Postitas Kriuks »

Minu lemmikosa väljapanekust ...
rvl.png
Kasutaja avatar
freiwilliger
Huviline
Postitusi: 605
Liitunud: E Sept 11, 2006 5:55 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Näitus-kompilatsioon kuusepalkidest...

Postitus Postitas freiwilliger »

Mulle meeldis, tänud korraldajatele!
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Re: Näitus-kompilatsioon kuusepalkidest...

Postitus Postitas gruppen »

Mõned vaated näituse noorusest - praegu on sammal juba kolletunud, puud lehed kaotanud ning papp kummi tõmmanud, kuid Muuseumiroti zürii ründab seda ilmselt ikka...

Kui näitus maha läheb, siis õnnestub vist vahendada ka kõik tekstilised osad siia lugemiseks. Ma loodan, et see on tehniliselt teostatav - pdf'i sai vist lisada postitustesse. Rootsis mulle teadaolevalt näituse-stende juba tõlgitakse ning... ka USA ning Kanada saavad tõenäoliselt oma osa :twisted:

Sursum corda!

fotode autor! Sten Oja
Manused
pp_6.jpg
PP_3.jpg
PP_2.jpg
PP_4.jpg
PP_1.jpg
PP_7.jpg
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Näitus-kompilatsioon kuusepalkidest...

Postitus Postitas divine »

Kuuliaukudega termose võib siis mulle vahendada, saan teise ilusti riiulisse üles laadida :wink:
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Näitus-kompilatsioon kuusepalkidest...

Postitus Postitas funker »

Kontrastina sobib siia juurde külma sõja ajal ehitatud "punker".

http://www.reviewjournal.com/view/downt ... a-hideaway
Vasta

Mine “Muuseumid, Näitused & Üritused/Museums, Exhibitions & Events”