Saksa tuletõrje kiiver

Sõduri individuaalne varustus - alates sidemepakikesest ja lõpetades seljakotiga ...
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1104
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Saksa tuletõrje kiiver

Postitus Postitas tonu »

Siia siis veel üks sarnase harjaga kiiver
Manused
$T2eC16JHJGIE9nnWpiQHBQvK0n(D8!~~60_12.JPG
$T2eC16JHJGIE9nnWpiQHBQvK0n(D8!~~60_12.JPG (42.86 KiB) Vaadatud 8888 korda
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Saksa tuletõrje kiiver

Postitus Postitas divine »

Iseenest olid M16 sarnased harjaga kiibrid vist ka EW päevil kasutusel, kindlasti aga päälesõja päevil. Too kullahinnaga siin turul olnu vast ka päris purjus külamehe hobikorras valmistatud polnud, küllap neid kuskil sedasi kokku pandigi pritsumeeste tarvis.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
punkriehitaja
Huviline
Postitusi: 879
Liitunud: L Mär 20, 2010 11:42 am

Re: Saksa tuletõrje kiiver

Postitus Postitas punkriehitaja »

pildil ikka ehtne ja orikas ja tuulutusaukudega pott. minu oma oli vist peale sõda valmistatud sest sisu ju ssh39a. oma kiiver oli kapitaalselt valmistatud, needid, kruvid hästi kinnineeditud, keeratud.
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Re: Saksa tuletõrje kiiver

Postitus Postitas labidamees »

Ssh-39 sisu ei saa kuidagi olla argumendiks pealesõjaaegse valmistamisaja kohta.Kui pead silmas I Maailmasõda siis võibolla küll aga pole ka kindel.Üldiselt on sellise kodukootud kiivri lahtimõtestamine võrdne kohvipaksu pealt ennustamisega.
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Saksa tuletõrje kiiver

Postitus Postitas divine »

Peale I MS oli vist suht keeruline kasutada veel leiutamata kiivri sisu, peale II aga igati loogiline?
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
punkriehitaja
Huviline
Postitusi: 879
Liitunud: L Mär 20, 2010 11:42 am

Re: Saksa tuletõrje kiiver

Postitus Postitas punkriehitaja »

divine pani labidamehe paika jutuga. kui ssh39 tuli välja alles 39a. m16 oli 1 maailmsõja päevil ju, siis sel ajal ju ei saanud aju kokku sobitada. al hari seda ma ei tea mis ajast. kui aind mõni ajarändur kais paraleelmaailmast 39a. 1 maailmasõja aeg sisu toomas. :D mul veel 2 vene 50-60 a, tuletõrjekiivrit koos sisuga. üks läigib hõbedaselt nagu paraadikas, teine rohekat värvi. kel soovi andke teada.
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Re: Saksa tuletõrje kiiver

Postitus Postitas labidamees »

Fakt on see,et kõnealune harjasmüts on valmistatud peale esimest maailmasõda.Tõesta vastupidist kui suudad. :wink:
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Saksa tuletõrje kiiver

Postitus Postitas divine »

1945, Tallinn
Manused
t.jpg
t.jpg (36.81 KiB) Vaadatud 8833 korda
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Re: Saksa tuletõrje kiiver

Postitus Postitas labidamees »

No näed,mul oligi õigus.
punkriehitaja
Huviline
Postitusi: 879
Liitunud: L Mär 20, 2010 11:42 am

Re: Saksa tuletõrje kiiver

Postitus Postitas punkriehitaja »

harjasmüts on jah õige, ja rihm ka must nahast orikas, mitte nagu minu kiivril oli present rihm ssh39a. oma ja sisu ka.
Vasta

Mine “Varustus/Equipment”