Lätlaste varustuse taaskasutamine Saksa sõjaväes

Sõduri individuaalne varustus - alates sidemepakikesest ja lõpetades seljakotiga ...
Vasta
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Lätlaste varustuse taaskasutamine Saksa sõjaväes

Postitus Postitas kass »

Teadupärast kasutasid Saksa sõjaväes teenivad eestlased ka lätlaste varustust ja riiet. Ma pole kursis eriti, et mis üksustele neid jagati. Politseipataljoni olid ühed sellised, mälumööda.
Sai aastaid tagasi üks sinel võetud EW sineli pähe. Hiljem asja uurides selgus, et templid on lõunast ja selliste markeeringutega varustust siin veel liikvel. Püüan tasapisi siia asju riputada mida näinud vai endal olemas. Osa lätlaste kraami võis maha jääda ka taganevatest punastest kes sealt kaudu tulid.
Sineli taskus oli/on mingi politseiüksuse dokumendijäänuk. Ette õmmeldud lõvinööbid. Samas täna pilte tehes märkasin, et nööbid on ette aetud sama karva helesinaka niidiga mida on väga palju ka sineli kokkuõmblemisel kasutatud.
Manused
läti sinel.JPG
läti sinel (2).JPG
läti sinel (1).JPG
läti sinel (3).JPG
läti sinel (3).JPG (205.64 KiB) Vaadatud 10475 korda
läti sinel (4).JPG
läti sinel (5).JPG
läti sinel (5).JPG (242.05 KiB) Vaadatud 10475 korda
läti sinel (6).JPG
läti sinel (6).JPG (242.91 KiB) Vaadatud 10475 korda
Paluks pakkuda kõike Vabadussõja, EW sõjaväe ja II M.s Punaarmeega seonduvat (eriti eestlased Punaarmees ja Lend-Lease temaatika). Otsin "Tartu" kolpa ja kotkast.
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Re: Lätlaste varustuse taaskasutamine Saksa sõjaväes.

Postitus Postitas kass »

Läti ranits. Aastaarv on 192.. midagi.
Fotol tunduvad olema samad ranitsad meestel seljas.
Manused
lätlased3.jpg
lätlased3.jpg (80.7 KiB) Vaadatud 10453 korda
Läti ranits.JPG
Läti ranits.JPG (320.11 KiB) Vaadatud 10453 korda
Läti ranits (1).JPG
Läti ranits (1).JPG (294.73 KiB) Vaadatud 10453 korda
Läti ranits (2).JPG
Läti ranits (2).JPG (243.9 KiB) Vaadatud 10453 korda
Paluks pakkuda kõike Vabadussõja, EW sõjaväe ja II M.s Punaarmeega seonduvat (eriti eestlased Punaarmees ja Lend-Lease temaatika). Otsin "Tartu" kolpa ja kotkast.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8180
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: Lätlaste varustuse taaskasutamine Saksa sõjaväes.

Postitus Postitas ivalO »

Nagu fotol näha, olid Läti sinelid üherealised, selline isend on ümberõmmelduna ka SSS kogus olemas.
Saba peal vanad nööbidki alles.
Sinu jagu on kaherealine?
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Re: Lätlaste varustuse taaskasutamine Saksa sõjaväes.

Postitus Postitas kass »

Mul kahe realine jah. Ju hilisem vai teine mudel siis. IMD ja MD templid on lätlastel muidu sees.
Kas SSS omal templid ka sees? Ehk viitsivad pilta teha ja ülesse riputatta.

Veel üks ranits. Paraku ainult sisepilt mul sellest. Klapi sees üleval ovaalne IMD. Arvatavasti taolist nahkrihmadega ranitsat on ka eelmisel pildil paista.
Manused
oo 273.jpg
Paluks pakkuda kõike Vabadussõja, EW sõjaväe ja II M.s Punaarmeega seonduvat (eriti eestlased Punaarmees ja Lend-Lease temaatika). Otsin "Tartu" kolpa ja kotkast.
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Lätlaste varustuse taaskasutamine Saksa sõjaväes.

Postitus Postitas faust »

See ju mu sinel, mis sai jah eesti sineli pähe maha Herr Kassile müüdud. Eesti sineliks tuvastamine toimus vist foorumlaste poolt. :( Nüüd siis sain ka teada, et asi lätlane. Ehk Kass viha ei pea.
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8180
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: Lätlaste varustuse taaskasutamine Saksa sõjaväes.

Postitus Postitas ivalO »

Ega siin muud ole, kui hinna vahe.
Lätlased maksa teadupärast suht midagi.
Eesti analoog sai aga viimasel Kurtna laadal fikseeritud hinna - 600.- €.
Seega, kui teil juhtub olema kasvõi ilma krae ja varrukateta sinel, võite kinnisilmi 300 - 400.- euri küsida.
Selle SSS sineli leidsin muide mina ja samuti Kurtnast.
Aastakest 3-4 tagasi, vedeles teine auto kautusel, paberlipik arvuga 600 külge liimitud.
Küsimuse peale, kas tegu hinnasildiga vastas omanik naerulsui, et poiss tegi nalja.
Küsisin siis, kas asjal hind ka?
"200.- krooni" oli kindel vastus.
Niipalju siis A.D. 2011. naabrite sinelist.
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Lätlaste varustuse taaskasutamine Saksa sõjaväes.

Postitus Postitas divine »

ivalO kirjutas:Ega siin muud ole, kui hinna vahe.
Lätlased maksa teadupärast suht midagi.
Kassile paremat lohutust ei oskakski välja mõelda :lol:
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Re: Lätlaste varustuse taaskasutamine Saksa sõjaväes.

Postitus Postitas kass »

faust kirjutas:See ju mu sinel, mis sai jah eesti sineli pähe maha Herr Kassile müüdud. Eesti sineliks tuvastamine toimus vist foorumlaste poolt. :( Nüüd siis sain ka teada, et asi lätlane. Ehk Kass viha ei pea.
Ole mureta. Ma väga rahul selle sineliga. Saan politseitaadi kokku sellega. Ega ma ise arvasin ka templite järgi, et eestlane.

Too Kurtna fikseeritud sinel oli...mnjah....
Kurb tõsiasi on see, et selliste järgi võivad ka teised hakata orjenteeruma kes asjaga kursis pole ja hakkavadki jaurama, et näed sellised ongi hinnad. Vala vai tina.
Paluks pakkuda kõike Vabadussõja, EW sõjaväe ja II M.s Punaarmeega seonduvat (eriti eestlased Punaarmees ja Lend-Lease temaatika). Otsin "Tartu" kolpa ja kotkast.
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Re: Lätlaste varustuse taaskasutamine Saksa sõjaväes.

Postitus Postitas kass »

Lätlaste leivakas.
Läti leivakott (1).JPG
Manused
Läti leivakott.JPG
läti armee leivakas.jpg
läti armee leivakas3.jpg
Paluks pakkuda kõike Vabadussõja, EW sõjaväe ja II M.s Punaarmeega seonduvat (eriti eestlased Punaarmees ja Lend-Lease temaatika). Otsin "Tartu" kolpa ja kotkast.
Vasta

Mine “Varustus/Equipment”