Saksa gaasikaitsevarustus ...

Sõduri individuaalne varustus - alates sidemepakikesest ja lõpetades seljakotiga ...
Vasta
Kasutaja avatar
ruusserg
Huviline
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 20, 2006 4:52 pm
Asukoht: saaremaa

Postitus Postitas ruusserg »

veel kaks gaasimaski
Pilt
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Postitus Postitas divine »

brunner kirjutas: some believe it to be a sign that the metal parts have a high concentration of iron,
while others believe it to be a sign that these masks were given to german uniformed organisations other than the Army."
Pakun, et mõlema kultuse on sügavalt eksiteel (usk ju teatavsti oopiumiga võrdne), sest:
1) olen leidnud kirde ruumist korraga kahe maski jäänused, üks neist värvitu, teine siniseks võõbatud alumiinium. Sinine on nagu uus, ei korrosioonisohipoegagi (kogu muu "suure rauasisaldusega" kraam samast oli peenemalt öeldes seedekulgla lõppjaamas), samas kui värvitu rõveda valge pudruga kaetud (nagu alu-esemetele tekib korrodeerudes).
2) minu eelnev punkt ja muudelt "kaevurite" saitidelt nähtu kinnitavad pigem, et olid mõlemad tavalised nähtused rindel.

Mulle jääb mulje, et sinisel on metallisulam teisem küll, aga ma ei julgeks küll suuremale rauasisaldusele panustada. Samas- ega ma religiooni vaenlane pole ja kui keegi tahaks võrdlevat metallianalüüsi teha, võin selgusealtarile mõlemat sorti detailid ohvriks tuua.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Postitus Postitas divine »

divine kirjutas: samas kui värvitu
"Värvitu" all pidasin silmas oma algse rohelise vammuse maa sees kaotanut.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
ruusserg
Huviline
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 20, 2006 4:52 pm
Asukoht: saaremaa

Postitus Postitas ruusserg »

Proovisin sinist osa magnetiga , ei tõmmanud magnetit ligi .
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Postitus Postitas brunner »

divine kirjutas:
brunner kirjutas: some believe it to be a sign that the metal parts have a high concentration of iron,
while others believe it to be a sign that these masks were given to german uniformed organisations other than the Army."
Pakun, et mõlema kultuse on sügavalt eksiteel (usk ju teatavsti oopiumiga võrdne), sest:
1) olen leidnud kirde ruumist korraga kahe maski jäänused, üks neist värvitu, teine siniseks võõbatud alumiinium. Sinine on nagu uus, ei korrosioonisohipoegagi (kogu muu "suure rauasisaldusega" kraam samast oli peenemalt öeldes seedekulgla lõppjaamas), samas kui värvitu rõveda valge pudruga kaetud (nagu alu-esemetele tekib korrodeerudes).
2) minu eelnev punkt ja muudelt "kaevurite" saitidelt nähtu kinnitavad pigem, et olid mõlemad tavalised nähtused rindel.

Mulle jääb mulje, et sinisel on metallisulam teisem küll, aga ma ei julgeks küll suuremale rauasisaldusele panustada. Samas- ega ma religiooni vaenlane pole ja kui keegi tahaks võrdlevat metallianalüüsi teha, võin selgusealtarile mõlemat sorti detailid ohvriks tuua.
Kuna viimasest keemiatunnist päris mitmeid aastakümneid möödas-siis olen ka omaltpoolt nöus ,esimese punkti uuringuteks,lahkelt detaile annetama.Keemikud tööle!
Mis teise punkti puutub siis usun ,et saksmannil läks pääle Moskvat juba kogu riigi "tsiviilvarustus" kolinaga södalase tarvidusteks Rolling Eyes
Meine Ehre heisst Treue http://sojavaramuuseum.ee/
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8178
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Jäi mainimata, et minu maskid kõik number kahed, kas on tuua näidiseid ka 1 ja 3 suuruse maskidest?
Ruussergil üks mask lisakorgiga, et siis kriigsmariini mikriväljundiga?
Nii targad lehed vist seletavad!
Kasutaja avatar
ruusserg
Huviline
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 20, 2006 4:52 pm
Asukoht: saaremaa

Postitus Postitas ruusserg »

Mask võrreldes nr2-ega suuruselt samasugune . Sees markeering "byd" ja lõua koha juures arv 41 .
Pilt
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8178
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Armee tarbeks toodetud gaasimaskivutlareid oli kahes mõõdus.
Lühem variant peaks olema varajasem.
Perioodi fotodel näinud sõduritel ka AUER-i maske, mille vutlari ehitus pisut teise konstruktsiooniga tavapärasest.
Kahjuks enam sellist vutlarit ise ei oma.
Pilt
Topsikus käisid veel varuklaasid, puhastuslapp ja vedru selle põhjas hoidmiseks.
Pilt
Pilt
Puhastuslappi pole õnnestunud muretseda, aga jällegi avitab ehk kamraad Kriuks?
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Postitus Postitas brunner »

ivalo kirjutas:Jäi mainimata, et minu maskid kõik number kahed, kas on tuua näidiseid ka 1 ja 3 suuruse maskidest?
Üks nummer 3,nimeline Eesti leid, vedeleb kuskil Pärnu linnapiiri läheduses riiulil. Järgmine nädal lähen teen möne kaadri.
Jöudu Sulle, Oll -nää oled hingerahu tagasi saanu! Kas arendad teema kuni asjade "kastilöömiseni" välja? :wink:
Meine Ehre heisst Treue http://sojavaramuuseum.ee/
Kasutaja avatar
ruusserg
Huviline
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 20, 2006 4:52 pm
Asukoht: saaremaa

Postitus Postitas ruusserg »

ivalo , kas mõtlesid sellist vutlarit ?
Pilt
Ühe gaasimaskivutlari sees oli selline puuvillasest riidest (21x21 cm.) lapp .
Pilt
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8178
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

:D Pöördusin oma liistude juurde tagasi neh!
Vot, vot selline toober jah, peaks olema AUERi toodang ja kaane sees varuklaasi karp kandiline?
Saaksid ehk pilti kaanest pealt ja siseküljest?
Ja muidugi lapp ka õige.
Loomulikult paneme välja kõik, mis selles vallas on.

Nummer 1-te siis põlegi kellegil näidata?
Kämbud ikka mõne maha jätsid!
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8178
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Ja nüüd viimane tarvik sõduri isiklikku varustusse kuuluvast gaasikaitseinventarist - gaasilina ja selle kott.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Jällegi, sisu minul originaalis puudub, ehk keegi täidab ka selle lünga?
Kasutaja avatar
eestileegion
Huviline
Postitusi: 436
Liitunud: T Mär 11, 2008 1:52 pm
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas eestileegion »

Ega too vasakpoolne nr 1 pole?
Pilt
Kasutaja avatar
ruusserg
Huviline
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 20, 2006 4:52 pm
Asukoht: saaremaa

Postitus Postitas ruusserg »

Pilt siis kaane siseküljest . Varuklaaside karp näeb seestpoolt samasugune välja nagu teistedgi .
Pilt
Kasutaja avatar
ruusserg
Huviline
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 20, 2006 4:52 pm
Asukoht: saaremaa

Postitus Postitas ruusserg »

Siis veel üks pisidetail , mis käib kurna juurde . Väikene kaaneke , millega suleti kurna õhu sissevõtu ava .
Pilt
Pilt
Pilt
Vasta

Mine “Varustus/Equipment”