August Kirbits

Teemad, mis puudutavad metsavendade tegevust peale saksa vägede lahkumist Eestist ...
Vasta
mart69
Kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: L Juul 03, 2010 9:10 pm

August Kirbits

Postitus Postitas mart69 »

Kas keegi teab, kust leida NKVD ülekuulamisprotokolle aastatest 1945 -50?
Huvitaks August Kirbitsa(3.09.1922-12.09.1947) saatus.
Lisasin kirjale ka foto. Ta on olnud ilmselt mundris.Tema vennast-Akslist on analoogne pilt, aga on olemas ka originaal, mundris.
Manused
August Kirbits - Copy.jpg
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Re: August Kirbits

Postitus Postitas gruppen »

Huvitav, ma ei leia Augustit praegu andmebaasist aga see pole ime. Sealt nii mõnigi mees puudu. Augusti kohta leiab ilmselt mingit infot temaga seotud inimeste toimikutest või tema salgaga seotud inimeste toimikutest. Mis te ise Augusti hukkumise kohta teate? Kellega koos ta hukkus? Samal päeval teisi hukkunuid ma ka ei leidnud hetkel tabelist. AIS-is kirjas filtratsioonilaagriga seotud toimik:
http://ais.ra.ee/index.php?module=202&o ... 316c55e0d3 On sama mees?

Aksli kohta:
Kirbits, Aksel.1924-23.02.1951. Võrumaa, Vastseliina. Lahingus. Toomsalu salga liige. Eduard Kirbitsa vend. A: ERAF131SM-1-214. L 55; ERAF 131SM-1-228. L 30.
mart69
Kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: L Juul 03, 2010 9:10 pm

Re: August Kirbits

Postitus Postitas mart69 »

Juttude järgi ta arreteeriti ja peksti peaaegu surnuks-koju olevat ta jõudnud elusalt, aga vigastused olid saatuslikud.Neid oli tegelikult kolm venda:August, Eduard ja Aksel. Millegipärast on tihti Aksli isikuga seotud olnud nimi Kalju. Päris Kalju Kirbits oli ka Toomsalu salgas, aga hukkus 1949-l, Aksel 1951. Pilt, mis mu naiseemal on(Aksel on ta isa) on ka signeeritud nimega Kalju. Kas see oli ta hüüdnimi, kes teab. Eduardil oli hüüdnimeks Vana Jüri. Isegi tema toimikus on eesnimeks Jüri.
Vasta

Mine “Teise Nõukogude Okupatsiooni Ajal/During the Second Russian Occupation”