ERR: Võrumaal tuvastati ...

Teemad, mis puudutavad metsavendade tegevust peale saksa vägede lahkumist Eestist ...
Vares
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: T Juun 11, 2013 11:40 am

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Vares »

Kalmistud on kalmistud, millel oma eesmärk ja kus surnud ei risusta kalmistut vaid puhkavad sealses mullas. Teie retoorika meenutab mõningate idanaabrite esindajate omi, kes sealkandis siiani sakslastest surnutega sõdivad. Nüüd siis peaksime meie venelastest surnutega sõdima?
Kaitseväe Kalmistu puhul torkab küll aga silma erinevus näiteks 24.02 ja 9.05 puhul. Väga märkimisväärselt. Kolm kohustuslikku pärga, lisaks üks erainitsiatiivil pärg ja kaks kimpu lilli esimesel kuupäeval versus lilledemeri teisel kuupäeval. See paneb mõtlema mitte risustamise aspektist vaid austuse aspektist. Jumal nende lilledega, aga sadakond küünalt võiks küll õhtuks kindralite haudadel (ja nüüd ka taastatud monumendil) olemas olla.
Ehk lugupeetav seletaks lahti,miks seesamune riik pidas vajalikuks rajada Avinurme ja Porkunisse kalmistud?.Vaivarasse aga ei peetud seda mitte vajalikuks.Lausa keelati.Seal oli ju ka KOV st.riik nagu ütled,see,kes matta tahtis.Kolm aastat tahtis.Aga teine riik muinsuskaitseameti näol ei lubanud.Kas meil on kaks riiki?. Ehk lugupeetav juhtus osalema siis nende kolmesaja Sinimägede kaitsja pidulikul ümbermatmisel?.Ei tea kunas selline sündmus toimus?.
Vaivaras on kalmistu. Ja memoriaalid. Eelmisel aastal sai Kaitseväe korraldatud pärgadepanekul osaleda. Täitsa käega katsutav haudade kompleks on ka Vaivara kalmistul olemas, ei saa aru mis teemat üritatakse ajada? Vaivaras on minuteada ühishauad, tänane trend on siiski säilmeid võimalikkusel tuvastada ja matta mehi nimeliselt. Koloriitsemaid mehi tahetakse näiteks matta Metsakalmistu Vabadusvõitlejate kalmistule. On loomulik, et osadesse kohtadesse sobib ja saab rajada uusi sõjaväe kalmistuid, kuhugi aga ei saa või ei sobi nad mitte. Alati ei tasu otsida intriige vaid põhjused on üsnagi mõistlikud.
Minu teada on tänaseks kõik nimelised eesti soost langenud (ja mitte ainult nemad vaid ka nimetud langenud) leidnud viimse puhkepaiga erinevatel kalmistutel (isegi Eesti Sõjamuuseumi poolt peetav register eksisteerib) ning teie erutatud vadin kolmesajast pappkirstus eesti sõdurist, kes muudkui ootavad ja ootavad mahamatmist on pisut... ebaobjektiivne?
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Ega surnud tõesti kalmistut ei risusta,sellega võiks isegi nõustuda.Küll aga risustavad seda 9.mail ringilällavad plekkhammastega veteranidest okupandid.
Võib ehk ka nii olla,et igasse kohta tõesti pole otstarbekas kalmistut rajada,mõnesse jälle on.Üliväga otstarbekas oli rajada okupantide kalmistu kaitseväe kalmistule.Mina küll siin mingit otstarbekust ei näe.
Sügav huvi oleks teada,kus kohas see saksa poolel sõdinute kalmistu seal Vaivaras on?.Ma paraku tean,et on ainult venelaste oma,kuhu igal aastal juurde maetakse ja,mis muide on otsapidi saksa kalmistu peal.Kas sinna venelaste kalmistule panitegi pärja?.
Olen nõus ka faktiga,et kõik langenud on ümber maetud.Ja seda on teinud 99% ulatuses sakslane.Mis on ka loogiline,sest selle armee mundris ka langeti.
Ma olen selles ümbermatmise teemas täiesti võhik.Aga ikka ma ei saa kuidagi aru ,miks leegionäre maetakse papist kastis aga venelasi kirstus?.Kuna lugupeetav näib teemat jagavat siis paluks väheke valgustamist.
Mis puudutab nüüd pappkaste ja kusagil vedelemist siis leian,et siinkohal on lugupeetav ise ebaobjektiivne.Nii on olnud ja on edaspidi ka,ega seda ilusamaks rääkida ei anna.
Vares
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: T Juun 11, 2013 11:40 am

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Vares »

Vaivaras asub Grenaderimäe memoriaal. Sinna pandigi Kaitseväe poolt pärg. Koos teenistusega. Viimasel ajal tehakse seda igal aastal. Ka sellel aastal. Enam riiklikumaks, kui Kaitseväe osavõtt, mingite tseremooniatega on raske minna...
Vaivaras on ühishauad nii venelastele kui sakslaste pool sõdinutele. Ma ei tea, kas sakslaste poolel sõdinuid täna just vahetult sinna maetakse. Vist mitte, sest meil on piisavalt mujalgi sõjaväe kalmistuid. Vanasid korda tehtuid nagu Toila, samas ka uusi.

Leegionäre, metsavendi (http://www.sakala.ajaleht.ee/973398/met ... aplatsile/) ja sakslasi maetakse igatmoodi. Pappkastides, puidust kastides jne (https://www.meiemaa.ee/index.php?conten ... rtid=27299). Nagu ka punaarmeelasi või mujal näiteks poolakaid (http://blog.postimees.ee/281007/esileht ... oto.php#33). Minu mäletamistmööda on vaid Tõnismäelt leitud surnute puhul kasutatud täismõõdus kirstumoodi kaste, millel riie peal. Mis materjal oli aga riide all, et tea tegelikult vist keegi.
Ei saa aru sellest punnitamisest, millega soovitakse tõestada mida? Korralik pappkast ei meeldi, samas puidust kast meeldib? See on juba maitse üle vaidlemine ja mitte tõsine diskussioon.
Hoiustatakse aga kadunuid nii nagu on kõige mõistlikum. Nagu ka igalpool mujal.
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas speedsta »

Tammest kirst ja pronksist käepidemed ei tee minekut kuidagi kergemaks. Ju ta nii on, et kõigile sündmustele ei pöörata riigi poolt võrdset tähelepanu, aga küllap tuleb ise ka õigeid nuppusid vajutada (üldistan).
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas divine »

Lihtsalt uudishimust: punaste matmispaik on Vaivaras kergesti äratuntav, kus on lp. Varese poolt mainitud saksa poolel langenute oma? Kadunud ja allesolevaid (jutust läbikäinud Toila, -mittekäinud Mummassaare jne. ei sobi!) võiks loetleda.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Visati ju tõesti veksel välja,et Vaivaras on KALMISTU olemas.Nüüd selgub,et ei olegi.On ainult müür.Point ongi selles,et selle müüri tagumise osa sisse tahtis Kov so.riik matta Utriast välja kaevatud eesti soost langenud.Aga teine riik muinsuskaitseameti näol ei lubanud.
Aga tark mees räägib,et pani sinna pärja.Et leegionäride kalmistule pani.Kodanik vahepeal sai aru,et kalmistut polegi.Ilmselt haris ennast vahepeal.Aga pärja pani.Eeltoodut arvestades ei teadnud ise ju ka kuhu pani.
Ma leian küll,et peaks kuidagi sündsamalt matma.No kullast käepidemed on muidugi ilmne liialdus.Samuti tammekirst.Aga üks küünal,lilleõis ja sõjaväepastor hulga kohta poleks palju.Riigi poolt,ma mõtlen.
Äkki jutumehed toovad ainult ühe näite,et venelasi on maetud pappkastis ja ilma tseremooniata.Tooge üks näide!.
Soovitatakse näiteks metsavenna hauast teatada sinna kuhu vaja.Aga lisatakse juurde,et vaadatakse teate sisu.Et,kui ei meeldi siis ümbermatust ei toimu.Lollakad!.Tähtis pole ju see ,kes teatab ja kuidas teatab.Tähtis on see hauas puhkav langenu sündsalt ümber matta.See on esmatähtis ja lõppeesmärk.Aga siin on nii,et teataja on vastuvõetamatu ja tema teadet ei aktsepteeri.Imelik rahvas.
Olgu mainitud,et vaene Läti matab kõik oma vabadusvõitlejad väikestes tammekirstudes mitte pappkastis.Ja see on ilus.
Vares
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: T Juun 11, 2013 11:40 am

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Vares »

Kordame siis veelkord üle neile, kel lugemisoskus napivõitu:
Vaivaras on kalmistu. Ja memoriaalid. Eelmisel aastal sai Kaitseväe korraldatud pärgadepanekul osaleda. Täitsa käega katsutav haudade kompleks on ka Vaivara kalmistul olemas, ei saa aru mis teemat üritatakse ajada? Vaivaras on minuteada ühishaua...
Tõlgime: Vaivaras on kalmistu (isegi kaks) ja on memoriaalkompleksid. Pärgasid pandi ja pannakse memoriaalkompleksidesse. Vaivara vanal kalmistul on ka haudade kompleks, või kui soovite, siis nimetame seda kenotaafseks müüriks. Lisaks on Vaivaras kaks suurt ühishauda, kuhu on maetud lisaks punaarmeelastele ka saksa poolel võidelnuid.
Olgu mainitud,et vaene Läti matab kõik oma vabadusvõitlejad väikestes tammekirstudes mitte pappkastis.Ja see on ilus.
Julgen sellises kategoorilises väites, et KÕIK, kahelda.
Äkki jutumehed toovad ainult ühe näite,et venelasi on maetud pappkastis ja ilma tseremooniata.Tooge üks näide!.
See on üks kena demagoogiline võte! Minu arusaamal pole mina, ega keegi teine väitnud, et venelaste puhul tseremooniat pole. Järelikult, isegi kui ma toon pildimaterjali pappkastidest, siis ei ole see ometigi piisav Halli Kardinali jaoks ning ta saab võidurõõmsalt hakata taaskord oma agendat ajama!
Mitte puidust kastid Maardus: http://uudised.err.ee/failid/264608_01.jpg

Soovitatakse näiteks metsavenna hauast teatada sinna kuhu vaja.Aga lisatakse juurde,et vaadatakse teate sisu.Et,kui ei meeldi siis ümbermatust ei toimu.Lollakad!.Tähtis pole ju see ,kes teatab ja kuidas teatab.Tähtis on see hauas puhkav langenu sündsalt ümber matta.See on esmatähtis ja lõppeesmärk.Aga siin on nii,et teataja on vastuvõetamatu ja tema teadet ei aktsepteeri.
Ei ole midagi sellist kirjutanud! Taaskord hakatakse genereerima vihakõnet lähtudes vaid oma usust ja agendast, jättes tähelepanuta (võimalik, et ei suudeta arusaada?), mida ühe või teise soovitusega öelda tahetakse. Kordan veelkord, et minu subjektiivsel arusaamisel võiks Hall Kardinal kontakti võtmisel talitseda oma kurja keelt ehk siis mitte paisata oma kogunenud frustratsiooni nende inimeste peale, kes reaalselt tegelevad muuseas ka antud küsimusega. Nagu metsavendade haudade tuvastamine, ümbermatmiste organiseerimine jne.jne. Minu soovitus on vaid, et Te kontakti võtmisel jääksite viisakaks ja ei käituks sellise tigeda räuskava vanatüdrukust moorina nagu te antud hetkel endast tahtmatult kuvandi olete loonud. Kui te suudate jääda korrektseks, minu pärast kasvõi emotsioonituks, siis saavitate te kindlasti palju asjalikuma kontakti, mille tulemusena võidavad ju kõik. Ei ole vaja minna konfliktselt kontakti looma, lähtudes antud juhul oma nö tõekspidamistest, mille järgi on kõik riigiga seotud tegelased saamatud või rumalad või laisad, sest sellega tõenäoliselt ei saavuta Te enda kirja pandut soovitud resultaati.
Viimati muutis Vares, L Juul 13, 2013 1:09 am, muudetud 2 korda kokku.
Vares
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: T Juun 11, 2013 11:40 am

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Vares »

divine kirjutas: Kadunud ja allesolevaid (jutust läbikäinud Toila, -mittekäinud Mummassaare jne. ei sobi!) võiks loetleda.
Tärivere ja Auvere meenuvad esimestena. Veel Ahtme, Kuressare, Narva, Pärnu, Rakvere, Tartu, Valga ja Viljandi. Kohtla-Järve ja Pirita sõjavangide kalmistud. Tallinnas Metsakalmistu ja Maarjamäe kalmistu. Kas sellisena on see vastus Teie küsimusele?
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas divine »

Vares kirjutas:
divine kirjutas: Kadunud ja allesolevaid (jutust läbikäinud Toila, -mittekäinud Mummassaare jne. ei sobi!) võiks loetleda.
Tärivere ja Auvere meenuvad esimestena. Veel Ahtme, Kuressare, Narva, Pärnu, Rakvere, Tartu, Valga ja Viljandi. Kohtla-Järve ja Pirita sõjavangide kalmistud. Tallinnas Metsakalmistu ja Maarjamäe kalmistu. Kas sellisena on see vastus Teie küsimusele?
Nimekirja võib ka pikendada, aga mu küsimus puudutas Vaivarat. Seal peale memoriaalide (k.a. arvatud mälestusmüür vanal kalmistul) muud pole sila hakanud, pole võib-olla osanud otsida ka.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Me ikka juhtumisi räägime saksa poole kalmistutest või?.Vares väidab,et ka Auveres on taoline kalmistu.Kus kohas ja kunas rajatud?.Seda,et Vaivaras on kaks kalmistut me teame jah.Aga,kus kohas need saksa sõdurikalmistud seal on,kuhu pärgi pannakse?.Ja siis veel see Tärivere ka.Kes sinna maetud on?.Miks herr Vares sellist jama ajab?.Eeldan ,et härra ka sel aastal Sinimägede üritusel pärga paneb?.Ma vean ennast ka kohale ja mõtlesin,et paneks ka mõne lilleõie.saaks ehk härraga kokkuleppele,et oleks teejuht või nii.Ma paneks sinna Auveresse ka siis juba lilled ära,kui sealkandis olen.
Aga papist matmiskast mulle jätkuvalt ei meeldi.Kohe kuidagi ei meeldi.
Ja informatsioonist haudade kohta siis niipaljukest veel: Viimasel ajal olen tegelenud mõnede konkreetsete metsavendade teemaga.Juhatati info kogumise käigus ühe veel elus oleva endise NKVD mehe juurde.Julgen kinnitada,et tegelane oli mulle oma vaadetelt ja olekult täiesti vastuvõetamatu.Aga vastumeelsus oli tarvis alla neelata,sest ainult see mees teadis ja pärast pikka vestlust näitas kätte koha,kuhu maeti metsavendi.
Endise NKVD tegelasega vestlus mul tükki küljest ära ei võtnud.Mingisse taudi ka ei nakatunud.Aga tulemuseks oli mulle väga vajalik informatsioon.
Sõjahaudade alast infot tuleb vastu võtta kas või saatanalt endalt,sest see on oluline inf.Selle edastamiseks ei pea lipitsema.On ju nii?.
metssiga
Huviline
Postitusi: 150
Liitunud: N Mai 01, 2008 2:58 pm

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas metssiga »

[quote="Hall Kardinal"] Endise NKVD tegelasega vestlus mul tükki küljest ära ei võtnud.Mingisse taudi ka ei nakatunud.Aga tulemuseks oli [color=#FF0000]mulle[/color] väga vajalik informatsioon.[/quote]
Vares
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: T Juun 11, 2013 11:40 am

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Vares »

Me ikka juhtumisi räägime saksa poole kalmistutest või?.Vares väidab,et ka Auveres on taoline kalmistu.Kus kohas ja kunas rajatud?.Seda,et Vaivaras on kaks kalmistut me teame jah.Aga,kus kohas need saksa sõdurikalmistud seal on,kuhu pärgi pannakse?.Ja siis veel see Tärivere ka.Kes sinna maetud on?.Miks herr Vares sellist jama ajab?.Eeldan ,et härra ka sel aastal Sinimägede üritusel pärga paneb?.Ma vean ennast ka kohale ja mõtlesin,et paneks ka mõne lilleõie.saaks ehk härraga kokkuleppele,et oleks teejuht või nii.Ma paneks sinna Auveresse ka siis juba lilled ära,kui sealkandis olen.
Me räägime saksapoolel langenute matmiskohtadest. Ons raske arusaada, et lisaks taasavatud või uusrajatud saksa poolel võidelnute sõjaväekalmistutele, eksisteerivad veel mineviku matmiskohad? Osad sakslaste matmispaigad kasutati ülematmisteks, osadesse vene ühishaudadesse pandi ka saksa poolel sõdinuid.
Kordame siis veelkord Vaivara kontekstis, et seal on kaks suurt ühishauda, kuhu on väidetavalt maetud ka sakslaste säilmeid. Keegi ei hakka täna neile massihaudadedele (kus väidetavalt tuhendeid mehi) ekshumatsiooni tegema. Ei haka loetlema põhjuseid, miks sellel pole mõtet. Grenaderimäe memoriaalkompleks on minu subjektiivsel arvamusel piisavalt monumentaalne koht, mälestamaks piirkonda maetuid nagu ka teadmata kadunuid. Lisaks on Vaivara vanal kalmistul mainitud kenotaafne müür, mille puhul võib oletada, et mitmedki seal mainitud mehed võivad lebada (aga ei pea) venelaste rajatud (ülemaetud) vennashaudades. Lisaks on kahel Vaivara surnuaial mõned matmiskohad, milles on 1944.aastal (või üsna sellele ajale järgnenud perioodil) leidnud viimse rahupaiga sakslaste poolel võidelnud. Nagu öeldud, siis minu arusaamade järgi maetakse isegi Vaivara vahetus läheduses leitud saksa poole sõdurid praegu mujale. Meil on piisavalt taasavatud või uusrajatud (Saksa) sõjaväe kalmistuid, milledest osad ma ka nimetasin.
Järgmine kord kui Vaivarasse lähen, püüan seda diskussiooni meelespidada ja teen mõned fotod. Selleaastasel kokkutulekul ma kahjuks ei osale, olen samal ajal nagu mainitud Saaremaal, küll võin ma rääkida Mauri Kiudsooga, et kas ta viitsib mängida minu eest teejuhti.

Mis puutub Täriveresse ja Auveresse, siis Divine küsis nii kadunud kui allesolevate sakslaste matmispaikade kohta.

Täriveresse maeti minu teada saksa poolel langenuid 1944.aastal. Täna on matmiskoha lähedal mälestusmärk langenud saksa sõduritele.

Auveres on kaks venelaste ühishauda. Vähemalt üks asub väidetavalt sakslaste varasemal matmiskohal.

Mis puutub lipitsemisesse ja NKVD'lase mälusse, siis pole keegi kutsunud ülesse Teid lipitsema. Ma kutsun Teid antud juhul ülesse oma suhtumist talitsema kõigesse, mis väidetavalt seotud riigiga, kes Teie arvates ei tee praktiliselt midagi. Lühidalt, et te ei hakkaks ülbitsema juba esimestest lausetest inimestega, kes teid (ka meid) võiks aidata. Sest pea igast teie seisukohast paistab välja mentaliteet, mille puhul te aina nõuate, kuid sisuliselt ei küsi endalt, mida mina saaks teha. Ehk siis, kuna antud juhul nii Teie deklaratiivne huvi, kui ka minu siiras huvi kattuvad, et tundmatu metsavend (metsavennad) leitaks, tuvastataks ja saaks korralikult mahamaetud, siis siit ka minu soovitus. Käituge inimestega nii, nagu te soovite, et nad käituksid teiega. Ka kolmandate suuruste sissetoomisel, kelleks on antud juhul oli riik. Erinevalt Teist on paljudel neist inimestest riigiga, isegi tema kõigi vigadega, teistugune suhe. Oletan, et samasugune nagu mul. Ja minu jaoks on teie lahterdamine, mille puhul riik = nemad (käpardid) versus mina (tarkmees taskus) vastumeelne.

Nüüd NKVD'lase kohta. Mälu on väga petlik ja selektiivne. Ma võin üsna suure tõenäosusega väita, et NKVD'lane, kui selline isik eksisteerib sellena, kellena ta end väidab olevat, ei suuda näidata matmispaika isegi 100 meetrise täpsusega. Seega on selliste tunnistajate eksisteerimne tänuväärne, kuid üsna tõenäoliselt muutub nn giidiga "kindlapeale minek" praktikas pikaks ja üsnagi keeruliseks protsessiks. Usun, et Arnold Unt võib seda reaalsust kinnitada.

PS! See, et lätlased matavad mõnel juhul tammekirstus (kasvõi kõigil juhtudel) ei tee näiteks olematuks muid trende, mille puhul, mina küll ei sooviks olla lätlane. Pole neil õiget Kaitseliitu. Kaitsevägi ja kaitsekontseptsioon meiega võrreldes minu jaoks naeruväärne. Ehk neil on nende Kamina haldusalas seetõttu raha tammekirstudele raisata, samas kui meie peame sageli maitsekate pappkarpidega läbi ajama? Nii, et kõik on suhteline!
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Palju juttu,mis suures osas põhineb oletustele.Kas tuleks nüüd arvata,et iga venelaste obeliski alla on maetud teatud arv sakslasi?. Mina sain aru,et reaalselt eksisteerib taastatud Saksa sõdurite kalmistu nii Sinimägedes,kui ka Auveres.Nüüd me räägime juba,et on ainult venelaste omad ja oletatavalt on seal ka sakslasi.Millega on need oletused vettpidavalt tõendatud?.Kas see ongi ülim tõde,kui üks arheoloog nii väidab?. Täriveres pole muud kui tühi matmisplats,kuhu pole maetud ühtegi sõdurit.Ilus liivase pinnasega mägi on.
Unt ei kinnita mulle mitte midagi,mida ma ei teaks ega oskaks.Seega pole mulle Unti mõtet soovitada.
Aga NKVD mees ei eksinud meetriga ka mitte.Olgugi,et aastaid on 90.Sõidab veel autoga ka. Kuidas ma seda tean ,et näidatud haudades keegi sees on ?.Selle ma jätan enese teada.Aga julgen kinnitada,et on.Põhiliselt on tegemist Põltsamaa ümbruse metsavendadega.
Kahju,et Undile on sellised seniilsed tunnistajad juhtunud.Äkki Undil omal midagi viga?.Vähe Bocki õlut näiteks?. Kui üks tunnistaja ei suuda kohta näidata,ei tähenda see seda,et keegi teine ei oska.Aga kohe väita,et keegi ei oska on pisut palju.Teie teooria järgi on kõik vanurid seniilsed ja need NKVD mehed eriti.
Ega ma siin enam eriti mõtteid vahetada ei viitsigi.Eriti arheoloogiga,kes arvab,et ta kõike teab,aga tegelikult kõike ikka ei tea.Varsti jõuaksime siin kindlasti rüüstatud linnamägedeni ja pahade detektoristideni.Algteemast jääb meie väitlus nii või teisiti juba välja.
Lõbus oli!.Tänusõnad ka ,et hauaasjandust valgustasite.Sain kohe hulga targemaks.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas ivalO »

Corvus умер, Vares воскрес!
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas brunner »

Töesti löbus! Elagu interneedus, selle lahinguväljad ja laibamäed :) Hall, kergitan kübarat!
Meine Ehre heisst Treue http://sojavaramuuseum.ee/
Vasta

Mine “Teise Nõukogude Okupatsiooni Ajal/During the Second Russian Occupation”