ERR: Võrumaal tuvastati ...

Teemad, mis puudutavad metsavendade tegevust peale saksa vägede lahkumist Eestist ...
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas gruppen »

ja sealt edasi eilse uudise lugemist-vaatamist.

http://uudised.err.ee/index.php?06259518
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: ERR: Võrumaal tuvastati...

Postitus Postitas speedsta »

Kultuur ja Elu kirjutab sellest lahingust:

http://kultuur.elu.ee/ke492_hindriku.htm
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas funker »

Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Tore muidugi!.Aga ainult see osa,mis puudutab ümbermatmist.Ja olgu öeldud,et juba ammu oleks pidanud see tehtud olema.Muus osas ma ei saa aru,mida uut siis nüüd selle ekshumeerimisega päevavalgele tuli?.
Tegijamad vennad olid näiteks need kohalikud,kes Ennuksemäel ümbermatmise tegid.Või kadunud Aino Lepp.Need olid tegijad.
Praegu on hea teha.Riik pritsib pappi,ajakirjandus kuulsust. Kuuli ka keegi nurga tagant selga ei lase ja maja põlema ei pista.
Aga oskab keegi öelda,mida uut ja olulist siis teada saadi?.
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas divine »

Nagu ma aru saan, mindi kontrollima legendi, nagu oleksid majas olijad end ise õhku lasknud lahingu lootusetus faasis. Legend kinnitust ei leidnud.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas speedsta »

Sarkasmi jagub...
Ei näe küll selles ürituses midagi halba, suur töö ära tehtud, ise "arheoloogilistele" töödele ei jõudnud, küll aga sai mineva aasta langenute väljakaevamisel abiks oldud. Kahjuks mina ja teised suht kohalikud mehed/naised, kes tööst osa võtsid pole tegijad, tavalised inimesed.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Ega mina ka midagi halba ei näe.Töö suurus muidugi on vaieldav ja tegelikult pole see eriti tähtis ka.Pealegi maksti see kenasti kinni. Need,kes kunagi selliseid asju ilma rahata tegid ei vehkinud väidetega,et ekshumeerimisel saadi olulist infot.No ei saadud ju?.
Need,kes praegusel ajal asja raha eest ajavad olid 20 aastat tagasi väga vait.Ega ei tea ,miks?. Ei teatud siis,et selliseid haudu meie maal leidub?. Teati ikka,aga keegi ei maksnud " olulise uurimustöö eest".Kogu asi ongi vaid rahas-ei midagi uut.
Aga,kui on tahtmist "olulisi avastusi" teha siis võin omalt poolt panustada. Võin näidata ühte hauda,kus metsavend endine leitnant on maetud. Nimi teada ja olemas veel inimene,kes asjaolusid teab. Eks võiks ju ümber matta ja olulisi avastusi teha.Kui on aatelised huvid olemas,vastavad volitused ka võivad tegijad ühendust võtta.Kui muidugi on tegijaid.
Ootan siis tegijate kõnet.Tel. 56129580.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Hall Kardinal »

:lol: :lol: :lol: :roll: :mrgreen:
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas speedsta »

Ma pidin nüüd miskit vastama? Miks siis asja ise ette võta, oskusi peaks enam, kui küll olema.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Ei pea,ei pea!.Üldse ei pea midagi tegema.Ega see üks metsavend polegi mingi kõneväärt asi.
Miks ise ei tee?. Vaata minul ei ole sinusuguseid abimehi.ise ei jõua tead-vana olen :cry: . Ja ega su militaararheoloogist peasspetsialist hauatundmise alalt ei luba ka.Saab äkki infarkti ,kui kuuleb,et ma labida poole olen vaadanud.No on seda häda vaja?.
Kui nüüd pisut tõsisemalt siis Valgamaal on mitmeid metsavendi veel oma punkrites.Poisikesed teisi vahel välja kaevanud.Ega riik ennast selles osas liigutanud ei ole.Julgen kinnitada tead.Ja inf on neile,kes asjaga tegelema peavad edastatud.Juba 20 aastat tagasi :oops: .Arva nüüd ise ,kas on vähe või palju aega olnud?.
Mis puudutab konkreetset hauda siis oletagem,et sebin load ja kaevan välja.Ja edasi?.Kuhu ma selle mehe panen?.Kes matab,kes hauda hooldab?.Sugulasi mehel ei ole,aga venelastega võideldes langes.Justkui selle riigi eest võitles nii leegionis,kui metsas.Ja tänuks on see hauakääbas lagunenud keldri taga.Ongi nii või?.Mis organisatsioon või kes tegeleb praegu riiklikult metsavendade haudadega?.On neid haudu tuhandeid,et hakkama ei saada.Nende aastatega,mis vabariiki on olnud peaks see teema juba ammu möödanik olema.
Ja kindlasti Eesti Vabariigis oleks ka. Ma mõtlen päris Eesti Vabariiki,mitte selle praegust,meie poliitiliste tarkpeade lakku täis peaga joonistatud karikatuuri.
Hetkel on seis ju selline,et tehakse näpuotsaga aga promotakse suurelt.Etikka midagi teeme-seega on olemasolu ja riigi ülalpidamine igati olulised.Isegi olulisi avastusi teeme.
Te tegijad ostke nüüd neile,kelle haua lahti kaevasite ka korralikud kirstud.Korraldage kohane matus ja ajage välja korralik hauatähis.Ja tehke oma raha eest.Kui ei tea,kuidas siis lugege Aino Lepa raamatut " Vabaduse hinnaks on elu". Ja siis võiks ka pisut promoda.
Oskab keegi teadjam nimetada,mitme metsavenna matused on riik korraldanud?.Küll aga korraldati pidulik matus Tõnismäelt ümber maetud venelastele.Väärikas matus oli,isegi televiisoris näidati :lol: .Kirstud ja puha.Aga leegioni poisid lähevad papist kastis mõõt 35 X 35 X 70 ja ei mingit matust :oops: .Üks kraav,üks ekskavaator,ei muusikat ei lilli,ei küünalt.Reaalsus.Tahab keegi vaielda?
Vares
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: T Juun 11, 2013 11:40 am

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Vares »

Tahab keegi vaielda?
Tahab küll. Aga pole vist mõtet, kui keegi asju juba nö usuküsimusena presenteerib, leides, et kui tehakse on halb (liiga vähe, liiga madalal tasemel jne.jne) ja kui ei tegeleta, siis on ka halb, kusjuures kritiseerijal puudub vist tegelikult üldse arusaam, et mida tehakse, kuidas ja kui palju on juba tehtud ning kuidas paljudel juhtudel riik ja erainitsiatiiv sünergias asju toimetavad (näiteks Porkuni-Sauevälja-Loksa lahingupaikade ruumis juba viimased 20.aastat või rohkem!).
Igatahes, kui "sebid" välja loa (eeldatavasti saad selle kohalikust Muinsuskaitseametist), siis peale leidmist lähevad sinu kontekstis nö punkrist või punkri lähedalt leitud jäänused kõigepealt ekspertiisi. Seda enam, et tavaliselt puudvad neil inimestel žetoonid. Mitte miski ei välista kunagi võimalust, et sinu leitud inimene pärineb mingil põhjusel hoopis varasemast või hilisemast perioodist ning ei oma mingit sidet II MS'ga.
Kui sa aga nii pagana äpu oled, et ei suuda juba tuvastatud eestlaste matmise puhuks leida kontakti näiteks Eesti Relvagrenaderide Diviisi Veteranide Ühinguga (võin sulle ajaloolasest 20. ERDVÜ esimehe meili ja telefoninumbri anda) või kohaliku Memento esindajatega, kes alati on nõu ja jõuga abiks, siis mida kuradit sa üldse sellistele välitöödele kipud? Minu teada pole ka enamasti ükski vald, kust üks või teine metsavend pärit (või kelle maadel on langenud leitud) küsija suu pihta löönud ning võimalusel on ümbermatmisi alati toetatud. Vald kui KOV, on muideks samahea riik, kui Vabariigi Valitsus või Kamin. See aga, kas kohalikud vabatahtlikud pritsumehed nö pasunakooriga ja mundris matusteks kohale tulevad on juba iga inimese enda südametunnistusel, ükskõik-millises-vormis-esindatud riigi poolt käsukorras kohale kamandatud massid meenutavad ühte teist aega. Kuigi jah, Alfonsi puhul näiteks olid ka Vahipataljoni mehed püssidega kohal, samas oli nii tema kui ka mõne teise ümbermaetu puhul tegu koloriitsete kujudega ja selline on juba elu paratamatus, et mõned sündmused teenivad rohkem tähelepanu kui teised ja matuste kulud kaetakse Vabariigi valitsuse otsusega. Aga taas, mitte midagi ei takista sind ise korraldamast (riigi abil) meeldejäävaid sündmusi ka vähem koloriitsete inimeste ümbermatmisel. Isegi Vahipataljoni püssimehed saab vajadusel kohale tinistada. Kaitseliidu kohalikud malevad on ka alati abivalmis! Nii, et mees, parafraseerides ühte teise riigi presidenti: "ära ohi koguaeg, et mida riik saab sinu heaks teha, vaid mõtle mida sina saad riigi heaks teha!"
Ja inf on neile,kes asjaga tegelema peavad edastatud.Juba 20 aastat tagasi :oops:
Ma kardan, et need kes sellega 20 aastat tagasi "pidid tegelema" ei ole juba viimased 15 aastat samad, kes sellega tegelikult tegelevad. Ajad muutuvad ning ka tollased varakapitalistlikud prioriteedid on täna juba paljude puhul muutunud. Võta kätte ja saada inf kasvõi sobivale Memento liidu esindajale: http://www.memento.ee/kontaktid/ või kohalikule Muinsuskaitse seltsile: http://www.muinsuskaitse.ee/index.php?page=3&id=46
Soovitavalt viisakas vormis, mitte deklaratiivses "mina" nõuan võtmes.

Täna Juurus muideks sängitatakse kell 13 maamulda (selgelt mitte pappkastis ja ainult kahe mehega) metsavend Arne Kaupmees: http://porgupohja.ee/downloads/pp13ajakava.pdf

Kuidas on maetud minevikus tegelikult metsavendi:
http://www.sakala.ajaleht.ee/973398/met ... aplatsile/
http://www.somerpalu.ee/dokumendid/Some ... 2-2011.pdf
http://uudised.err.ee/index.php?06237857&print=1

Portreelugu ka militaararheoloogist ja Kamina lepingulisest partnerist Undist:
http://www.maaleht.ee/news/uudised/elu/ ... d=64924918
Mis puudutab konkreetset hauda siis oletagem,et sebin load ja kaevan välja.Ja edasi?.Kuhu ma selle mehe panen?.Kes matab,kes hauda hooldab?.Sugulasi mehel ei ole,aga venelastega võideldes langes.Justkui selle riigi eest võitles nii leegionis,kui metsas.Ja tänuks on see hauakääbas lagunenud keldri taga.Ongi nii või?.Mis organisatsioon või kes tegeleb praegu riiklikult metsavendade haudadega?.On neid haudu tuhandeid,et hakkama ei saada.Nende aastatega,mis vabariiki on olnud peaks see teema juba ammu möödanik olema.
Ekspertiisi läheb kui on vajadus (enamasti on). Kui on sakslane, siis tegeleb Saksamaa läbi Saksa Sõjahaudade Hooldeliidu. Kui on venelane, siis antakse VF saatkonda teada. Kui ei tule reaktsiooni sugulastelt või saatkonnast, matab riik Kamina kaudu maha (läbi mõne MTÜ kui soovitakse pidulikumalt tometada, näiteks Otsing, Vironia ja FrontLine on korraldanud riigi raha eest matusetseremooniaid).
Kui on eestlane mundris (diviis, politseipataljon jne.jne), siis võib rahulikult jätta edasised toimingud, peale tuvastamist või eestlaseks kvalifitseerimist 20. ERDVÜ või muinsuskaitse seltsi hooleks. Ka nemad saavad hiljem kulude katteks raha riigilt (Kamina kaudu).
Metsavendade matmisega tegelevad nii vallad, munisuskaitse seltsid, Kaitseliit kui ka Memento. Maintud suuruste kaudu oleks kontakt alati vahetum ja protsessid kiiremad, kui hakata ise asju ajama läbi Kamina sõjahaudade komisjoni. Igatahes, kui on põhjust (kas on lahkunu nö mundris või oli teadaolevalt arvel mõnes üksuses), siis enamasti Kamin maksab lõpptulemusena matused kinni. Metsavendi selle sõna otseses tähenduses, ei ole kindlasti tuhandeid tähistamatult maapinnas. Julgen väita, et paljud on juba ammu viimse puhkepaiga leidnud. Tähistatult. Paljude kehad hävitati aga jäljetult ja neid ei leitagi. Üsna palju võib aga veel maapinnas olla teistel põhjustel, kui metsavendlus, lebavaid tsiviliste. Või sõdureid segi tsivilistidega nagu siinselgi foorumil käsitletud lugu räägib: http://www.rindeleht.ee/foorum/phpBB2/v ... php?t=4069
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Hall Kardinal »

No ega seepärast just kohe äpuks sõimama ei pea,et haudadest midagi ei tea.
Aga pean kurvastusega nentima,et ajad mingit iba,millest sa ise ka vist aru ei saa.
Vaata tegijad elasid riigi rahakoti peal juba 20 aastat tagasi.Elavad praegu ka.ESHL on nimi.Vaata Riigi Teatajaid palju raha on läbi käinud ja mille peale.Vanas rahas saad miljardi.On siis riigil vaja maksta mingile äriühingule,et see vahendab kaitseväe kalmistu taastamist?.Koerte varjupaika on ju ka odavam pidada.
Ja Sa julged veel seletada,et KOV ja sugulased ja veteranide org. peavad matust korraldama.
Mis puudutab Porkunit siis võta müts maha vallavanem uudebergi ja Hanno Tamme ees.Need olid mehed,kes jõuga sundisid riiki seda kalmistut rajama.
Aga saksa riik maksis väljakaevamiskulud ja ekspertiisi.Või oli teistmoodi?.Sama oli ka Avinurmes.
Aga teistmoodi oli Vaivaras.Siis,kui Sinimägedes langenud leegionäridele vanale kalmistule väliseestlaste annetuste eest matmiskoht tehti.Koht kuhu kedagi matta ei saadud sest riik ei lasknud.Kolm aastat vedelesid eesti poisid ühes küünis pappkastides.Ja ainult seepärast,et riik ei allkirjastanud saksa poolega ühte paberit.Sa googlist vaata.
Ja üldse ole kena mees ja ära räägi asjadest mida Sa ei tea.Sakala ajalehte ära üldse ette viska,jääd häbisse.Luban,et haledalt.
Vaata jutu mõte on selline konkreetne:On ju teada,et riik rahastab organisatsioone ja isikuid,kes sõjahaudadega tegelevad.Enne,kui militaararheoloog ja hauaasjatundja Unt ametisse tuli rahastas ainult saksa riik.Unti rahastavad mõlemad.Aga sõjahaudu on vähe.Kas metsavenna haud on sõjahaud?.No oletame,et on. Aga küsimus on selles,kas keegi ,kes selle eest rahastatud saab tegeleb ka üksiku metsavenna hauaga?. Ei tegele ju!.Selle asemel annad mulle oma postituses rea väga kummalisi soovitusi.
Vaadake mina olen selline äpu ,asju ajada ei oska,haudu kardan ja kaevata ei jõua.Aga haudu tean.Mis nüüd edasi saab?.Seda enam,et organiseerimisvõime ka puudub.
Aga nagu nähtub inimesed,kes asjaga kodus ja õpetada oskavad on olemas.Äkki võtate nüüd labida ka ja tulete teemat lõpetama või polemiseerime veel?
Vares
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: T Juun 11, 2013 11:40 am

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Vares »

Palju mula ja ei mingit konkreetsust Hall Kardinal. Vastuargumentide osas pean seda silmas. Sisuliselt on tegu Madissoni stiilis vihakõnega.
Esiteks, on kohalik omavalitsus sama palju riik kui on Vabariigi Valitsus või mõni ministeerium. Seega esindab vallavalitsus samapalju riiki kui peaminister. Kohalikul tasandil. Kui sellest pisiasjast järjepidevalt mööda vaadatakse ning lahterdatakse riigiks vaid "nemad seal Toompeal" on tegu pehmelt öeldes demagoogiaga.
Teiseks, on teie arusaamad II MS langenute (üldse Eestis langenute) kontekstis jäänud pidama sinna kuhugi 15 aasta tagusesse aega. Täna on siiski täheldatav progress ja mitte paigaltammumine. Ka Kaitseministeeriumi tasandil.

Lühidalt: kui teate kuskil oletatavat metsavenna hauda, võtke ühendust ühega minu soovitatud organisatsioonidest (nimme jätsin ESHLi välja) või otse Undiga, ärge ajage mula et ei saa või et oska või et nad ei tegele nende asjadega. Ja kui võtate ühendust, siis ei tasu seda teha selliselt, et konflikt teie poolt on juba sisse kirjutatud. Kui te sellise suhtumisega, nagu teie kaks postitust, hakate esinema ka nende ees, siis andke andeks, saadetakse teid kuradile, mis muidugi lubab teil jätkata oma vingumuusikat. Aga mulle tundub, et see ongi vist teie tegevuse eesmärk? Mitte konstruktiivne lähenemine vaid destruktiivne ja faktidega lõdvalt ümberkäiv kriitika, mis oma selektiivsuses lubabki esineda selliste seisukohavõttudega.
Mis puudutab konkreetset hauda siis oletagem,et sebin load ja kaevan välja.Ja edasi?.Kuhu ma selle mehe panen?.Kes matab,kes hauda hooldab?.Sugulasi mehel ei ole,aga venelastega võideldes langes.Justkui selle riigi eest võitles nii leegionis,kui metsas.Ja tänuks on see hauakääbas lagunenud keldri taga.Ongi nii või?.Mis organisatsioon või kes tegeleb praegu riiklikult metsavendade haudadega?.On neid haudu tuhandeid,et hakkama ei saada.Nende aastatega,mis vabariiki on olnud peaks see teema juba ammu möödanik olema.
Kirjutasin konkreetse tegevussoovituse. Teie küsimuse selline püstitus näitab, et süüdistada mind asjatundmatuses, peale vastuse andmist, on selgelt soov vaid iriseda. Eesti riik igal tasandil (KOV, keskvalitsus jne) ei ole võimeline (vast puudub ka vajadus, arvestades arve) ja ei peaks minu subjektiivsel arvamusel pidama riigi eelarveliselt üleval mingit vaid sõjahaudadega tegelevat eelarvelist seltskonda nagu saab ja võiks pidada üleval riik, kus kadunuid loetakse sadades tuhandetes. Palju mõistlikum on maksta nö riigi rahakotist lepingulistele partneritele või esildise alusel neile, kel on olemas ressurss ja soov asjaga tegelda. Ja neid polegi vähe, kui asi läheb konkreetseks. Võin tuua taas elust näite. Kui ESHL tegevus soikus, siis võttis näiteks 2009.aastal Tallinna Kaitseväe Kalmistul teostavate haudade kaardistamiste ja leidmise ning korrastamise, kui Kaitseministeeriumi lepinguline partner, enda peale Muinsuskaitseselts (http://www.kaitseministeerium.ee/files/ ... _Selts.pdf). Käin sellel kalmistul 3-4 korda aastas ning julgen väita, et asjad toimivad.

PS! ESHL kui sellise tegevust on minu teada mitmeid kordi uuritud. Raha kuritarvitamist pole tuvastatud. Kui on muud konkreetset informatsiooni, siis võiks lähtuda just konkreetuse aspektist. Muidu on tegemist taaskord vaid mustamisega aka vihakõnega asjades, millest puudub arusaam. ESHL funktsioonid on/olid/ siiski teistsugused kui on tema nimekaimul Saksamaal.
Aga nagu nähtub inimesed,kes asjaga kodus ja õpetada oskavad on olemas.Äkki võtate nüüd labida ka ja tulete teemat lõpetama või polemiseerime veel?
Mina kasutan labidat kahjuks Saaremaal, ning seda ajastu kontekstis, mis jääb ajaliselt 12 sajandit varasemasse aega kui II MS. Ka see töö tahab tegemist, muidu hakkab keegi teine vinguma, et muinasaja puhul teostatakse töid ainult raha eest ja päästekaevamistena.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Tänasel päeval on tõesti progressi näha.Matsime Tõnismäelt kangelased suurte auavaldustega kaitseväe kalmistule.Aljosa vedasime ka sinna.Kes selle kinni maksis?.Vironia klubi või?.Mina tead maksumaksjana maksin.Millega ma kohe kuidagi nõus ei saa olla.Kaitseväe kalmistu reostasime sellise progressiga ära.
See oleks ju sama teema,kui homme mataksime Kloogale juutide matmiskohale viis-kuus SS-i meest.Veaks Lagedilt selle Lihula ausamba ka sinna.Ei tea,mis sellisest progressist ka arvatakse.
Jätkuvalt olen ma eriarvamusel selles osas,mis puudutab metsavennahaudu.Tegevus on kesine ja ülerahastatud.Seleta palju tahad.
Ehk lugupeetav seletaks lahti,miks seesamune riik pidas vajalikuks rajada Avinurme ja Porkunisse kalmistud?.Vaivarasse aga ei peetud seda mitte vajalikuks.Lausa keelati.Seal oli ju ka KOV st.riik nagu ütled,see,kes matta tahtis.Kolm aastat tahtis.Aga teine riik muinsuskaitseameti näol ei lubanud.Kas meil on kaks riiki?. Ehk lugupeetav juhtus osalema siis nende kolmesaja Sinimägede kaitsja pidulikul ümbermatmisel?.Ei tea kunas selline sündmus toimus?.
Ei toimunudki.Sest riik otsustas,et pole vaja.Porkunis ja Avinurmes oli vaja,aga näe Vaivaras ei olnud vaja.
Et millest sellised otsused tingitud on?.
Lätis näiteks maetakse iga metsavend ja leegionär riigi kuludega ja oma kalmistule.Siin topitakse enamus papist kasti ja kärutatakse kraavi.Roomikmasin sõkub roomikutega matmiskraavi kinni,et pärast ära ei vajuks pinnas. Mõned muidugi maetakse pisut pidulikumalt ka.On olnud juhuseid.
Eks ma võtan siis tarka nõuannet kuulda ja teatan siis mõnele organisatsioonile või klubile sellest hauast.Lihtsalt tahaks vaadata,mis siis edasi toimuma hakkab?.
Ja ei maksaks Madissoni nimega siin väga vehkida,seda enam,et Madisson ei puutu kuidagi teemasse.Ja pole ta kehvem mees midagi,kui praegused võimul olevad endised tippkommunistid.Vähemalt ei varastanud riiki paljaks,ei müünud elamislube ega sahkerdanud venelastega.Ja võimu sai ka vähe ainult seepärast,et ei võltsinud valimistulemusi.
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas speedsta »

Pappkaste kasutatakse mujalgi:
610x.jpg
610x.jpg (86.27 KiB) Vaadatud 18717 korda
Vasta

Mine “Teise Nõukogude Okupatsiooni Ajal/During the Second Russian Occupation”