ERR: Võrumaal tuvastati ...

Teemad, mis puudutavad metsavendade tegevust peale saksa vägede lahkumist Eestist ...
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Jäi veel lahti seletamata see Speedsda pilt nö."papist" kastidega matusest.
Võin selliseid kaste igale soovijale näidata,mille tagajärjeks on see,et vaataja veendub,et kast on paksust plastikust.Ilus ristki kaane sisse pressitud.Ja on see plastikust sel põhjusel,et säilmed ei seguneks.Võib ju juhtuda,et keegi tahab hiljem oma sugulast perekonna matmispaika viia.Selline sarkofaag tagab kindluse,et saadakse õige isiku säilmed väljanõudel.Samuti ei vaju selline kast kokku,ega tekita hiljem muru sisse haualohkusid.
Aga leegioni poiste matmiskasti võin ka näidata.Pruunist papist just täpselt sama materjal,mis jäätisekastil.Kui kastid otsas siis maetakse kilekotis.Kui need ka otsas siis valatakse säilmed kotist niisama kraavi.Kui Narva sõjaväekalmistu väravast sisse astuda siis aia ja esimese tee vahel olev ala on enamuses maetud ilma millegita. Ka eestlased Tartu alt. Ma ei tea,kui sünnis selline matmine oli.
Ja fotol näete ka õpetajat. Igati normaalne ja kohane matus.
Vares
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: T Juun 11, 2013 11:40 am

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Vares »

Aga palun näidake! Viimase viie aasta puhul kasutatud matmisviise Eestis saksa poolel võidelnute kontekstis! Piltidega ja puha!

Ja millegi pärast ma kahtlen "plastiku" aka mitte biolaguneva materjali kasutamises EL'i territooriumil maasse matmisel. Teadagi miks. Nn "õiged isikute" kättesaamine tagatakse teistugustel meetodidel kui on selleks pinnases mitte häviv plastikust kast. Plastikust võivad aga olla hoidmiseks mõeldud kastid.

Siin parem pilt kastidest, mida kasutati ka Speedsda üleslaetud pildil Valgevenes toimunud ümbermatmisel:
http://www.spiegel.de/international/ger ... 35562.html
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas labidamees »

Ma tähtsustaks enam sisu kui vormi aga kirstu materjal vast ikka rahas kinni.
Vares
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: T Juun 11, 2013 11:40 am

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Vares »

Aga saksa riik maksis väljakaevamiskulud ja ekspertiisi.Või oli teistmoodi?.Sama oli ka Avinurmes.
Jah oli küll teistmoodi. Avinurmes, kindlasti. Aastal 2001 maeti sealtkandist leitud Narva kalmistule, Saksa riigi kuludega. Leitute hulgas oli kuus eestlast, kõik ülejäänud olid sakslased. Aeg ja tavad aga ei ole erinevates oludes staatilised, ning juba 2008.aastal Avinurmes leitute, kes kõik eestlased, puhul tuli raha riigi kassast. Nii KOV'i kui ka Kamina kaudu. Ja kõik leitud 25 meest (oli vist niipalju) maeti 2009.aastal puidust minikirstudes ja piduliku tseremoonia käigus, mida korraldas tänaseks kadunud Kalju Jalakas, vastrajatud matmsipaika ja memoriaali üheskuues. Kogu kompleks valmis nii Kamina kui KOV'i eelarve kui ka vähemal määral muude vahendite eest. Ei tea küll, et Saksa riik oleks midagi sinna panustanud?
Samal aastal, vähem kui kuu hiljem, sängitati samale kalmistule oma lahingukaaslaste keskele ka Kalju Jalakas ise.
Ei olnud seal ei jäätisekaste ega kilekotte, milles võite ise veenduda: http://pilt.delfi.ee/album/146275/?view=blog

PS! 1996.aastal muideks lõppesid vist sakslastel (tollal veel matmisteks kasutatavad) pärisplastikkastid ja ka kartongkastid. Mis viis selleni, et näiteks 1996.aastal maeti sakslasi Kudjape kalmistul samuti kilekottides. Saksa Sõjahaudade Liidu nõudel, oleks vist õige sõna. Mäletamistmööda maeti neid sinna sügisel 200 või 300 ringis. Ilma tseremooniata, sest ka selline oli nõue sakslaste poolt. Tõsi, suvel 1996, kui kalmistu sisseõnnistati, siis oli asi väga pidulik. Isegi Saksamaalt olid paljude langenute sugulased kohal.
Aga 2008.aastal maeti neid kindlasti Kudjapele puidust kirstudes (või kastides või sarkades, nimetus on maitse asi), kusjuures kirste oli vähem (75) kui maetavaid (115), mis paneb mõned mehed kokku ühte kirstu.
Praegu peaks sakslased tavapraktikas kasutatama neid uusi karpe. Minu arusaamal biolagunevaid. Nii, et minu arust projetseeritakse mineviku praktikat järjepanu tänapäeva, tehes etteheited mitte tänasele praktikale vaid eilsele, öeldes, et see on ka täna valdav trend. Mis on ebaõiglane!
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Hall Kardinal »

No jah!. Tegemist targa ja aruka inimesega. Miks omale sobivaid killukesi kontekstist välja rebid?.Kuidas näiteks Porkunis väljakaevamiste finantseerimisega oli?.Loomulik,et nii Porkunis kui Avinurmes maeti langenud sündsalt.Teisiti poleks ju saanudki.Aga vahepeal me rääkisime siin ju hoopis teistest matmistest ja teistest matmisviisidest.Oli ju nii?.Näiteks Utriast väljakaevatud eestlastest.
Mis nüüd puudutab plastikust ja nigelast papist matmiskaste siis mõlemad on täiesti olemas.Kasutusel on seesama kehvake pappkast.Ja hoitakse ning transporditakse säilmeid kilekotis.Tahad näha?.Tule Viljandisse teeme hoidla ukse lahti.Seal praegu 40 Arnoldi teaduslikku avastust matmisjärge ootamas.
Võib-olla ma tulevikus isegi panen mõne pildi,mõtlen veel.
Kui lugupeetavale muidugi selline kena jäätisekast vastuvõetav on siis võin mõne anda.Et tulevikus,kui aeg peaks täis saama oleks hea võtta.Ilus kast ju.
Aga diskussioon on meeldiv.Saime ka muuhulgas teada,et Auveres on saksa kalmistu ja Vaivaras ka.Mis siis,et ainult oletuste baasil,kuid pärga saab ikka panna.Kas lugupeetav seal Saaremaal 12.saj .ajalugu uurides ka oletuslikult ajalugu teeb?.
Avinurmest veel niipalju,et suur asi küll aastate jooksul 25 meest pidulikult matta.Kindlasti tekkis nüüd riigieelarvesse suur auk. Muide ma olen jätkuvalt arvamusel,et riik peab matma iga viimase,kui ühe eesti eest langenu. Need venelaste ümbermatmised on meile hiigelsummasid maksma läinud.Tallin peksti ka segi ja lõpuks maksime organisaatoritele nende kannatuste eest ka.Palju see kõik maksis?.Ja nüüd tehakse matus 25-le mehele,Porkunis sajale ja siis on tohutu töö ära tehtud.See,mis nende matuste peale kulus oli peenraha võrreldes sellega,mis läks kuue Tõnismäe kangelase ümbermatmiseks.
Lugupeetav paneb pahaks,et suhtun riiki halvasti.Ei suhtu.Ei meeldi vaid mõned kummalised toimingud ja ametnike ülbus.
Hakkame ülevalt poolt siis pihta. Vaat mina ei ole näinud ühtegi kodutut presidenti.Õigem oleks vist öelda,et sundüürnikku iseenda majas.Kas isand Varesel on ka nii,et,kui oma koju läheb peab naisele seal viibimise eest maksma.Minul miskipärast ei ole. Ja siis me räägime,et raha ei ole.
Ja nii on pikk rida igasuguseid mesilasi ennast riigi meepoti kõrvale järjekorda seadnud.Muudkui aga veavad sealt oma tarusse,seda mida rahvas sinna pannud on.Aga rahvale seletavad sellised,et raha pole ja kõik on euronormide kohane.
Vares
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: T Juun 11, 2013 11:40 am

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Vares »

Tahan näha ja ei tule ma kuhugi! 21.sajandil peaks isegi täiesti profaan suutma fotoaparaadiga mõned pildid teha, lastes kellegil riputada need hiljem siia ülesse. Mis asja te porisete? Pange mõni pilt ülesse viimasel viiel-kuuel aastal maetud eestlastest või sakslastest jäätisekarpides või kilekottides. Mina riputan muudkui pilte, vastuseks saan aga sisutühja mulinat. Kuidas säilitatakse laipu ja säilmeid ei ole uudis! On laibakotte (kilest või millest iganes) ja on laibakirste ja on kaste (papist, plastikust ja puidust). Vahet POLE! Oluline on antud juhul (säiltamise ja transpordi puhul) muu. Tingimused, korralik märgistus jne. Ärme hakka matmiste kontekstis rääkima säilitamisest! Eksole!
Ja lõpetage mittekonkreetsetes aastates rääkimine! Mis aastal, kuhu täpselt maeti? Utriast leitud maeti millal? "Pealtnägija" kurikuulus saade oli millal? Meie elame mis aastas täna? Ei saa tuua 90ndate aastatel toimunut, või isegi 2000ndate alguses toimunt tänase praktika näitena!
Aga diskussioon on meeldiv.Saime ka muuhulgas teada,et Auveres on saksa kalmistu ja Vaivaras ka.Mis siis,et ainult oletuste baasil,kuid pärga saab ikka panna.Kas lugupeetav seal Saaremaal 12.saj .ajalugu uurides ka oletuslikult ajalugu teeb?.
Auveres, Vaivara, Kudjape jne.jne. matmispaikade kontekstis ei ole tegu oletustega vaid tavapraktikaga. Kudjapes on näiteks seda praktikat ka kaevamistega tõestatud, mistõttu lammutati kahe (venelaste ja sakslaste) kalmistu vahelt ka aed. Vaivaras ja Auveres ei hakanud keegi venelaste haudu lahti kaevama, ometigi on üsna tõepärased (mitte oletused) teated, et ühishauda pandi ka saksa poolel sõdinuid. Lisaks ulatuvad osad ühishauad (ja memoriaalkompleks) mõnedes kohtades 1944.aastal lahingute ajal improviseeritud matmispaikadeni. Täpselt nagu Kudjapes. Edasi, kõndige järgmine kord Vaivara vanal kalmistul ringi ja veendute, et ka sinna on maetud eraldi matustena saksa poolel langenuid.
Teie ju nõudsite oma vihakirjas, matmispaiku Vaivarasse ja kuhu veel iganes. Mina oponeerin, et antud juhul ei ole selleks vajadust. Täna ei ole selleks vajadust! Meil on piisavalt mujal kalmistuid ja matmispaiku. Osad Eesti rahadega rajatud osad sakslaste omadega. Osad kahasse. Lisaks tekitab minus arusaamatus Teie väide, justkui oleks Vaivara (ja veel mõni koht) kuidagi alaarendatud saksa poolele sõdinute mälestuse kontekstis? Täna! Ei ole!

Edasi Porkuni ja Vistla. Peale 2004.aastat, mil seal kandis kaevamisi toimetati sakslaste finantseeringul, on toimunud palju muudki. Ei ole kuulda olnud, et sellest aastast edasi oleks väljakaevamisi ja ümbermatmisi sealkandis teostanud Saksa riik!
Hoopis Tamsalu vald ja Eesti kultuuriministeerium ostustasid rajada Vistlasse endise ühishaua koha juurde Eesti sõjameeste kalmistu. Kalmistu, mis avati 2007.aastal, valmimise rahastas Eesti riik.
Edasi, vaatame seal 2008.aastal valminud memoriaali rahastamist.
Avalikult on leitavaid sellised numbrid: Kaminalt 2007. aastal 350 000 krooni ja 2008. aastal 190 000 krooni, liskas veel Kultminilt 50 000 krooni ja Muinsuskaitseametilt 50 000 krooni. Kogu memoriaali maksumus oli alla miljoni. Otse riigilt tuli 640 000 krooni, ülejäänu rahastati valdavalt läbi KOV'i. Kus siin on Saksa riigi rahad?
Lugupeetav paneb pahaks,et suhtun riiki halvasti.Ei suhtu.Ei meeldi vaid mõned kummalised toimingud ja ametnike ülbus.
Ametnik ei ole riik. Ja teie suhtumine riiki on täpselt selline nagu te kirjutate. Lugeda oskav inimene teeb omad järeldused. Minu järeldus oli (ja on), et tegu pole kriitikaga. Konstruktiivse kriitikaga.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Ega keegi pole väitnudki,et Kudjapel enne saksa kalmistu ei olnud,sama seis ju Maarjamäega ja Pauluse kalmistuga.
Jutt ikka Auverest ja Vaivarast.No ei ole ju seal seda saksa kalmistut.See mida naised on saunas rääkinud selle põhjal küll midagi oletada ei saa.Pealegi on kõik vanemad inimesed,kes sõjasündmusi mäletavad täiesti seniilsed.Kui on kahtlusi võib peaspetsialist Undi käest küsida.Küll tema juba teab.
Ega tõesti ei ole mõtet rääkida üle viie aasta tagustest sündmustest,kus langenuid nagu prahti kilekotis auku aeti.Herr Varese väitel siis Kudjapel.
Aga nüüd on aeg edasi läinud,aga herr Vares räägib ikka veel biolagunevast matmisviisist.Ega minul pole selle vastu midagi,kui ta soovib ,et teda maetakse kilekotis või jäätisekastis.Kokkuhoiu mõttes topitakse sinna kasti veel keegi.
Aga selle vastu olen küll,et eesti sõjamehi nii maetakse.
Jutt ammugi teemast väljas ja ega midagi eriti uut juurde tulemas ei ole.
Seega mõtlesin,et enam diskussiooni ei jätka,vaja reisima minna ja herr Vares peab vahepeal seda 12.saj.ajalugu ka välja kaevama.Et ikka palk korralikult välja oleks teenitud.
Ma jätan isand Varese siia mõneks ajaks nüüd võidurõõmutsema.Aga ma tulen mõne päeva pärast tagasi ja siis vaatame,mis saab nende nõutud fotodega.
Seniks soovin kogu südamest isand Varesele palju põnevaid leide ja uusi suuri ja olulisi avastusi,mille põhjal ehk järjekordselt meie ajalugu ümber saab kirjutada.
Vares
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: T Juun 11, 2013 11:40 am

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Vares »

Tänud, jääme siis ootama neid viimastest aastatest fotosid, kus väidetavalt jätkuvalt maetakse saksa poolel võidelnud mehi (ja eriti metsavendi, millest teema vist alguse sai) jäätisekarpides ja kilekottides.
Ega ju see pole üldse oluline, et Teie väide, riigi (olgu ta siis ministeeriumide või KOVi tasemel) mitte osalemisest on siiski tõestatult vääralt pahatahtlik. Mitte ühes, vaid päris mitmes paigas on tinglikult peale 2007.aastat asjad märkimisväärselt muutunud. Riiklikul tasandil. Ei ütle, et see mida tehakse oleks juubeldamist väärt, kuid üsna kindlalt ei ole tehtav ka väärt seda, et teda hinnatakse 90ndate aastate paradigmadega ja hakatakse sellelt pinnalt kirjutama vihakirjasid.
Auvere ja Vaivara matmistest (sõdurite matmiskoht ja sõdurite kalmistu ei pruugi alati olla sünonüümid) ei ole rääkinud naised saunas vaid nagu Kudjapea puhulgi on tegu siiki märksa kaasaegsema (mitte segi ajada mõistega "tänapäevane") informatsiooniga. Kusjuures seda informatsiooni on sageli sakslased hallanud juba siia tulles. Seega veelkord, ei ole seda rääkinud siinsed naised saunas vaid killud on sageli korjatud kokku juba Saksamaal asuvatest arhiividest ja mujalt.

Mis puutub väljakaevamistesse Saaremaal, siis ei maksta mulle sentigi vaid vastupidi, võib väita, et hoopis mina maksan peale. Nii, et järgmine kord kui hakate ilkuma teemal, millest teil pole halli aimugi, tasuks pisut tagasi hoida. Paljud ei käi siiski käsi ees riigilt ühtjärgi miskit nõutmas, või ei tee asju palgatööna, mõned käituvad ka selle varem minu poolt parafraseeritud osa järgi: "...mida mina saan riigi heaks teha?" ehk siis lähtuvad vabatahtlikkuse printsiibist.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Hall Kardinal »

No on ikka tahtmist :D .Huvitav miks me peaksime rääkima viimasest viiest või seitmest aastast?.Enne ei olnudki midagi või?. Milleks siis seda 12.sajandit uurite?.Uurige viimast viit aastat. Võib ka viimast kahtekümmet aastat.Äkki saame teada kuhu Siim 12 miljonit dollarit mattis või kuhu Rakvere viljasalve vili kadus?.
Julgen meenutada,et asi algas ikka sellest pihta,et juubeldused olid ülevoolavad.Olulised avastused ja puha. Mis kuradima avastusi siis tehti?.Matku inimesed maha ja ongi kogu lugu.
Soovitate mulle seda Unti igasuguseid väiteid kinnitama.Et spetsialist.Mina arvan,et spetsialistiks saadakse vastavat eriala õppides.Näiteks Teie olete arheoloog ja ma ei saa seda kuidagi vaidlustada.Olete selleks õppinud.
Aga mulle selgeks teha,et Unt on militaararheoloog,hauateadlane ja nagu kuulda on ka mingi koolitaja,see ei lähe kohe mitte. Kas tegelane sündis ülikoolidiplom taskus?. Või on niisama üliandekas?. Minu kogemustele tuginedes on tegemist lihtlabase parmuga.Mees,kes joob 2l pudelitBocki õlut on parm.On ju?.Ja pealegi on tegemist just ühega paljudest,kes käib käsi pikalt ees.Aga ainus hästiõpitud oskus on vaid veoauto juhtimine.Kuigi selles osas on ka olnud traagilisi puudujääke. Aga tänapäeval loeb see,kes ja kuidas kedagi tunneb.Ja just seepärast ongi nii nagu on.Ka ametnike koha pealt.Ametnik on oma riigi nägu.
Riigivaenulikkust pole mõtet minu postitustest otsida.Vihkamist samuti.Ma ei vihka väljasurevat ja ilma selgroota moodustist.See oleks alatu.
Ja veel: Auvere kalmistu on tõesti olemas,kuid mitte seal,kus naised saunas vihjasid.Õigem oleks öelda,et oli.Seda kalmistut kaevasid illegaalselt kohalikud tegijad.Kolme aastaga saadi hakkama.Tuhat langenut oli,just nii nagu nimekirjades oli.
Isegi seda üldteada fakti Te ei tea :wink: .Ma ostsin sealsete, tegijate käest ühe EM-i ja laibasedeli ,juhuks kui peaks olema vaja tõestada selle kalmistu olemasolu.Aga Teie räägite mingitest rahvapärimustest,et venelaste kalmistu peal jne.
No,kus koha peal täpselt siis seal Vaivaras see saksa kalmistu on?.Ja,kui on siis,miks taastatud pole?.Mälestusmüür ja mälestusrist ei tule arvesse.
Edu siis sellist tööd tehes millele ise peale maksate :lol: .Tegemist timurlasega :roll:
Vares
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: T Juun 11, 2013 11:40 am

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Vares »

Räägime ajast või perioodist, millal on oluliselt muutunud suhtumine. Riigipoolselt igal tasandil. Sakslastest (täiesti)sõltumine on asendunud koostööga või täiesti ise toimetamisega. Tinglikult võiks muutuse alguseks lugeda aastat 2007. Näidake mulle sellest aastast alates kuni tänaseni kilekoti- või jäätisekastimatuseid! Nii lihtne see ongi! Miks ma peaksin kiruma riiki asjades, mida ta jättis tegemata või tegi 90ndatel või 2000ndate alguses ja milles ta on tänaseks hoopis teisel (paremal)tasemel?
Unustame selle Undi. Pole mina väitnud teda jumalaks. Ja pole ma ka tahtnud IGASUGUSEID väiteid (MITMUSES) kinnitama. Ühte väidet. Inimese nägemismälu subjektiivsusest. Sest, eks ta midagi ikke teab ka.

Väitsite, et metsavendadele ei tehta riigi poolt mingeid matuseid. Visatakse kuhugi keldri taha auku, nagu Te piltlikult väljendusite. Vale! Tehakse. Maetakse ja kenades kirstudes. Eile maeti näiteks Arne Kaupmees ja tehti seda väga kenasti. Pildimaterjal muudestki matustest tõestab, et te ajate udu!
Metsavendade haudade tuvastamise ja ostimise kontekstis rääkisin just 20 eesti relvagrenaderide diviisi veteranide ühenduse juhatus esimehega. Tegelevad. Aitavad. Võtke ühendust, ärge ajage "mina" vormis mullikesi, kuidas kogu maailm on Teie vastu!

Edasi, väitsite, et Avinurmes kaevati ja maeti Saksamaa raha eest. Pooltõde! 2008. aastal tehti seda meie rahade eest ja alates 2009.aastast maetakse sealkandis leitud eesti mehed kalmistule, mis rajati meie riigi rahade eest! Maetakse nö leegioni poisse puidust kirstudes. Pildid ka kõik kenasti olemas.
Porkuni-Vistla, sama lugu! Peale 2004.aastat tehakse seal kõike meie riigieelarvest (erinevad ministeeriumid ja KOV), mis on loogiline, sest sakslastel olid (on ka vist täna) teatavad kriteeriumid, millal nad end liigutama hakkavad ja algusest lõpuni tegevust (otsimine-tuvastamine-matmine) finantseerivad. Kui on teadaolevalt alla 50 mehega matmispaik, siis matmispaiga otsimise ja lahtikaevamise finantseerimisega nad reeglina ei tegele! Matmise aga maksavad küll kinni. Ka ühekaupa välja ilmunud säilmed.
Ja veel: Auvere kalmistu on tõesti olemas,kuid mitte seal,kus naised saunas vihjasid.Õigem oleks öelda,et oli.Seda kalmistut kaevasid illegaalselt kohalikud tegijad.Kolme aastaga saadi hakkama.Tuhat langenut oli,just nii nagu nimekirjades oli.
Isegi seda üldteada fakti Te ei tea :wink: .Ma ostsin sealsete, tegijate käest ühe EM-i ja laibasedeli ,juhuks kui peaks olema vaja tõestada selle kalmistu olemasolu.Aga Teie räägite mingitest rahvapärimustest,et venelaste kalmistu peal jne
Vabandust, aga milleks on vaja tõestada "üldteada fakti" (jutumärgid on minu interpreteering) ja kellele? Kaaskirujatele?
Räägime rahvapärimustest, mida te järjepidevalt mulle osundate. Saksamaal on arhiivides olemas andmed nii Kriegsgräberstätte'de, Krieger-friedhof'ide kui ka matmispaikade kohta, mis mingil põhjusel ei saanud sellist nimetust - välilaatsarettide juures olnud matmispaigad; rinde vahetus läheduses tekkinud spontaansed matmispaigad; liikumisel tehtud ajutised matmispaigad, mis muutusid asjaolude tõttu püsivaks jne ühesõnaga hauad, mida võiks nimetada ühise nimetajaga välihaud. Lisaks eksisteerivad väeosade sõjapäevikud. Lisaks tehti näiteks intervjuusid (mitte ajakirjanduslikke loomulikult!) vangistusest Venemaalt tulnud sõduritega 50ndatel. Seda te vast ikka teate, et kes näiteks enamuse noist 12 000 mehest Vaivaras ühte vennashauda toimetasid, või sageli juba tollal ümbermatmisi vahetult toimetasid? Saksa Sõjahaudade Liit on neid andmeid aastakümnete kaupa kamminud ja kõik võimaliku neid huviatava välja selekteerinud. Seega teavad sakslased sageli väga täpselt, kus miskit oli ja kes. Teoorias.
Aga jah, tunnistan, et mina seda Teie "üldteada fakti" Auverest ei tea. Samas, kuidas saab miski asi olla "üldteada fakt", kuid ta ei esine kuskil faktina? Tean vaid, et 90ndtel olid sakslastel kenasti andmeid nii Vaivaras kui ka Auveres asuvate Nõukogude vennaskalmude kohta. Erinevalt Saaremaast (kus muideks sakslaste tegevus 90ndtate alguses matmispaiga avamisel nagu ka nõukogude osa kaevamisel tekitas eestlaste seas päris korralikku vastuseisu igal tasandil, sest meie ja sakslaste arusaamad haudadest olid erinevad), ei tahetud aga seal väljakaevamisi toimetada. Võimalik, et just Saaremaa kogemuse tõttu, mille puhul eeldati, et kui juba viimase puhul oli reaktsioon nii valulik, siis mis veel Ida-Virumaal toimub. Hiljem polnud enam vajadust. Mälestus on tänaseks päris kenasti Vaivaras jäädvustatud.
No,kus koha peal täpselt siis seal Vaivaras see saksa kalmistu on?.Ja,kui on siis,miks taastatud pole?.
Hingake nüüd kenasti sisse ja lugege uuesti minu kirjutatu Vaivara kohta läbi! Eksole.
Edu siis sellist tööd tehes millele ise peale maksate :lol: .Tegemist timurlasega :roll:
Ma olen märganud, et see osa inimestest, keda tavatsetakse ühe "p" tähega algava sõnaga (mis oma tähenduses algselt polnud üldse negatiivne) iseloomustada, sellistest asjadest aru ei saa. Seega ka ilkumine. Kurb!

PS! Ehk katsute kuidagi üle saada ka sellest 12.sajandist? Minu kaevamistel pole 12.sajandiga Saaremal mingit pistmist. Nii nagu ma kirjutasin toimuvad väljakaevamised ajastu kontekstis, mis jääb ajaliselt 12 sajandit varasemasse aega kui II MS . Nüüd lugege näppude peal kokku - varbaid abiks võttes, kui midu ei suuda - et mis sajandist me räägime!
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Olen tagasi.Lugesin.Minu ainus järeldus on see,et Varesel on peas mingi viga.Äkki midagi lapsepõlvest?.No ma ei tea?!?.Aga võiks arsti juurde minna.Tänapäeval on teadus ja meditsiin arenenud.Äkki remondivad ära?.
Ei ole mõeldud solvanguna!!!.
Aga muidu on nii,et ma praegu fotosid panna ei saa.Põhjus on selles,et pole midagi pildistada.Lasin need plastist kastid ühel firmal teha.Pole veel valmis.Papist kastidega sama lugu.Kui valmis tehakse siis teen pildid.
Vaadake selle Vaivara ja Auvere kalmistuga on ka nutune.No ei ole juVaresel muhvigi ette näidata?.On inimesi,kes teavad.Kindlasti ei ole need Varese tutvusringkonnast.Aga kalmistu on reaalselt olemas.Tean.Aga Kiudsoo pidi ka teadma.Ma paraku kiudsood ei usu.Ei usu seepärast ,et tegemist on lihtlabase vargaga.
Nüüd Vares vaidlustab fakti.On loogiline?.Kiudsoo näol on tegemist lihtlabase pätiga,kes varastas ära kasutaja Nibelungeni identiteedi.Ja see on vargus!.Ja argus peale selle.Kui nüüd kasutaja nibelungen mees on siis ta tõendab seda.Kui ei ole siis tõendan ise.
Litsid mehed ( naised :lol: ) need arheoloogid.
Aga head foorumikaaslased: Äkki aitate natuke foorumikaaslast Varest?. 8) :lol: :lol:
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas gruppen »

Üleskutsed kasutajate kaaperdamise ja tõestamise ning kirstumaterjali, samuti matmisteolukorra kohta ei sobitu ilmselt enam eriti algsesse konteksti. Seda enam, et tundub, et tüürib kõigest väest kuhugi mujale. Mõttevahetuseks äkki mõnes muus alateemas parem koht - alustate eraldi teemat ja andke minna?
Vares
Huviline
Postitusi: 302
Liitunud: T Juun 11, 2013 11:40 am

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas Vares »

Pole nagu midagi kuskil alustada või jätkata. On siin üks tegelane, kelle puhul võiks kasutada väljendit labiilne hulluke. Vaatsin ka ta varasemaid postitusi - kahju et ma neid ennem tema "tahab keegi vaielda" õnge minemist ei lugenud, ei oleks hakanud hullu torkima - mille puhul võib vist arstiks olemata väita, et kõik kes ei kiida talle tema vihapursetes (sageli raskesti jälgitava loogikaga, kus faktideks väidetakse argumente, mis vaevu kuulujutuks kvalifitseeruvad) takka ning julgevad vasturääkida on vargad või paremaljuhul lihtsalt kaabakad...kahtlased ühesõnaga. Ainus mõte, miks ta oma seisukohti sageli postitab, tundub olevat vaid vihakirjutamine või millegi õigustamine. Ju siis on mingi kann käest ära võetud või on jäänud seaduserikkumisega vahele, mille puhul leiab, et seadus on sitt, sest seadused ju tema kohta ei käi. On seadustest ülem, sest "vaadake esiteks ja teiseks ja kolmandaks". Viimane postitus näitab, et ega ta vist oska lugeda ka. Hakkab hoopis kaste meisterdama.. Tubli mees! Jõudu tööle! Linnud vajavad ikka pesakaste. Kuigi kevadel enamasti!
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Re: ERR: Võrumaal tuvastati ...

Postitus Postitas brunner »

Meine Ehre heisst Treue http://sojavaramuuseum.ee/
Vasta

Mine “Teise Nõukogude Okupatsiooni Ajal/During the Second Russian Occupation”