Tänane jalutuskäik metsavendade radadel

Teemad, mis puudutavad metsavendade tegevust peale saksa vägede lahkumist Eestist ...
Vasta
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Tänane jalutuskäik metsavendade radadel

Postitus Postitas gruppen »

Märksõnadeks:
Soevahe mets; 25. november 1948; Jüri Peetmann (RVL-i liige) +.

Punkrivare ümber näha kunagised süvendid, kuskohast võeti kas mulda valli/seina kindlustamise jaoks või siis ka mingilmääral tegu olnud kaitsekraavidega ümber punkri. Mis küll oli ilmselt üpris väike ja mõeldud ühele-kahele mehele.
Manused
Foto0157.jpg
Foto0152.jpg
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Re: Tänane jalutuskäik metsavendade radadel

Postitus Postitas gruppen »

Täna on siis Jüri Peetmanni surma-aastapäev. Omas mõttes meenutasin seda tänase kiir-rännakuga ja suundusin seenevihma trotsides metsa. Otsima seda:
" 29. juuni varahommikul kell 4 piirati Velise vallas Päärdu metsas sisse punker, kus varjasid end Jüri Koks, Hendrik Jõearu, Alfred Sirel ja Aleksander Ervin. Ägeda, kuid lühikese (35 minutit) tulevahetuse järel kõik neli metsavenda tapeti."

Ma ei ole täiesti kindel, et see lahingukoht on pärandkultuuris märgitud. Mäletajad ütlevad punkrit oluliselt rohkem jõe poole aga tagavarapunker neil meestel seal oli kindlasti.
Viide: http://loodus.keskkonnainfo.ee/webeelis ... 2037852883

See mida ma nägin on aga allpool piltidel näha... Õigemini ei ole näha, sest ma ei ole kindel, et kas süvend mille leidsin, kuulub üldse punkrile või ei. GPS hakkas "segast peksma" ja restartimine ka ei aidanud. Tuvastasin koha meetrite alusel, ortofoto ja kamraadi abil, kes Tallinnast telefoni teel mõõdistamistulemusi juhatas. Seepärast ei saa päris kindel olla. Seal ta on või vist võib ka öelda... oli :(
Manused
Foto0197.jpg
Vasta

Mine “Teise Nõukogude Okupatsiooni Ajal/During the Second Russian Occupation”