RVL-i arhiiv ...

Teemad, mis puudutavad metsavendade tegevust peale saksa vägede lahkumist Eestist ...
Rynno
Kasutaja
Postitusi: 72
Liitunud: K Jaan 21, 2009 9:14 pm
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Rynno »

Ega ma ei hakka ka kunagist kirikuõpetajat laimama. Kindlaid fakte mul ei ole ja neid pole enam kuskilt saadagi, sest kõik need inimesed, kes midagi täpsemalt teadsid, puhkavad nüüdseks mullas.
metssiga
Huviline
Postitusi: 150
Liitunud: N Mai 01, 2008 2:58 pm

Postitus Postitas metssiga »

Punker kui selline oli 15. oktoobril juba valmis (seinad-katus, korsten püsti ja ahi sees, pindalaga kusagil üle 20 ruutmeetri), võimalik muidugi, et käisid veel sisetööd. Lahingus punkrit ei hävitatud, sest lahing läks lahti kohe liikumisega punkrist eemale nii 10-12 kilomeetrit. Pärast seda, kui metsavennad suutsid vastasega kontakti katkestada, need enam punkri vastu huvi ei tundnud või siis lihtsalt ei leidnud seda enam ülesse (kord oli küll nii, et kõik avastatud punkrid tuli hävitada). Ja nii see seisis veel pikki aastaid seal metsas, kuni hoopis hiljem juhuslikult välja tuli ja õhku lasti.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

Nojah, oma arvamises toetusin ühe mehe mälestustele (kes kirjeldab seinte ladumise lõpetamist) mis aga mõnes aspektis seoses Käntu/Lätimetsa lahinguga tekitavad küsimusi juurde. Lahingukirjeldus ja selle paigutamine kaardile annab nagu ootuspärase tulemi - s.t. isik oleks nagu selle ise läbi/üleelanud. Pindala on tal umbes jah 20 või mõni m2 peale. Praegugi peaks veel mingit kola seal maas olema - kuigi ka päris kindel ei ole (metallist asjad võtavad aegajalt jalad alla, sõltuvalt kokkuostuhinnast). Üldiselt seda loetelu mis andsin võin juba ka täiendada ja täpsustada aga see pigem sobiks siin alafoorumis vist eraldi teemasse.
Seda isikulisel baasil (kes kus punkris, mis ajal) pole ma siiani lihtsalt kätte võtnud aga seda tuleb teha - sest muidu jääb see asi ikkagi segaseks.
Vasta

Mine “Teise Nõukogude Okupatsiooni Ajal/During the Second Russian Occupation”