Metsavend Hjalmar Koovik

Teemad, mis puudutavad metsavendade tegevust peale saksa vägede lahkumist Eestist ...
Vasta
Kasutaja avatar
Bigboss
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: K Jaan 31, 2007 5:48 pm

Metsavend Hjalmar Koovik

Postitus Postitas Bigboss »

Hjalmar Koovik tahaks sellise metsavenna kohta informatsiooni temast kus tegutses jne.(ei ole päris kindel kas eesnimi on õige).
Kasutaja avatar
nigga
Huviline
Postitusi: 163
Liitunud: R Juun 29, 2007 2:31 pm

Postitus Postitas nigga »

Ei ole kuulnudki. Mida sa temast siis tead? Estoloog oskab kindlasti vastata.
Kasutaja avatar
Bigboss
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: K Jaan 31, 2007 5:48 pm

Postitus Postitas Bigboss »

tean nii palju et tegutses Koorastes ja oli isegi juttude järgi Tartu vanglast ära põgenenud ja paljajalu koorastesse põgenenud ja see oli veel talvel aga see on ainult jutt mis mina tast kuulnud olen nii et kes temast kuulnud on või teab midagi rääkida andke teada.
Kasutaja avatar
nigga
Huviline
Postitusi: 163
Liitunud: R Juun 29, 2007 2:31 pm

Postitus Postitas nigga »

Kui juhtus nii, et kommunistid said ta elusalt kätte, on Tallinnas Tõnismäe 17 tema kohta toimik.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Peaks olema Haljand Koovik.
Kasutaja avatar
Wolfenstein
Huviline
Postitusi: 132
Liitunud: N Veebr 08, 2007 9:41 pm
Asukoht: Võru

Postitus Postitas Wolfenstein »

Peaks tõesti olema Haljand Koovik.
Viimati muutis Wolfenstein, N Okt 25, 2007 4:06 pm, muudetud 1 kord kokku.
Estoloog
Huviline
Postitusi: 412
Liitunud: N Mär 09, 2006 12:32 pm

Postitus Postitas Estoloog »

Keeruline tegelane ja keeruline asju tõelähedaselt paika panna, nagu paljude metsavendade puhul.

Seni vist kõige pikem katse

http://luup.postimees.ee/luup/99/22/elu1.shtm
Kasutaja avatar
nigga
Huviline
Postitusi: 163
Liitunud: R Juun 29, 2007 2:31 pm

Postitus Postitas nigga »

Kui Haljand mitte Hjalmar, siis muidugi.
Kasutaja avatar
Bigboss
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: K Jaan 31, 2007 5:48 pm

Postitus Postitas Bigboss »

ilmselt jah siis ta nimi Haljand koovik.
hirco
Kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: R Mär 31, 2006 8:25 pm

Postitus Postitas hirco »

Haljand Koovikust rääkis mulle vanaema. Ta tegutses Kooraste Ja Kaagvere kandis, oli väga kardetud vend olnud oma julmuse külma närvi pärast. Ise oli olnud suht väikest kasvu mees. Talu kus ta elas oli Kaagvere külas(põlvamaa), sinna tehti jutu järgi talle ka haarang ja lasti maha, elusalt teda kätte minuteada ei saadud. See kõik oli kuidagi väga õnnetult juhtunud, et just siis ta seal oli, muidu ta rändas ringi.
Vangla kohta ei tea ma midagi aga Tartu all Laeva kandis oli teda taga küll aetud. Mart Laar nimetab teda oma raamatus unustatud sõda teda rohelise kindralina.Vanaema ka väga palju ei teadnud temast, ega tahtnudki, tollel ajal oleks see võinud palju häda kaela tuua. Küüditamisi seal kandis ka ei olnud kuna olla kardetud Koovikut ja tema mehi. Vennad Hallapid olid vist ka sinna punti kuulunud. Nimesid ei mäleta aga isa nimi oli Konrad, kes julgeoleku piinamiste tagajärjel ennast üles poos.
sturman
Huviline
Postitusi: 498
Liitunud: P Mär 23, 2008 5:15 pm
Asukoht: võrumaa,antsla

Postitus Postitas sturman »

küüditamise koha pealt on see täpselt nii.minu kodukohas ei küüditatud ka kedagi-nii kõvasti kardeti metsavendi.
metssiga
Huviline
Postitusi: 150
Liitunud: N Mai 01, 2008 2:58 pm

Postitus Postitas metssiga »

[quote="hirco"]Haljand Koovikust rääkis mulle vanaema. Ta tegutses Kooraste Ja Kaagvere kandis, oli väga kardetud vend olnud oma julmuse külma närvi pärast. Ise oli olnud suht väikest kasvu mees. Talu kus ta elas oli Kaagvere külas(põlvamaa), sinna tehti jutu järgi talle ka haarang ja lasti maha, elusalt teda kätte minuteada ei saadud. See kõik oli kuidagi väga õnnetult juhtunud, et just siis ta seal oli, muidu ta rändas ringi.
Vangla kohta ei tea ma midagi aga Tartu all Laeva kandis oli teda taga küll aetud. Mart Laar nimetab teda oma raamatus [b]unustatud sõda[/b] teda [b]rohelise kindralina.[/b]Vanaema ka väga palju ei teadnud temast, ega tahtnudki, tollel ajal oleks see võinud palju häda kaela tuua. Küüditamisi seal kandis ka ei olnud kuna olla kardetud Koovikut ja tema mehi. Vennad Hallapid olid vist ka sinna punti kuulunud. Nimesid ei mäleta aga isa nimi oli Konrad, kes julgeoleku piinamiste tagajärjel ennast üles poos.[/quote]
Üks mees, kes temaga oli, oli Kalju Hani. Tore mees igatepidi, aga langes haarangus ...
saksakoguja
Kasutaja
Postitusi: 54
Liitunud: L Mai 03, 2008 4:56 pm

Postitus Postitas saksakoguja »

ausalt öeldes ei usu ma küll sellist juttu, et metsavendade hirmu pärast jäeti keegi küüditamata.
metssiga
Huviline
Postitusi: 150
Liitunud: N Mai 01, 2008 2:58 pm

Postitus Postitas metssiga »

[quote="saksakoguja"]ausalt öeldes ei usu ma küll sellist juttu, et metsavendade hirmu pärast jäeti keegi küüditamata.[/quote]
Nii arvas ENSV riikliku julgeoleku minister Boris Kumm, kelle sõnul bandiitide tegutsemispiirkondades oli küüditatute arv keskmises väiksem.
Vasta

Mine “Teise Nõukogude Okupatsiooni Ajal/During the Second Russian Occupation”