Organisatsiooni RVL laul!?!

Teemad, mis puudutavad metsavendade tegevust peale saksa vägede lahkumist Eestist ...
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

eks ta jah ole konarlikult kirjutatud - selles osas ei vaidle. ega ma osanud arvata, et kas on laul või luuletus, sellepärast mõtlesingi, et äkki mõni musikaalsem kamraad (selline kelle kõrvadest ei oleks Maus üle veerenud :lol: ) oskaks seda viisistada? see on siis võimatu.

samas ei saagi loogiliselt võttes nimetatud kirjutis olla laialt levinud. kui paljud kamraadidest on RVL-ist kuulnud/lugenud mujalt kui telesaadetest ja M. Laari raamatutest? ma oletan, et mitte keegi. ehk siis, et kui ei ole kuulda olnud organisatsioonist ega selle liikmetest, ei tohiks ka keegi kunagi kuulnud olla kirjutisest.
minu põhieesmärk oli tegelikult teemat algatades näidata austatud kamraadidele ühte väga haruldast ja seniteadmata tükikest Eesti ajaloost metsavendluse aktiivsemal perioodil. sellega sain ma hakkama ja kui jumal päevi annab siis järgmine nädalavahetus hakkan Vabadussõja alla "üles tulistama" ühe soomusronglase laulikust laule ja luuletusi :D olgu mainitud näiteks "Soomusrongide laul/Sõdurite laul", "Wõeral wäljal", Kütti laul", " Saaremaast laul" , "Juhani laul".

lükkub edasi... k****i kiire kogu aeg - ei jõua ümber trükkida :cry:
metssiga
Huviline
Postitusi: 150
Liitunud: N Mai 01, 2008 2:58 pm

Re: Organisatsiooni RVL laul!?!

Postitus Postitas metssiga »

[quote="gruppen"]Kaugel külast keset metsa
Seisab metsameeste salk
Kalli kodu pinda ei saa jätta!
Puude vilus puhkepaik

Tihedaima metsa sisse
Ehitatud okstest onn
Sambla süli voodiks meile
Küllalt soe ja pehme

Taamalt kostab kisa-kära
Ivan end jälle lohutab
Tappa teisi nende komme
Süütuid külast vangista

Veri ihkab vere hinda
Selle juurde kindlaks jään
Kommudel siis pole pinda
Tibla varsti koju läeb

Siis on metsameeste elu
Ivanile küttida
Igast põõsast saavad säru
Nagu kapsad kukuvad

Üles poodaks iga Stalin
...
siit peaks edasi tulema veel kaks salmi... kahjuks ei suuda desifreerida ~1947. a. hariliku pliiatsiga kirjutatud kahte viimast salmi :([/quote]

Üles poodaks isa Stalin
Hüütaks türann kaput
Lõpnud ilmast kommu mulin
Järel jäi vaid õudsus jutt
Veidi kena neiu ootab
Kodukülla jõuan ma
Ära nuta ainult looda
minu omaks saad siis sa

Autor Madis Üürike
Kasutaja avatar
Wiking-Estland
Huviline
Postitusi: 915
Liitunud: K Juul 18, 2007 2:40 am
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas Wiking-Estland »

Paistab, et on ''Kaugel Venes, metsas suures'' viisiga. Aga arvan, et teise salmi lõpust on üks silp puudu, näiteks - ''on''.
Estoloog
Huviline
Postitusi: 412
Liitunud: N Mär 09, 2006 12:32 pm

Postitus Postitas Estoloog »

Autori nimi natuke üllatab - või siis suvesõja ajal tehtud?

ÜÜRIKE, Madis. 24.IX 1920 Lä Vigala v Ilmandul. Taluom Jaan Ü. (vt), Ann Vokk. Pärnu I g –40, TÜ jur 1940—44-, 17743, EÜS, Stockholmi Ü, ETI jur, EÜS. TÜ üliõpilask maj.juht 1941—43, Rts-i 1944, E Rahvusfondi bür.juh. Srn 22.XI 1970 Stockholmis. Allikas: Isotamm
metssiga
Huviline
Postitusi: 150
Liitunud: N Mai 01, 2008 2:58 pm

Postitus Postitas metssiga »

[quote="Estoloog"]Autori nimi natuke üllatab - või siis suvesõja ajal tehtud?

ÜÜRIKE, Madis. 24.IX 1920 Lä Vigala v Ilmandul. Taluom Jaan Ü. (vt), Ann Vokk. Pärnu I g –40, TÜ jur 1940—44-, 17743, EÜS, Stockholmi Ü, ETI jur, EÜS. TÜ üliõpilask maj.juht 1941—43, Rts-i 1944, E Rahvusfondi bür.juh. Srn 22.XI 1970 Stockholmis. Allikas: Isotamm[/quote]

Eh, madiseid ja üürikesi oli seal kandis ikka palju. Tõsi küll, asja esmakordselt lugedes torkas ka mulle pähe just see MÜ, aga eks ta oli ikka keegi muu. Veel sellest, kus see laul pärit on - see oli kirjutatud RVL lihtliikme, aga staabiüksuses olnud Annus Peetmanni (Peekmanni?) kaustikus, kes ümberpiiratuna eelistas vangilangemisele surma ja ise ennast maha lasi.
Vasta

Mine “Teise Nõukogude Okupatsiooni Ajal/During the Second Russian Occupation”