1. leht 1-st

Fabergé supipott

Postitatud: L Aug 08, 2015 4:12 pm
Postitas eestileegion
Tekst läänekeelselt saidilt:
"At the time of the Great War, the sons of Russian nobility wrote to their mothers that they had food at the front, but had nothing to cook it in. In response, their mothers commissioned cookware by Fabergé, not knowing of any other sources."

Maakeeli tähendaks see seda, et suure sõja (I maailmasõda) ajal kirjutasin vene aadelkonnast pärit soldatid oma emadele, et neil on küll rindel toitu, kui valmistamiseks pole midagi. Pöörduti siis Faberge poole, kes tehase tööle pani ning mille toodangut siis sõduritele nende emade poolt välja jagati.
Kas see jutt nüüd on puhas väljamõeldis või mitte, igatahes sai Faberge oma tehase sõja tarbeks tööle rakendada (sõltus ju tema sissetulek aadelkonna püsimajäämisest) ning vaskpotid "Faberge Voina 1914" kirjaga sündisidki.

Üks neist sattus juhuslikult mõne aasta eest minu kätte:
Pilt
Pilt
Pilt

Ning ühes tükis peaks see asi selline välja nägema:
http://www.alvr.com/wp-content/uploads/ ... educed.jpg
http://www.sothebys.com/content/dam/stb ... _6FLMN.jpg

Kuna inglisekeelsetel lehtedel on selle kohta juttu üsna napilt, siis ehk saaks keegi vene keelega rohkem sina peal olev kaasfoorumlane valgustada, mida idarahvas sellest asjast teab.Või ehk on isegi kellelgi mulle sobiv potikaas pakkuda.

Re: Fabergé supipott

Postitatud: L Aug 08, 2015 8:30 pm
Postitas funker
Natuke lugemist on siin. Ümber jutustada ei viitsi, pane google translaatorisse tekst.

http://www.rnm.ru/index.php?id=71&ex=2

Re: Fabergé supipott

Postitatud: E Okt 12, 2015 3:23 pm
Postitas eestileegion
Aitäh lingi eest!

Väike inglisekeelne infojupp on ka järgneval lehel:
http://www.alvr.com/4303/alvr-blog-worl ... a-faberge/

Võimalik, et panen enda poti lähiajal müüki (kodumajapidamises suured ehitustööd käsil). Kui kellegi peaks juhuslikult olema vastav potikaas (ca. 13 cm diameetriga), siis olen vägagi huvitatud. Teen meelsasti vahetuskaupa.
Pilt

Re: Fabergé supipott

Postitatud: E Okt 12, 2015 9:44 pm
Postitas Raudrist
Ma küll kahtlen, et selle potijäänuse müügist saadavast summast suurte koduehitustööde finantseerimisel erilist abi oleks. 8)

Re: Fabergé supipott

Postitatud: E Okt 12, 2015 11:44 pm
Postitas eestileegion
Neh, maamehel abiks ikka, saab või kasti õlut, et töö kiiremini veereks... :roll:

Re: Fabergé supipott

Postitatud: R Veebr 07, 2020 8:04 pm
Postitas pren.ska
Annetasin sellise vaskpoti Abja muuseumile. Tegijanimi oli vist Demidov, aastaarv miski 18..., maht 4 ф ehk umbes 60 lt. Sangadest vaid paarisaugud ülaääres. Põhi lõhki, püütud tinaga parandada. Ülaäär valtsitud ümber pehkinud puitvõru.

Re: Fabergé supipott

Postitatud: E Mär 09, 2020 7:00 pm
Postitas pren.ska
Leidsin täna u viieliitrise tee? kohvikannu? millel tempel "Tulski patronnõi zavod" ja ovaali keskel kolm teritatud tulpa. Nikolai aeg ei häbenetud- kui ikka padrunitehas siis padrunitehas. Mitte lusikavabrik või vagunitehas, kes teeb tanke. Tentsikud kannu niipalju pliidi peal edasi-tagasi nüginud, et põhi irvakile kulunud. Tila on seest välja pandud ja tinaga külge joodetud.