Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Teemad, mis seotud eestlastega Esimeses maailmasõjas
Vasta
ellotshka
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: L Veebr 21, 2015 12:25 pm

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas ellotshka »

Jah, seda ma usun, et sel mehel on Georgi rist :)
Ma panen kirja, Karl Pavelson Pärnust ja vaatan, kas ta jääb kuskil ette. Hetkel on pakkuda üks Karl Pavelson Tammistest, s 1886, aga ma kahtlustan, et neid Karl Pavelsone oli Pärnu kandis hulgim.
ellotshka
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: L Veebr 21, 2015 12:25 pm

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas ellotshka »

Kas ta võib olla lipnik?

1917 lõpetas Gatshina sõjakooli Karl Pawelson Torist (http://dea.digar.ee/article/postimeesew/1917/03/29/64), kirikuraamat ütleb, et äkki ta sai 1917 surma: Saaga EAA.1282.1.382:164
ellotshka
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: L Veebr 21, 2015 12:25 pm

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas ellotshka »

Ise küsin, ise vastan.

See esimene ilusate vuntsidega mees on Karl Pavelson Suigust Tori kihelkonnast, kel on õde Marie. Tal on lipniku pagunid? ja sai 1917 surma. Teine on tundmatu Georgi ristiga mees ja mul siin on Karl Paulsen, Vabadusristi omanik.
paulsen_large.jpg
paulsen_large.jpg (35.19 KiB) Vaadatud 26925 korda
kelle kohta on teada järgmist: Saaga ERA.4996.1.285:242
Kasutaja avatar
Venepoeg
Huviline
Postitusi: 607
Liitunud: E Veebr 04, 2013 1:11 am

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas Venepoeg »

ellotshka kirjutas:Ise küsin, ise vastan.

See esimene ilusate vuntsidega mees on Karl Pavelson Suigust Tori kihelkonnast, kel on õde Marie. Tal on lipniku pagunid? ja sai 1917 surma. Teine on tundmatu Georgi ristiga mees ja mul siin on Karl Paulsen, Vabadusristi omanik.
paulsen_large.jpg
kelle kohta on teada järgmist: Saaga ERA.4996.1.285:242

Just, Tori kihelkonnast. Tal ei ole lipniku pagunid, aga see tähendab et sai need hiljem. Tänan!
Olen Venelane, pole Nõukogude.
mullivann
Kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: E Mär 19, 2018 10:30 am

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas mullivann »

96. omski polk georg karm.jpg
728840 КАРМ Георгий Густавович — 95 пех. Красноярский полк, ст. унтер-офицер. Награжден 16.11.1916 от Имени Государя Императора, Его Императорским Высочеством Великим Князем Георгием Михайловичем за то, что в бою 15.06.1916 у д. Линевка на р. Стоход, командуя взводом и отделением, находясь на первой линии под убийственным огнем, отбивал яростные атаки противника и удержал за собой занимаемый участок позиции.
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8110
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas uscha »

Saadeti selline täpsustus:

Georgi risti kavaleride loetelus on leheküljel nr. 43 märgitud märgitud Georgi risti kavaleriks LAZAGANEZ Eduard Jakovi pg, õige on: LAUGAMÕTS Eduard Jaani pg
foorum.rindeleht.ee
ellotshka
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: L Veebr 21, 2015 12:25 pm

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas ellotshka »

Õnneks on ta meil peaaegu täitsa õige nimega olemas.

Genis on Timo vallast üks Eduard Jaani p Laugamõts: https://www.geni.com/people/Eduard-Laug ... 6064409842

aga tema suri 8. augustil 1916 Puškinski hospidalis. Rist on aga antud lahingute eest juulist septembrini 1916. Mis muidugi ei välista midagi.
ellotshka
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: L Veebr 21, 2015 12:25 pm

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas ellotshka »

Enne jõulu selline tore teenistusleht lugeda:

https://gwar.mil.ru/heroes/chelovek_pos ... k50507219/

Martin Grosberg ehk Grosberger Väinjärve vallast.
Kasutaja avatar
muhumetsad
Huviline
Postitusi: 804
Liitunud: P Sept 14, 2014 9:47 am

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas muhumetsad »

99 % kindel , et Hiiumaa mees . Oli Hiiumaa albumis aga inimene ei mäletanud muud tema kohta ,mida vanemad olid rääkinud ja öeldi ,et sugulane Hiiumaalt .
P4160015.JPG
Pudelid ja kaardid on peamised
Kasutaja avatar
Venepoeg
Huviline
Postitusi: 607
Liitunud: E Veebr 04, 2013 1:11 am

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas Venepoeg »

muhumetsad kirjutas:99 % kindel , et Hiiumaa mees . Oli Hiiumaa albumis aga inimene ei mäletanud muud tema kohta ,mida vanemad olid rääkinud ja öeldi ,et sugulane Hiiumaalt .
P4160015.JPG
Рулевой кондуктор крейсера "Адмирал Макаров".
Olen Venelane, pole Nõukogude.
ellotshka
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: L Veebr 21, 2015 12:25 pm

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas ellotshka »

Näiteks vanem allohvitser Johannes Mulk (Valvur) - Georgi risti IV järk (Hiiumaalt, sünd. 21.06.1887 - surnud 21.06.1941) kreiser "Admiral Makarov", pootsmann

Ma olen seda pilti varem näinud.
Kasutaja avatar
Venepoeg
Huviline
Postitusi: 607
Liitunud: E Veebr 04, 2013 1:11 am

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas Venepoeg »

ellotshka kirjutas:Näiteks vanem allohvitser Johannes Mulk (Valvur) - Georgi risti IV järk (Hiiumaalt, sünd. 21.06.1887 - surnud 21.06.1941) kreiser "Admiral Makarov", pootsmann

Ma olen seda pilti varem näinud.
Ta ongi!

https://www.geni.com/people/Johannes-Mu ... 9386384719
Olen Venelane, pole Nõukogude.
Kasutaja avatar
Wiking-Estland
Huviline
Postitusi: 915
Liitunud: K Juul 18, 2007 2:40 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas Wiking-Estland »

Selle mehe rist on seal, kus ta olema peakski - oma järglaste käes!
Pildid ja jutu saatis lapselaps Anu

HANS STERN, Jaani poeg (30.aug. 1889 Vastemõisas-1.05.1971 Viljandis)
Tere!
Olen siiralt väga-väga tänulik, et leidsite aega mulle andmed saata. Vanaisa Hansu isa nimi oli Jaan ja tean suguvõsa uurimise järgi, et Vastemõisa anti omal ajal palju Sterni nime. Seetõttu on olnud raskusi ka suguvõsauurimisel sest eesnimedki olid paljudes peredes samad ja sünniajadki kattuvad.
Risti number on 48458 nagu Teie saadetud andmetes.
Et pildid olid albumisse kleebitud, avastasin nüüd neid eemaldades, et on lahku kirjutatud - Sani jõel. Foto kõrval albumis oli see minu jaoks "Sanijõe" - siitki segadus.
Vanaisa suri 1971, mil olin laps ja kodus meil üldse tema sõjaskäimisest ei räägitud. Need fotod sain oma tädilt, kes oli üksik inimene ja keda hooldasin tema surmani. Mu isa - vanaisa teine laps - on ammu surnud ja temagi ei rääkinud oma isast eriti. Olin küll palju vanaema-vanaisa juures Viljandis, Lina t kuid vanaisa oli väga omaette hoidev ja sõnakehv. Mäletan teda ainult oma väga suures aias ja "tumaadimajas" (tema väljend kasvuhoone kohta) toimetamas.
Hans Stern abiellus 1926 Anna Rauniga ja alustas samal ajal Lina t maja ehitamist, mis muide on tänaseni säilinud vist Viljandi ainsa veovoorimehe majana. Nii väitis mu tädi, kes elas seal oma elu lõpuni möödunud aastal. Eluosa on pisike, sellele järgneb nö tõllakuur, hobusetall, puukuur, sealaut ja kanala. Vanaisa töötas veovoorimehena ja ka tolleaja mõistes taksojuhina (hobusega) ning olevat olnud Viljandi veovoorimeeste ühingu esimees. Loomi peeti 1960-ndate aastateni ja lehmaheina tehti Uueveski ning Jämejalal. 1936.a. olevat ostnud ka saani talvisteks sõitudeks. Hiljem töötas oma hobusega Viljandi Toorelinavabrikus, Vedas jahu, puid, linu...kuni pensionieani 1957. Teda olevat tahetud valida ka linavabriku direktoriks, kuid kodused ei kiitnud seda heaks.
1966 oli tal Tartus maovähi operatsioon. Vaatamata arstide lubatud 2 aastale, elas ta veel 5 aastat. Maetud Paistu kalmistule.

------


48458 ШТЕРН Ганс — 89 пех. Беломорский Его Императорского Высочества Наследника Цесаревича полк, мл. унтер-офицер. За отличие в боях при переправе через р. Сан 19-го и 21.10.1914.

Paistab, et hospidali jõudis peale haavata saamist reamehena, aga koos Georgi Risti IV järguga omistati talle ka noorem-allohvitseri (Noorem seersandi) auaste. (Sest Patrikejevi määratluste nimekirjas on juba noorem allohvitser, aga haigla nimekirjas reamees)

https://gwar.mil.ru/heroes/?last_name=% ... son&page=1

( Siin on tema haiglas viibimise originaaldokumendi skänn) Perekonnanimi on soditud ja seepärast on venelased seda Štorniks kirjutanud :D Ja ka Vastemõisa nimi on seal muidugi suvaliselt kirja pandud, mis on väga tavaline nende haigla kirjutajate poolt. Aga usun, et on sama inimene

See teine Hans Stern teenis aga Bobruiskis kusagil Valgevenes ja see Hans Stern (kuigi Jaani poeg) on aastal 1916 jefreitor, mis on noorem – seersandist madalamal astmel. Nimedega, eriti mittevene omadega võivad venelased eksida, aga mitte auastetega. Nii et usun, et See Belomorski polgu Hans Stern on õige risti kavaler, see haavatasaamine San’i jõel pildi taga kinnitab seda. Aga tema isa nimi on siis jah Jaan, mitte Johan, nagu venelastel kirjas haigla nimekirjas(ellotschkale andmebaasi paranduseks).

Tegin täiendava küsimise Venemaa arhiiviuurijatele. Et ehk on midagi täpsemalt teada risti kavaleri kangelasteo kohta, aga paraku sain eitava vastuse.



IMG_20190523_0001.jpg
IMG_20190523_0002.jpg
DSC_8012(1).JPG
DSC_8013(1).JPG
Sellel grupipildil vasakpoolsel vennal ( näojoonte järgi ka nagu eestlane) tunduvad autasud rinnas küll vales järjekorras, rist peaks ju olema kõige vasakul, kui meie poolt vaadata. Huvitav, mis medalid rinnas, eriti see hele?
Manused
IMG_20190523_0004.jpg
IMG_20190523_0003.jpg
Kasutaja avatar
Venepoeg
Huviline
Postitusi: 607
Liitunud: E Veebr 04, 2013 1:11 am

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas Venepoeg »

Wiking-Estland kirjutas:eriti see hele?
...
Manused
15baa3818d7e7a17aa1846784ba8ec04.jpg
2e1083b7411904e1e29e720ed4897182.jpg
Olen Venelane, pole Nõukogude.
Kasutaja avatar
Wiking-Estland
Huviline
Postitusi: 915
Liitunud: K Juul 18, 2007 2:40 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas Wiking-Estland »

Venepoeg kirjutas:
Wiking-Estland kirjutas:eriti see hele?
...
Selge pilt, tänan!
Vasta

Mine “Esimene Maailmasõda 1914 - 1918/First World War 1914 - 1918”