Vanavanaisa

Teemad, mis seotud eestlaste teenimisega Vene Keisririigi sõjaväes - üksused, isikud, fotod, varustus, aumärgid jne.
eistir
Kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: E Veebr 18, 2008 12:49 am

Vanavanaisa

Postitus Postitas eistir »

Leidsin 1941.aasta ankeedi,kus vanavanaisa peab kommunistidele selgitama oma minevikku.Seal siis kirjas et ta teenis Ôhulaevastiku Peastaabis kirjutajana.Kui keegi oskab midagi pagunitelt välja lugeda,oleks tänulik.
Manused
Untitleds.png
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1636
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: Vanavanaisa

Postitus Postitas Borja »

Fotolt ei saa hästi aru, kas pagunil on kaks kitsast või üks lai põiklint. Auaste oleks kahe kitsama lindi puhul mladshii unterofitser (-nooremallohvitser) või feldvebel (-veltveebel) ühe laia lindi puhul. Tsaariarmee õhuväe trafarett pagunil on aga hästi äratuntav.

Õhuväe trafarett pagunul, poisi üldine viks olek ja tema ülimalt kvaliteetne (ning kehasse töödeldud) vormiriietus kinnitavad kuuluvust kõrgemasse õhuväe staapi. Ise arvan, et fotololeva mehe auaste on siiski nooremallohvitser ning kaks kitsast linti pagunil on lihtsalt liiga lähestikku paigutatud. Minu põhjendus on see, et veltveebel olnuks ilmselt liiga kõrge auaste staabikirjutajale - samas kui mladshii unterofitser tundub sellesse rolli igati paslik. Ka oli veltveebli auaste tsaariarmee teenistuskäigu kohaselt selgelt vanemate ja pikka aega kaadris teeninud meeste päralt 8)

Vaata lisaks ka siit:
http://www.opoccuu.com/pogony-russkoj-pehoty.htm
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: Vanavanaisa

Postitus Postitas ppp »

Paguni kandist ka midagi?
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1636
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: Vanavanaisa

Postitus Postitas Borja »

Tsaariarmees tollal levinud "vabatahtliku" (teatud mõttes ohvitserikandidaadi) paguni kant oli mu teada mitmevärviline. Sellel pildil olev ühtlaselt hele kant võib olla lihtsalt õhuväeüksuste värvispetsiifiline.
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
eistir
Kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: E Veebr 18, 2008 12:49 am

Re: Vanavanaisa

Postitus Postitas eistir »

Suured tänud,sain asjast vähe selgema pildi nüüd.
Ben
Huviline
Postitusi: 545
Liitunud: K Okt 08, 2008 11:52 am
Asukoht: Tallinn

Re: Vanavanaisa

Postitus Postitas Ben »

ma võin nüüd ka mööda panna, aga eile õhtul kiiruga üht vastavat raamatut sirvides jäi mulle mulje, et valge kant oli üleajateenijate pagunitel.

eistir, kas see dokument oli esti või vene keeles ? Kui vene keeles, kuidas see õhulaevastiku peastaap vene keeles kõlas?
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1636
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: Vanavanaisa

Postitus Postitas Borja »

Ben kirjutas:ma võin nüüd ka mööda panna, aga eile õhtul kiiruga üht vastavat raamatut sirvides jäi mulle mulje, et valge kant oli üleajateenijate pagunitel.

eistir, kas see dokument oli esti või vene keeles ? Kui vene keeles, kuidas see õhulaevastiku peastaap vene keeles kõlas?
Üleajateenija versioonile annaks kiire vastuse juba fotol kujutet isiku sünniaasta. Teatavasti algas 1914.a I ilmasõda, kus tsaariarmee mobiliseeriti täiskoosseisudeni ning varasem "üleajateenija" mõiste kaotas oma sisu ja mõtte.
Et kui isiku sünniaasta lubab oletada, et ta võis ka juba enne 1914. aastat ning peale mitmeaastast (vist minimaalselt 3a) ajateenistust jääda üleajateenijaks, siis miks mitte. Mulle aga tundub isik fotol siiski liiga noor, et sellist varianti tõsiselt kaaluda. Pealegi ei olnud (ilmselt) tsaariarmees enne suure sõja puhkemist ka mingeid õhulaevastiku staape ega "peastaape" - seega vihjab kõik ikkagi sõja ajal mobiliseeritud iskule (ja mitte sõjaeelsele üleajateenijale) 8)
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: Vanavanaisa

Postitus Postitas ppp »

Borja kirjutas:Tsaariarmees tollal levinud "vabatahtliku" (teatud mõttes ohvitserikandidaadi) paguni kant oli mu teada mitmevärviline. Sellel pildil olev ühtlaselt hele kant võib olla lihtsalt õhuväeüksuste värvispetsiifiline.
Mõni head kuvarit omav vaatleja võiks mulle igaks juhuks kinnitada, et kant on ikka "ühtlaselt hele", mitte Romanovite või Vene keisririigi trikoloori "siiruviiruline".
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8179
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: Vanavanaisa

Postitus Postitas ivalO »

Kant tundub ikka triibuline.
p.jpg
p.jpg (87.19 KiB) Vaadatud 15728 korda
Ben
Huviline
Postitusi: 545
Liitunud: K Okt 08, 2008 11:52 am
Asukoht: Tallinn

Re: Vanavanaisa

Postitus Postitas Ben »

küsisin ühelt vene õhuväe vormide parimalt spetsilt Venemaal, kes ütles umbes nii - valget kanti kandis kindlasti Peeter Suure merekindluse lennurühm ja võibolla ka erilise ekspeditsioonikopruse lennurühm.
küsin veelkord üle selle ankeedi kohta, et mis seal ikkagi täpselt kirjas oli ja mis keeles.
eistir
Kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: E Veebr 18, 2008 12:49 am

Re: Vanavanaisa

Postitus Postitas eistir »

Ben kirjutas:küsisin ühelt vene õhuväe vormide parimalt spetsilt Venemaal, kes ütles umbes nii - valget kanti kandis kindlasti Peeter Suure merekindluse lennurühm ja võibolla ka erilise ekspeditsioonikopruse lennurühm.
küsin veelkord üle selle ankeedi kohta, et mis seal ikkagi täpselt kirjas oli ja mis keeles.
Ankeet on eestikeelne,kuid teenistuskoht on ka venekeeles kirjas.Ise suudan välja lugeda vaid aadressi,milleks on Fontanka 22.Ma skannin selle osa ankeedist õhtuks sisse ja riputan siia üles,venekeele oskaja peaks sealt probleemideta välja lugema,mis ja kus.
eistir
Kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: E Veebr 18, 2008 12:49 am

Re: Vanavanaisa

Postitus Postitas eistir »

Siin siis osa ankeedist nagu lubatud.
Manused
Untitledt.png
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Vanavanaisa

Postitus Postitas funker »

главное управление военно воздушного флота

http://militera.lib.ru/bio/galperin_um/14.html

Ajafaktoriks märts 1916 kuni 1917 aasta revolutsiooni alguseni.

В марте 1916 года в военном министерстве создаётся Управление военного воздушного флота (Увофлот)

Императорский_военно-воздушный_флот_России
Ben
Huviline
Postitusi: 545
Liitunud: K Okt 08, 2008 11:52 am
Asukoht: Tallinn

Re: Vanavanaisa

Postitus Postitas Ben »

enne kui ma ise kirjutama pääsesin :D
just sellesama upravlenie lihtsõduritele olid ette nähtud kalevist punased valge kandiga pagunid. Kõik õige.
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1636
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: Vanavanaisa

Postitus Postitas Borja »

Ben kirjutas:enne kui ma ise kirjutama pääsesin :D
just sellesama upravlenie lihtsõduritele olid ette nähtud kalevist punased valge kandiga pagunid. Kõik õige.
...see tähendab Borjal kõik õige 8) 8)
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
Vasta

Mine “Eestlased Vene Keisririigi Sõjaväes/Estonians in the Imperial Russian Army”