Mingi saabas tahab isaduse tuvastust

Kõik, mis puudutab Saksa sõdurite riietust - frentsid, püksid, mütsid, kindad, sokid jne.
Vasta
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Mingi saabas tahab isaduse tuvastust

Postitus Postitas divine »

Suvila kõrvalhoone pööningult olen aastate jooksul ära tassinud saksa raadiojaama jäänused ja WaA märkidega hobuseriistade detaile, erinevate relvade jupikesi, tsaari- ja Vabadussõja aegset paprekraami, tsiviilkribust rääkimata. Ühte saabast olen alati ühest nurgast teise pildunud, sedapuhku vedas närvikava alt ja tõin rappe kaasa. Ninaõmblus ja peale pesemist nähtavale mitteilmunud markeeringud välistavad minu nappide teadmiste kohaselt saksa päritolu. Talla all oleks nagu näha naelte jäljed... Kas lihtne töömehe jalats või siiski Marsi sulase kabi?
Manused
(&&&1 063.jpg
(&&&1 064.jpg
(&&&1 065.jpg
(&&&1 066.jpg
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
turmvüürär
Huviline
Postitusi: 155
Liitunud: T Apr 06, 2010 2:28 pm

Re: Mingi saabas tahab isaduse tuvastust

Postitus Postitas turmvüürär »

Pakun,et Itaalia või Tsehhi saabas haakristi teenistuses.
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Mingi saabas tahab isaduse tuvastust

Postitus Postitas divine »

turmvüürär kirjutas:Pakun,et Itaalia või Tsehhi saabas haakristi teenistuses.
WAF-is leidsin kah sarnase, neet samas kohas, ninaõmmelus saasugune, auke kah kaheksa, tagumised õmbrlused olid vähe prostamad. Seal päriselt sotti ei saanudki, pakuti puusalt lastes italianoks, mõneks liitlasriigi kamassiks või kurat teab milleks. Eks ta ongi siuke ilmselt tuvastamatu saabas.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Re: Mingi saabas tahab isaduse tuvastust

Postitus Postitas kass »

Itaalia mall jah.
Paluks pakkuda kõike Vabadussõja, EW sõjaväe ja II M.s Punaarmeega seonduvat (eriti eestlased Punaarmees ja Lend-Lease temaatika). Otsin "Tartu" kolpa ja kotkast.
Vasta

Mine “Riietus/Clothing”