Metsavennad

Tuntud ja tundmata Eesti sõjamehed ...
Vasta
kalha
Kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: T Veebr 08, 2011 12:28 am

Metsavennad

Postitus Postitas kalha »

Mul selline asi,et minu vanaisa nimega Aleksander Bersitski tulid kunagi oma vanematega Poolast siia.Oli isa jutu järgi Eestis Saksa sõjaväes.Nad jõudsid vanaemaga abielluda ja poja valmis teha.Isa sündis 1952,oli selline vene aeg et siis ei tahtnud vanaema siberisse minna ja suutis kuidagi oma neiupõlve nime tagasi saada ja vanaisast kõik asjad ära visata jne.(pole ei ühtegi pilti ega midagi muud) Isa teab aind niipalju et oli Eestis ss-s ja pärast metsavend.Kas keegi oskab öelda kust jälgi ajada?
Sirts
Kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: K Apr 30, 2008 5:20 pm
Asukoht: Harjumaa

Re: Metsavennad

Postitus Postitas Sirts »

Juhul, kui ta oli metsavend ja ta vahistati, siis võib olla materjale Eesti riigiarhiivis. Samas ais otsingusüsteemis sellise nimega meest ei leitud. Kas ta jäi sama perekonnanimega või lasi siin perekonnanime eestistada? Üks võimalus on ka see, et venelased viisid tema arhiivimaterjalid Venemaale, kui siit lahkusid.
kalha kirjutas:Mul selline asi,et minu vanaisa nimega Aleksander Bersitski tulid kunagi oma vanematega Poolast siia.Oli isa jutu järgi Eestis Saksa sõjaväes.Nad jõudsid vanaemaga abielluda ja poja valmis teha.Isa sündis 1952,oli selline vene aeg et siis ei tahtnud vanaema siberisse minna ja suutis kuidagi oma neiupõlve nime tagasi saada ja vanaisast kõik asjad ära visata jne.(pole ei ühtegi pilti ega midagi muud) Isa teab aind niipalju et oli Eestis ss-s ja pärast metsavend.Kas keegi oskab öelda kust jälgi ajada?
Vasta

Mine “Isikud/People”