Kadunud saarlane!

Tuntud ja tundmata Eesti sõjamehed ...
Vasta
smkl
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: L Mär 14, 2009 12:14 am
Asukoht: kuressaare

Kadunud saarlane!

Postitus Postitas smkl »

tervist, ! olen siin uus ja roheline FNG(facking new guy) ! niisiis hakkasin kodus uurima oma sugupuu värki ja tuli välja et mu vanaisal oli vanem vend kes läks saksa söjaväkke! väga pönev, hakkasin kohe ka uurima et kuhu ja mis jne aga tulemused üsna nullilähedased ! olla siis veel suvel 1944 vist kodus ka puhkusel käinud ja pärast seda pole mu sugulased teda enam näinud ! mees läks kahe söbraga Kärdu Albet ja Ilmar Randma(Randmaa)-ga mehe enda nimi oli Nikolai (Olaf) Kangur . söbrad olid tagasi tulnud ja öelnud et sai otsa! aga kus ja mismoodi jne , ei tea mu vanaisa ega keegi, need söbrad ka vist juba manala teel. vanaisa ja teised sugulased kutsusid teda Olaf-iks. Ise kiriku raamatuid puistades leidsin et öige nimi oli ikkagi Nikolai ja Olaf oli sulgudes. mees sündis saaremaal 1925 Leisi vallas ! et nüüd siis huvitabki millises väeosas mees oli ja kus otsa sai . Lubasin ka vanaisale et nüüd ajad muutund ja vb saame töe teada aga ta eriti ei usu sellese kahjuks !
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas faust »

Kangur Nikolai m 1925 R-165, 1973

Register:
http://www.history.ee/register/karto.html
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
smkl
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: L Mär 14, 2009 12:14 am
Asukoht: kuressaare

Postitus Postitas smkl »

need andmed juba klapivad sündinud 1925 ja kiriku raamatutes polnud ka isast mingit kippu ega köppu ! aga need viited, oskab keegi nende kohta ka midagi öelda R-165, 1973 ??? aga igatahes, selle vastuse eest juba aitähh !
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas faust »

Niipalju kui aru saan on need fondide numbrid Riigiarhiivis, kus tema kohta käiv info on; see on julgeoleku käsul kartoteeki sedeldatud info. Täpsemalt saab teada Riigiarhiivi lugemissaali minnes (Madara tn Tallinnas). Viimane arv peaks olema info väljakirjutamise aasta.

R-165 on Relva SS-Hooldusohvitser Eestis
http://ais.ra.ee/index.php?module=202&o ... d8e96d8057
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
smkl
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: L Mär 14, 2009 12:14 am
Asukoht: kuressaare

Postitus Postitas smkl »

suured tänud Faustile !
Vasta

Mine “Isikud/People”