Ferdinand Meister

Tuntud ja tundmata Eesti sõjamehed ...
Vasta
Ober marschall
Kasutaja
Postitusi: 50
Liitunud: T Dets 25, 2007 1:29 am
Asukoht: estland

Ferdinand Meister

Postitus Postitas Ober marschall »

tere. pool sugluane saaremaalt rääkis loo........... et mehe nimi Ferdinand Meister kes oli saksa armees. muud suurt ma ei teagi ega ka nemad enam kuna teadjamad juba sängis.wehrmachti vormis pilt neil kuskil pool otsimisel...........ja et põgenes koos sakslastega saksamaaale ja viimane pilt mis ta saatis kodustele saaremaale oli tehtud Hamburgi haiglas. ja vorm oli ikka seljas , aga pange tähele et ta saatis pildi 30.10 1946.ehk peale sõda,,,, miks võis tal vorm ikka seljas olla. peale seda on teadmatta kadunund kas anti venelastele mehi välja või mõisteti saksas süüdi...... on keegi tark spekuleerija või teadja mees
mhm
LionRat
Kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: T Veebr 19, 2008 11:20 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas LionRat »

Kiri vast jõudis palju-palju hiljem kirja saajani...
Piibur
Kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: N Juun 10, 2010 11:36 am

Re: Ferdinand Meister

Postitus Postitas Piibur »

Ferdinand Meister on/oli minu sugulane, minu vana-vanaema vennapoeg, sünniaasta kas 1925 või 1926. Läks vabatahtlikuna sõtta kohe, kui oli saanud 18. Kevadel 1945 sai haavata ja oli haavatuna Hamburgi haiglas, kust saatis kodustele selle pildi, millest eelpool oli juttu. Hukkus Hamburgi pommitamisel, kui haigla sai tabamuse.
Mul on olemas koopia (kunagi originaalist ümberpildistatud) sellest haiglast koju saadetud pildist, kus Ferdinand on haiglavoodis pikali jalad kinni seotud ja seljas saksa mundrikuub. On ka veel teine foto, kus ta on saksa mundris ja mille ta kodustele saatis enne haavatasaamist.
Minu teada saatis Ferdinandi isa Juhan Meister pärast sõda Punase Risti kaudu järelpärimise Saksamaale, kust tuli vastus, et hukkunud Hamburgi pommitamisel.
File00050-1_edited.jpg
Vasta

Mine “Isikud/People”