Johannes Eckart

Tuntud ja tundmata Eesti sõjamehed ...
Vasta
Shiim
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: P Mär 04, 2007 2:27 pm

Johannes Eckart

Postitus Postitas Shiim »

Harju-Risti Vabadussõja mälestusmärgile (muide, säilis puutumatuna ka okupatsiooniajal) on teiste hukkunute seas märgitud ka Johannes Eckart'i nimi. Sealt lähedalt on pärit ka minu emapoolne vanaisa, kelle perenimi enne eestistamist oli samuti Eckart (kirjut. ka Ekart, Ekkart). Üks minu sugulane on koostanud ka vanaisapoolsete eellaste sugupuu, mille järgi tema vanaisa isa ehk minu vanavanaisa kahest vennast ühe nimi on samuti Johannes (üldse on selles peres kokku olnud 12 last ). Samas ei ole Johannese puhul paraku teada ei sünni- ega surmadaatumeid, kuid teiste laste puhul on sünniaastateks 1870 - 1893.
Nii et üsna tõenäoliselt on too Vabadussõjas langenud Eckart minu vanavanaonu. Siiski olen kuulnud, et Harju-Risti kandis on elanud ka mingi teise Eckartite suguvõsaharu esindajaid, nii et päris kindel ei saa olla, kuna Johannes on üsna levinud nimi.
Seepärast küsingi, et kas on nime alusel kuidagi võimalik Vabadussõjast osavõtnute kohta mingit informatsiooni leida? Kas on koostatud ka mingeid üldnimekirju, tehes väljavõtteid väeosade nimekirjadest vms?
Vasta

Mine “Isikud/People”