Rahvusarhiivi isikuandmete kartoteek

Tuntud ja tundmata Eesti sõjamehed ...
Vasta
kaapekakk
Huviline
Postitusi: 236
Liitunud: L Sept 09, 2006 6:05 pm

Rahvusarhiivi isikuandmete kartoteek

Postitus Postitas kaapekakk »

on kellegil selle masinaga kogemusi?
http://www.history.ee/register/karto.html

kuidas ma saaksin otsingutulemuste kohta rohkem infot? konkreetselt oli inimese kohta otsingu tulemuseks viide 'Eesti SS Leegion, 1946', kusjuures otsitu ise sõjast osa ei võtnud. hiljem saadeti mingisuguse põhuseta Siberi. äkki ma leian siit seose....
ootan abi.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

vaata ais.ra.ee ka.
see et otsitu ise osa ei võtnud ei tähenda, et ta nimekaim seda ei võinud teha. ja üldiselt kui aus kommunist ütles, et see fašistlik kurnaja oli pahas SS-is siis vajadusel tehtigi nii, et isik sattuski julgeoleku silmis SS-i. Kohe peale sõja üleveeremist 44 sügis otsiti veel põhjusi miks inimene kinni panna või muidu ajudega keberniitida, kuid hiljem piisas juba inimese nimest et mürama hakata!
kaapekakk
Huviline
Postitusi: 236
Liitunud: L Sept 09, 2006 6:05 pm

Postitus Postitas kaapekakk »

kui aus kommunist ütles, et see fašistlik kurnaja oli pahas SS-is siis vajadusel tehtigi nii, et isik sattuski julgeoleku silmis SS-i
seda seost ma üritangi leida :wink:
kas samal aastal sündis kaks samanimelist meest, ma ei usu; perekonnanimi väga haruldane. aga ei või iial teada...
ais.ra'st leidsin infot lõpetamata toimiku kohta, mis omakorda toetab versiooni, et polnud midagi leitud ja tembeldati SS-laseks.
kas on kellegil kogemusi ais.ra's või siis history.ee kartoteegis viidatud materjali üles leidmise ja lähemalt uurimisega? kuidas saaksin toimikutele silma peale visata?

härra ise oli vabariigi ajal tegus ja tunnustatud sõjamees. ratsaväelane ja järvamaa vingeim mees 'mõõgaraidumises' (hobuse seljas takistuse ületamine ja mõõgaga mingite nukkude suskamine ning muu trägi tagumine). omal ajal sai kaks suurt kohvritäit auhindu, millest tänapäevani säilinud üks puust lauakell (millel oli hõbeplaat nime, võistluskoha ja -kuupäevaga; kuid vene vabastaja sai küüned taha), keraamiline õllekann ning tinast õllekann, mida ma ise veel näinud ei ole.

Pilt
Viimati muutis kaapekakk, P Sept 02, 2007 1:41 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

jah, egas seda ei tea midagi. olen näinud kolme inimest sama sünniaastaga ja sama nimega. eks muidugi loeb kui haruldane nimi on.

tõenäoliselt siis Eesti Riigiarhiivi fondis 129 paikneva toimiku kohta ütlen järgmist: mine kohale ja nõuta näha! ais-ist saad ju nime( mida sa niikuinii juba tead tegelt) lisaks kirjuta veel välja nimistu ja säiliku(toimiku) number ja mine kohale lugemissaali mis asub tõnismäel. lugemissaali töötajad aitavad sind kindlasti. ja kindlasti mõtle välja ka mingi seos enda ja selle härra vahel kui seda ei eksisteeri. siis on sul kohapeal lihtsam seletada miks sind tema toimik huvitab.
Vasta

Mine “Isikud/People”