Mulle tundmatu märk maaleiuna? Kes oskab aidata?

Arutlused sõjaaegsetest Punaarmee au- ja eraldusmärkidest ...
Vasta
Vanatehnika
Huviline
Postitusi: 133
Liitunud: E Dets 01, 2014 7:21 pm

Mulle tundmatu märk maaleiuna? Kes oskab aidata?

Postitus Postitas Vanatehnika »

Ei oska rubriiki valida, katsetan siia. Siis leitud selline huvitav kolme kinnitusega märk, millest üks naga kadunud, tunne on, et peaks käima kuhugi riidevärgi külge. Esimese hooga oleks mütsimärgiks pakkunud, samas Punaarmeel sellist mütsi ette kohe kindlasti ei käinud. Saksa poole pealt nagu ka ette ei karga kuskil riidevärgil sellist nähtud olevat. Leitud Kiviloo-Perila lahingu piirkonnast. Tekkis mõte, äkki hoopis midagi nn Läti vabatahtlike küljest? Aga mis vormidega nad seal võitlesid, eks ikka Punaarmee riietuses vast. Või on tegu millegi hoopis varasemaga. Oskab keegi midagi arvata? Samast piirkonnast, mitte kaugelt eemalt ka üks autasu lindiliist, see peaks vene oma olema. Kolooda 99% tõenäosusega kaotatud samal 1941 kablutamisel Tallinna suunal.

Ei hakka kõiki pilte siia uuesti üles panema, naaberfoorumi teemas pildid kenasti olemas:
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=53&t=39154
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Mulle tundmatu märk maaleiuna? Kes oskab aidata?

Postitus Postitas Raudrist »

1941 ei olnud Punaarmeel veel mingeid lindiribasid, sest polnud lintegi.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Vanatehnika
Huviline
Postitusi: 133
Liitunud: E Dets 01, 2014 7:21 pm

Re: Mulle tundmatu märk maaleiuna? Kes oskab aidata?

Postitus Postitas Vanatehnika »

Ok, ei ole faleristikaga nii hästi kursis. On see tõesti nii? Siis küll ei oska arvata, kuidas see sinna keset metsa sai.
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1627
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: Mulle tundmatu märk maaleiuna? Kes oskab aidata?

Postitus Postitas Borja »

Raudrist kirjutas:1941 ei olnud Punaarmeel veel mingeid lindiribasid, sest polnud lintegi.
..vastasin sama teises foorumis.
Liist on kindlasti punaarmee oma aga kasutusele võeti need alles kusagil 1944.a paiku..
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
Vasta

Mine “Autasud & Embleemid/Awards & Insignias”